LT EN RU
Naujienos

Vežėjai dėkoja Lietuvos atstovams Europos Parlamente

2020 liepos 13

Liepos 8 d. Europos Parlamente priėmus Mobilumo paketą, kurį Lietuvos Vyriausybė ketina apskųsti Europos Sąjungos Teisingumo Teismui, Lietuvos vežėjai dėkoja Lietuvos atstovams už palaikymą.

Europarlamentarai Andrius Kubilius, Liudas Mažylis, Petras Auštrevičius, Rasa Juknevičienė, Valdemaras Tomaševskis ir Viktoras Uspaskichas išgirdo Lietuvos verslininkų bei valstybės institucijų argumentus apie būtinybę saugoti transporto sektorių. Jų balsavimas parodė, jog verslo stabilumas yra vertinamas kaip valstybės ekonomikos pagrindas.

Kiti 5 iš 11 Lietuvos europarlamentarų balsavo taip, kad Lietuvos vežėjai netektų ES bendrosios rinkos teikiamų galimybių. Europos Sąjungoje apribota Lietuvos transporto įmonių veikla atsilieps ir visai mūsų šalies ekonomikai. Todėl tokia savų europarlamentarų veikla kelia didelę nuostabą vežėjams.

Vežėjai jau dabar kasdien susiduria su COVID-19 pandemijos padariniais, todėl Europos Parlamentarų sprendimas Lietuvos vežėjus smarkiai nuvylė. Ypač apmaudu dėl to, kad kai kurie Lietuvos atstovai Europos Parlamente galimai atstovauja ne Lietuvos, o kitų šalių interesus arba mėgina žaisti nešvarius politinius žaidimus, kurių tikslas – šilta kėdė ar kitoks savo privačių interesų atstovavimas.

Daugiau apie balsavimo rezultatus galima skaityti čia: https://www.vz.lt/transportas-logistika/2020/07/11/lietuvos-balsai-del-mobilumo-paketo-nuo-besalyginio-palaikymo-iki-empatijos-vakarieciams