LT EN RU
Naujienos

Vakcinacijos vietą Kalvarijų pasienyje keičia mobilių komandų vizitai į įmones

2021 rugsėjo 01

 Įvertinus transporto sektoriaus vakcinacijos rezultatus ir siekiant paskiepyti kuo daugiau tolimųjų reisų vilkikų vairuotojų bei kitų šio sektoriaus darbuotojų, keičiama skiepijimo taktika. Mobili vakcinacijos vieta Kalvarijos pasienyje jau atliko savo misiją, tad nuo rugsėjo 1 d. ši priemonė keičiama į kitą – nuo šiol transporto įmonės kviečiamos dar aktyviau registruotis mobilių vakcinavimo komandų atvykimui pas save.

Norint užregistruoti įmonę, kad į ją atvyktų tokios komandos, kaip ir iki šiol transporto įmonių atstovams reikia skambinti Karštąja linija 1808. Mobilios komandos vyksta į įmones nuolat, jei yra bent 6 darbuotojai, kurie nori skiepytis saugia ir nemokama vakcina, kuri leidžia įgyti imunitetą nuo koronoviruso (COVID-19) ir jo plintančių atmainų.

Tikimasi, kad šie pokyčiai leis dar daugiau paskiepyti transporto sektoriaus darbuotojų, ypač vilkikų vairuotojų, kurie dažniausiai būna išvykę darbo reikalais.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo teigimu, įkuriant mobilią vakcinacijos vietą Kalvarijos pasienyje tikėtasi didesnio besiskiepijančių aktyvumo.

„Čia vairuotojai aktyviausiai skiepijosi pirmąją savaitę, kai vienos dozės „Janssen“ vakcina per dieną pasiskiepydavo maždaug 70 žmonių, vėliau srautai sumažėjo – per dieną paskiepijama iki 30. To tikrai nepakanka, tad, bendradarbiaujant su Sveikatos apsaugos ministerija, nuspręsta suaktyvinti vakcinaciją per transporto įmones, nes daugeliui tai atrodo patogesnė priemonė, o mobilios vakcinacijos vietos – atsisakyti“, – sako Z. Buivydas.

Būtent todėl, pasak jo, transporto ir logistikos įmonių atstovai kviečiami dar aktyviau naudotis galimybe ir registruoti savo atstovaujamas darbovietes mobilios komandos atvykimui į vietą. Svarbu padaryti viską, kas įmanoma, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo šio klastingo viruso ir jo atmainų.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerės Jurgitos Grebenkovienės teigimu, vežėjų vakcinacijos lygis po truputį auga, tačiau vis dar yra nepakankamas.

„Ir toliau skiriame didesnį dėmesį šios srities imunizacijos didinimui. Kviečiame įmones būti aktyviomis ir kviestis mobilias vakcinavimo komandas atvykti į darbovietes, nepamirštant paskatinti ir savo darbuotojų, kad atvyktų į darbovietę pasiskiepyti“, – sako kanclerė J. Grebenkovienė.