LT EN RU
Naujienos

Vežėjai bando spręsti leidimų ir tranzito problemas Kazachstane

2015 gegužės 25

Gegužės 19-20 d. vykusiuose Lietuvos ir Kazachstano vyriausybinių delegacijų susitikimuose ir verslo forume iškelti ne tik tranzito per Rusiją sunkumai, bet ir skirtingo gabenimų rūšies nustatymo problema, dėl kurios baudžiamos Lietuvos įmonės šioje šalyje.

Taip pat aktyviai kalbėta apie galimybes Lietuvos vežėjams suteikti papildomą kelionės leidimų kvotą.

Mūsų šalies delegacijai vadovaujantis premjeras Algirdas Butkevičius, pažymėjo, kad Lietuvos vežėjams ypač stinga trišalių leidimų, kurie leistų netrukdomai plėtoti prekybą tarp abiejų šalių. Ši problema iškelta susitikime su Kazachstano premjeru Karimu Masimovu bei susisiekimo ministro ir vežėjų atstovų susitikime su Kazachstano investicijų ir plėtros pirmuoju viceministru Ženysu Kasimbeku.

Įvardyta problema, kai Lietuvos vežėjai baudžiami už trišalių leidimų nepateikimą, nors vykdoma kelionė tarp dviejų šalių – iš Lietuvos į Kazachstano terminalus. Augant prekybai tarp valstybių būtina didinti išduodamų leidimų skaičių.

Asociacijos atstovai kalbėjo ir apie poreikį išduoti abiejų šalių vilkikų vairuotojams ilgalaikes vizas supaprastintu režimu. Tokie susitarimai jau veikia su kitomis Rytų muitų sąjungos šalimis – Rusija ir Baltarusija.

 Lietuvos ir Kazachstano vyriausybinių delegacijų susitikimuose ir verslo forume asociacijai atstovavo viceprezidentas Julius Misiūnas ir Užsienio reikalų komiteto vadovas, prezidiumo narys Dainius Abramavičius.