LT EN RU
Naujienos

Už nelegalius kabotažinius vežimus Jungtinėje Karalystėje bus konfiskuojamos transporto priemonės

2015 lapkričio 23

Tarptautinė vežėjų sąjunga IRU informuoja, kad Jungtinės Karalystės Vyriausybės Vairuotojų ir transporto priemonių standartų agentūra (DVSA) ketina konfiskuoti transporto priemones iš vežėjų, kurie ir toliau pažeidinėja ES reglamentų 1072/2009 ir 106/1992 nuostatas.

Apie krovininio transporto priemonių konfiskavimą vežėjui ir transporto priemonių savininkams bus pranešama raštu. Informacija apie konfiskavimą taip pat bus pateikiama valstybės laikraštyje „London Gazette“ bei jo internetinėje versijoje.

Gavęs pranešimą apie transporto priemonės konfiskavimą, vežėjas, per 21 dieną  galės kreiptis į regioninį Eismo komisariatą, kuriame yra konfiskuojama transporto priemonė.

Tais atvejais, kai transporto priemonė yra naudojama pagal nuomos ar lizingo sutartį, ir ji nėra vežėjo nuosavybė, vežėjas neturės teisės apeliacine tvarka apskųsti konfiskavimo.

DVSA dažniausiai neturi informacijos apie vežėjų finansines, lizingo ar nuomos sutartis tuo metu, kai priimamas sprendimas konfiskuoti transporto priemonę. Todėl būtina, kad vežėjas nedelsdamas praneštų bendrovėms, kurios turi finansinių interesų, susijusių su transporto priemone, apie jos konfiskavimą. Tai leis suinteresuotai bendrovei laiku kreiptis į transporto komisariatą.

DVSA regioninių padalinių kontaktinė informacija pateikta valstybės laikraštyje kartu su pranešimu apie įvedamą transporto priemonių konfiskavimą už kabotažinius vežimus. Be to, pranešime apie konfiskavimą, vežėjui bus siunčiama informacija, kur kreiptis. Prašymą dėl dalyvavimo teismo posėdyje galės pateikti apeliacinį skundą teikianti bendrovė.

Krovininio transporto skyrius