LT EN RU
Naujienos

Verslo, savivaldos ir muitinės atstovai sprendė Alytaus muitinės posto likimą

2018 vasario 15

Vasario 14 d. Alytuje vyko verslo, savivaldybės ir muitinės atstovų susitikimas, kurio metu diskutuota dėl planų iškelti muitininkus iš vidinių postų. Susitikime vežėjų interesus pristatė ir jų lūkesčius išsakė asociacijos „Linava“ prezidiumo narys Bronislavas Geležiūnas.

Kiek anksčiau Kauno teritorinė muitinė pranešė, kad svarstoma galimybė likviduoti Alytaus muitinės postą dėl mažėjančių suteikiamų paslaugų skaičiaus, nuolat tobulinamų elektroninių muitinės paslaugų. Tokie pokyčiai ypač nepalankūs smulkiesiems vežėjams.

B. Geležiūnas išsakė vežėjų poziciją ir perdavė muitinės atstovams asociacijos „Linava“ raštą, kuriame raginama neatsisakyti Alytaus muitinės posto. B. Geležiūnas akcentavo, kad pirmiausiai turi būti sukurta veikianti alternatyvi muitinės paslaugų suteikimo sistema, išbandyta praktikoje ir tik teigiamai įvertinus jos darbą, galima svarstyti apie posto uždarymą.

Verslo pozicijas palaikė ir Alytaus savivaldybės atstovai. Jų nuomone, smulkios įmonės dirba su užsienio kompanijomis eksportuodamos savo paslaugas ar produkcija. Joms investuoti į naujos kompiuterinės įrangos įsigijimą pakankamai sudėtinga, nes finansinės galimybės yra pakankamai ribotos. Likvidavus muitinės Alytaus postą daliai jų padidėtų išlaidos vykdant savo veiklą.

„Muitinės pareigūnai supranta verslo lūkesčius ir nebuvo griežtai nusiteikę uždaryti Alytaus muitinės postą. Vyko konstruktyvi diskusija, išgirstos visos pusės, bus ieškoma teisingiausių sprendimų“,- pasakojo B. Geležiūnas.

Artimiausias susitikimas šiuo klausimu numatytas vasario 23 d. tuomet į posėdį rinksis Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio pavedimu sudaryta trišalė komisija sprendžianti muitinės pertvarkos klausimus.

Susitikime dalyvavo Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius, mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius, Lietuvos muitinės generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Miškinis, Kauno teritorinės muitinės vadovas Juozas Ragelis, Alytaus muitinės posto vadovas.