LT EN RU
Naujienos

Už komandiruotės pažymėjimų klastojimą Prancūzijoje – baudos ir baudžiamoji atsakomybė

2019 sausio 29

„Linava“ ragina vežėjus atkreipti dėmesį į Prancūzijoje keliamus reikalavimus – specialistai tikina, kad pažeidimai gali sukelti didžiulių problemų. 

Pastaruoju metu padažnėjo atvejų, kai įmonės užpildo dokumentus ir nurodo atstovo Prancūzijoje duomenis, nors realiai neturi pasirašytų reikalingų atstovavimo sutarčių. Prancūzijos policija, sustabdžiusi vairuotoją dirba preciziškai – tikrina atstovavimo dokumentus, netingi paskambinti atstovams ir paklausti, ar tikrai vežėjas turi su jais pasirašytą sutartį. Jei sutarties nėra – baudžiama jau ne už važiavimą be sertifikato, o už dokumentų klastojimą, kas yra nebe pažeidimas, o nusikaltimas.

Kaip žinoma, nuo 2016 metų liepos 1 d. vežėjų įmonės, komandiruojančios savo vairuotojus darbui Prancūzijoje, turi mokėti jiems ne mažesnį, nei Prancūzijoje šios profesijos darbuotojams nustatytą minimalų valandinį darbo užmokestį. Kitos šalies vežėjas, vykdantis krovinių gabenimą į (iš) Prancūzijos ir kabotažo operacijas, privalo turėti savo atstovą Prancūzijoje. Vairuotojas, vykstantis darbui į Prancūziją, privalo turėti darbo sutarties su darbdaviu kopiją, A1 formos pažymą, patvirtinančią, kad socialinės įmokos mokamos darbdavio registracijos šalyje ir galiojantį komandiruotės pažymėjimą.

“Linavos“ mokymo centras, siekdamas padėti Lietuvos vežėjams, yra pasirašęs atstovavimo sutartį su Prancūzijos kompanija dėl jų atstovavimo Prancūzijoje, todėl vežėjai, esant reikalui, gali kreiptis dėl atstovavimo.

„Linavos“ mokymo centras pastarosiomis dienomis iš bendrovės, pasirašiusios atstovavimo sutartį, gavo informaciją, kad šių metų sausio mėnesį kontrolės metu vienos Lietuvoje registruotos vežėjo įmonės vairuotojas Prancūzijos kontroliuojantiems pareigūnams pateikė suklastotą komandiruotės pažymėjimą. Šiame komandiruotės pažymėjime buvo nurodyti atstovo Prancūzijoje duomenys, su kuriuo Lietuvos vežėjo įmonė nebuvo pasirašiusi jokios atstovavimo sutarties. Kaip informavo atstovai Prancūzijoje, vairuotojas sulaikytas, jam gresia iki 5 metų laisvės atėmimas, įmonei – 75000 eurų bauda.