2020 kovo 16

Uzbekistanas: judėjimo draudimas netaikomas krovininiams automobiliams


1920px-Flag_of_Uzbekistan.svg

Kaip informavo komercijos atašė Lietuvos ambasadoje Rusijoje Gintaras Binkauskas, Nuo 2020 m. kovo 16  d. Uzbekistanas stabdo transporto judėjimą avia ir automobilių transportu su visomis užsienio valstybėmis. Kol kas UZ Avia linijos palikusios skrydžius į Rygą ir Delį ir atgal į Taškentą. Uzbekistano piliečiams galima grįžti į šalį, o užsieniečiams galima išvykti iš šalies.

Pranešama, kad susisiekimas geležinkeliu bus stabdomas dar po 3  dienų, kai visi traukiniai grįš iš Rusijos.

Uzbekistano muitinės komitetas praneša, kad transporto judėjimo draudimas NETAIKOMAS krovininiams pervežimams ir asmenims , kurie perveža krovinius automobilių, geležinkelių, oro , jūrų ir upių transportu  (ž. http://bojxona.uz/ru/news/view/3726 ). Tačiau asmenys ir transporto priemonės bus įleidžiami į šalį tik po nuodugnaus patikrinimo pasienyje.

Uzbekistane įvedamos atostogos mokyklose, universitetuose ir darželiuose. Draudžiami masiniai renginiai. Šio ryto informacija -  šalyje buvo 6 nustatyti apsikrėtusieji koronavirusu.

Šalyje spartinama apsauginių kaukių ir kitų priemonių gavyba, taip pat laikinai stabdomas šių prekių išvežimas iš šalies.