LT EN RU
Naujienos

Vežėjai – apie kritinę situaciją rinkoje

2020 balandžio 17

Balandžio 15 d. vykusiame „Linavos“ prezidiumo posėdyje buvo aptartos problemos, su kuriomis koronaviruso pandemijos metu susiduria vežėjai.

„Linavos“ prezidentas Romas Austinskas pristatė situaciją, kokią šiuo metu išgyvena įvairios pervežimų veikla užsiimančios bendrovės. Keleivinio transporto veikla realiai yra sustojusi, nedirba ir automobilių pervežimu užsiimančios bendrovės. Krovininis transportas taip pat patiria įvairių problemų, dėl kurių smarkiai mažėja įmonių apyvartos, trūksta apyvartinių lėšų, patiriamos problemos dėl darbuotojų.

Posėdyje taip pat buvo paliesta tema dėl užsakymų kainų mažėjimo, nes bendra situacija rinkoje yra labai sudėtinga, o tai neišvengiamai atsiliepia ir transporto sektoriui. R.Austinskas trumpai pristatė krizės akivaizdoje „Linavos“ atliekamus darbus – nuolatinį valstybės institucijų veiksmų sekimą, informacijos teikimą vežėjams, taip pat darbą su valstybės institucijomis, pateikiant vežėjų nuomonę bei poreikius, sprendžiant kylančias problemas. Prezidiumo posėdyje buvo kalbama, kad krizės metu „Linava“ surinko ir pateikė daugiausiai apibendrintos, vežėjams aktualios informacijos.

„Linavos“ prezidentas taip pat atkreipė dėmesį, kad bendraujant su valstybės institucijomis reikia argumentuotų, skaičiais paremtų teiginių, todėl buvo aptarta galimybė atlikti poveikio transporto verslui tyrimą. Toks tyrimas padėtų derantis dėl priemonių, reikalingų verslo išlikimui, todėl buvo nuspręsta tokį tyrimą pradėti nedelsiant.

Prezidiumo posėdyje taip pat buvo aptarti narystės „Linavoje“ klausimai. Prezidiumo nariams buvo pateikta informacija, kad kol kas ne visi nariai yra sumokėję nario mokestį. Nesumokėjusiems pagal „Linavos“ įstatus ir veiklą nustatančias tvarkas bus primenama sumokėti mokestį, o nesumokėjusieji bus šalinami iš asociacijos narių.