LT EN RU
Naujienos

Vežėjai atgaus 1,214 mln. Šveicarijos frankų sumokėtų draudimo įmokų permokų

2015 lapkričio 24

Asociacijos „Linava“ darbo grupės „Dėl sukaupto viršgarantinio fondo grąžinimo tvarkos parengimo“ parengtą ir apsvarstą tvarką, pagal kurią „Linavos“ nariams bus grąžinamos TIR procedūrų vykdytojų 2001-2005 m. draudimo brokeriui AON sumokėtos draudimo įmokų permokos, praėjusią savaitę patvirtino ir Asociacijos prezidiumas. Taigi šiuo nelengvu laikotarpiu vežėjams bus išmokėta 1,214 mln. Šveicarijos frankų (arba 1,1 mln. Eur).

„Džiaugiuosi, kad Asociacijos prezidiumas pritarė darbo grupės atsakingai parengtai tvarkai ir vežėjai atgaus jiems teisėtai priklausančias pinigus“, – teigia asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas.

Lėšos vežėjams bus grąžinamos pagal nuo 2001 m. sausio 1 d. iki 2005 m. gruodžio 31 d. įsigytą TIR knygelių skaičių. Už kiekvieną TIR knygelę tai sudarytų 1,677 Šveicarijos frankų.

Draudimo įmokos permoka bus gražinama vežėjų įmonei, jeigu ji yra asociacijos „Linava“ narys, per nurodytą laikotarpį pirko ir mokėjo draudimo įmokas už TIR knygeles bei jai buvo išduotos TIR knygelės, įmonei nebuvo panaikintas TIR procedūros vykdytojo leidimas dėl TIR konvencijos pažeidimų iki lėšų grąžinimo tvarkos patvirtinimo datos.

Svarstant tvarką buvo diskutuota, kaip grąžinti lėšas tiems „Linavos“ nariams, kurie šiais metais nėra sumokėję nario mokesčio. Darbo grupės nariai sutarė, o ir Prezidiumas pritarė, kad grąžinant pinigus nario mokestis turėtų būti išskaičiuotas.

Likusią  sumą, kuri atliks po IRU paskolos uždengimo ir kuri nebus išdalyta vežėjams pagal prezidiumo patvirtintą tvarką, darbo grupė rekomendavo (o prezidiumas taip pat pritarė) įpareigoti generalinį sekretorių laikyti  atskiroje,  tik tam reikalui  specialiai atidarytoje, sąskaitoje ir šių lėšų nenaudoti be atskiro prezidiumo nutarimo.

AON Suisse S.A. (dabar BMS S.A.) sumokėtos draudimo įmokų permoka – tai lėšos, kurias TIR procedūros vykdytojai sumokėjo nuo 2001 m. sausio 1 d. iki 2005 m. gruodžio 31 d. pirkdami TIR knygeles ir kurias po Šveicarijos teismo sprendimo ir IRU susitarimo su AON, IRU įvardijo kaip perteklines ir IRU sprendimu skiria asociacijai „Linava“.

Artimiausiu metu lėšų grąžinimo tvarka ir reikiamos atlikti procedūros bus paskelbtos Asociacijos tinklalapyje ir išsiųstos vežėjams.