LT EN RU
Naujienos

Vairuotojams – privaloma izoliacija iki kito reiso arba 14 dienų

2020 balandžio 02

Vadovaujantis paskutiniais Vyriausybės nutarimo pakeitimais, patvirtintais balandžio 1 d., vairuotojams izoliacija yra privaloma nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau nei 14 dienų. Su pilnu nutarimo tekstu galite susipažinti čia: nuoroda į Vyriausybės nutarimas dėl karantino paskelbimo Lietuvoje su pakeitimais (atnaujinta 2020-04-01). 

Pagal nutarimo tekstą, vairuotojai į reisą išvykti gali nepasibaigus nustatytam 14 dienų terminui, tačiau kitu atveju izoliacija yra privaloma.

Taip pat pagal šį Vyriausybės nutarimą, sugriežtintas keleivių atvykimas į Lietuvą, todėl gali kilti nesklandumų dėl keleiviniu transportu į darbą atvykstančių vairuotojų.

Primename kitus su vairuotojų izoliacija susijusius klausimus.

Svarbu žinoti:

  • Iš užsienio grįžę vairuotojai, neturintys susirgimų simptomų, privalo izoliuotis 14 d. laikui.
  • Transporto priemonių valdytojai įpareigoti užtikrint patalpas vairuotojų saviizoliacijai, jei vairuotojai, ekipažų ir įgulų nariai neturi galimybių patys jomis pasirūpinti.
  • Privalu užtikrinti tinkamą transporto priemonių valymą ir dezinfekciją vadovaujantis parengtomis rekomendacijomis „Dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai COVID-19 situacijai“.
  • Reikia aprūpinti transporto priemonių vairuotojus rankų higienos ir dezinfekavimo priemonėmis.

Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos dėl dezinfekcijos čia:

Linavos“ rekomendacijos vežėjams:

Raginame informuoti vairuotojus apie saviizoliacijos būtinumą. Čia galima surasti saviizoliacijos taisykles lietuvių kalba.

Taip pat rekomenduojama duoti vairuotojui pasirašyti įsipareigojimą saviizoliuotis.

Čia pateikiame vairuotojo pasižadėjimo saviizoliuotis pavyzdį lietuvių kalba.

Čia pateikiame vairuotojo pasižadėjimo saviizoliuotis pavyzdį rusų kalba.

Jeigu vairuotojas neturi galimybės saviizoliuotis savarankiškai, reikia kreiptis į savivaldybę prašant pagalbos surasti patalpas saviizoliacijai.

Dar kartą primename, kad už vairuotojo saviizoliacijos užtikrinimą atsakingas darbdavys!

 

 


Grįžti
KLAUSK