LT EN RU
Naujienos

Varšuvoje susitiko Lietuvos ir Lenkijos vežėjų asociacijų prezidentai

2012 sausio 19

Sausio 16 d., pirmadienį Lenkijos sostinėje susitiko Lietuvos Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ ir Lenkijos vežėjų asociacijos ZMPD prezidentai Algimantas Kondrusevičius bei Jan Buczek.
Susitikime aptartos šalių pozicijos dėl ETMK sistemos. Abiejų asociacijų vadovų teigimu, dabartinė situacija nėra gera ir ateityje šios sistemos veikla neturėtų būti tik Rusijos interesų objektu, o tarnauti viso regiono vežėjų gerovei. Sutarta laikytis bendros pozicijos ETMK leidimų klausimu tarptautinėse organizacijose.
Apsikeista nuomonėmis dėl Rusijos įstatymuose numatytų didelių baudų už KET ir administracinius pažeidimus užsienio vežėjams, kurios ateityje gali sumažinti abiejų šalių vežėjų konkurencingumą. Lietuvos vežėjų asociacija šią problemą jau pristatė atsakingoms institucijoms – Užsienio reikalų ministerijai bei Pasaulio prekybos organizacijai, kurios turėtų reaguoti į prastinamas sąlygas mūsų vežėjams. Lenkija taip pat žada plačiau nagrinėti šią problemą.
Kita problema, kurią įvardijo A. Kondrusevičius, yra trečiųjų šalių leidimų kvotos, kurios Lietuvos vežėjams yra nepakankamos. „Gavome tik dalį trečiųjų šalių leidimų į Lenkiją – apie 1000 leidimų, o tai nėra gerai, nes pernai šis skaičius buvo didesnis – apie 2500 leidimų. Lenkijos rinka mums yra svarbi, todėl derėsimės ir tęsime darbus, kad šis skaičius būtų nustatytas pariteto principu – kiek trečiųjų šalių leidimų panaudoja kaimyninės valstybės vežėjai, tiek jų turime gauti ir mes“, – problemą apibūdina A. Kondrusevičius.
J. Buczek tikina palaikantis Lietuvos argumentus dėl šių leidimų skyrimo proporcijų ir pažadėjo padėti sprendžiant šią problemą su Lenkijos atsakingomis institucijomis.

Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“
atstovas spaudai
Gytis Vincevičius