LT EN RU
Naujienos

Uzbekistane – dvišalio bendradarbiavimo klausimai

2019 rugsėjo 16

„Linavos“ atstovai dalyvauja Uzbekistane vykstančiuose susitikimuose, kuriuose aptariamas Lietuvos ir Uzbekistano vežėjams kylančios problemos ir ieškoma geriausių sprendimų toms problemoms spręsti.

Susisiekimo viceministro Vladislavo Kondratovičiaus vadovaujama Lietuvos delegacija rugsėjo 16 d. pradėjo darbą Uzbekistane, vėliau Lietuvos delegacija keliaus į Kazachstaną. Uzbekistane kartu su kitais delegacijos nariais dirba „Linavos“ prezidiumo narys Oleg Tarasov bei generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius. Kazachstane prie delegacijos darbo prisijungs ir „Linavos“ prezidentas Romas Austinskas.

Susitikimuose Uzbekistane svarstomi tampresnio dvišalio bendradarbiavimo klausimus, krovinių vežimas į Baltijos jūros regioną ir Europos šalis. Su Kazachstano atstovais ketinama pasikeisti informacija apie krovininio transporto pervežimus, taip pat detaliau aptarti bendradarbiavimo gabenant krovinius automobilių transportu galimybes. Vizito metu bus sprendžiami klausimai dėl kelionių leidimų kvotų 2020 metams bei dėl papildomų kvotų 2019 metais.

Uzbekistanas ir Kazachstanas Lietuvos vežėjus domina dėl įvairių aspektų – tai yra naujos rinkos, tranzito galimybės ir kt. . Centrinės Azijos verslininkams bendradarbiavimas su Lietuvos vežėjais aktualus, nes per Lietuvos jūrų uostą tęsiasi kelias į Skandinavijos šalis, kurios domina Uzbekistano verslininkus. Kazachstanas Lietuvai įdomus tiek kaip didelė rinka, tiek kaip tranzito į Kiniją šalis.