2019 rugsėjo 11

Uzbekistane ir Kazachstane aptarinės transporto klausimus


kelias_sunkvezimis

Ruošiantis Lietuvos delegacijos vizitams Uzbekistane ir Kazachstane, susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius su „Linavos“ atstovais aptarė vizitų abiejose šalyse programas ir svarbiausias vežėjams kylančias problemas.

Lietuvos delegacija rugsėjo 16-17 dienomis lankysis Uzbekistane, o rugsėjo 18-20 dienomis tęs vizitą Kazachstane. Lietuvos delegacijoje be susisiekimo viceministro V.Kondratovičiaus dirbs diplomatinių atstovybių bei ministerijų atstovai, „Lietuvos geležinkelių“, Klaipėdos jūrų uosto vadovai. Į Lietuvos delegaciją įtraukti „Linavos“ prezidiumo narys Oleg Tarasov bei generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius. Kazachstane prie delegacijos darbo prisijungs ir „Linavos“ prezidentas Romas Austinskas.

Susitikimuose Uzbekistane numatoma apsvarstyti tampresnio dvišalio bendradarbiavimo klausimus, krovinių vežimą į Baltijos jūros regioną ir Europos šalis. Su Kazachstano atstovais ketinama pasikeisti informacija apie krovininio transporto pervežimus, taip pat detaliau aptarti bendradarbiavimo gabenant krovinius automobilių transportu galimybes. Vizito metu bus sprendžiami klausimai dėl kelionių leidimų kvotų 2020 metams bei dėl papildomų kvotų 2019 metais.

Uzbekistanas ir Kazachstanas Lietuvos vežėjus domina dėl įvairių aspektų – tai yra naujos rinkos, tranzito galimybės ir kt. . Centrinės Azijos verslininkams bendradarbiavimas su Lietuvos vežėjais aktualus, nes per Lietuvos jūrų uostą tęsiasi kelias į Skandinavijos šalis, kurios domina Uzbekistano verslininkus. Kazachstanas Lietuvai įdomus tiek kaip didelė rinka, tiek kaip tranzito į Kiniją šalis.