LT EN RU
Naujienos

Vežėjai galės pretenduoti į paramą verslams, nukentėjusiems per pandemiją ir nuo užsiveriančių Rytų rinkų

2022 balandžio 26

Užsiveriant Rytų rinkoms ir vežėjams susiduriant su sunkumais, Ekonomikos ir inovacijų ministerija (Eimin) kviečia vežėjus ruoštis teikti paraiškas gauti lengvatines paskolas verslui iš fondo, skirto finansuoti verslus nukentėjusius nuo koronaviruso (COVID-19) pandemijos. Taip pat rengiama nauja priemonė, kuria galės pasinaudoti transporto sektoriaus įmonės, kurių veikla nutrūko ar sutriko dėl vykstančio karo Ukrainoje.

Asociacijai „Linava“ kreipusis į Vyriausybę, Finansų, Ekonomikos ir inovacijų ministerijas prašant suteikti smulkiems, mažiesiems ir vidutiniams vežėjams finansinę paramą bei kitokio pobūdžio pagalbą, uždraudus krovinių gabenimą kelių transportu į Rusiją ir Baltarusiją bei iš jų, Eimin informavo, kad šiuo metu keičiamas ministro įsakymas, pagal kurį vežėjai būtų įtraukti į sąrašą verslų, kurie gali pretenduoti į lengvatines paskolas, suteikiamas nukentėjusiems per koronaviruso (COVID-19) pandemiją.

„Planuojama, kad šie pakeitimai įsigalios artimiausiu metu ir vežėjai galės kreiptis dėl paskolų suteikimo“, – rašoma ekonomikos ir inovacijų viceministrės Ievos Valeškaitės pasirašytame, „Linavai“ adresuotame rašte.

Paraiškas priiims nacionalinė verslo plėtros organizacija INVEGA. Paraiškos apyvartinėms paskoloms bus priimamos iki 2022 m. gegužės 16 d. 23:59 val., sutartys dėl apyvartinių paskolų pasirašomos iki 2022 m. birželio 30 d. Paskolos išmokamos ne vėliau kaip iki 2022 m. liepos 31 d. Paraiškos investicinėms paskoloms bus priimamos iki 2022 m. spalio 31 d. 23:59 val., sutartys dėl investicinių paskolų pasirašomos iki 2022 m. gruodžio 31 d. Paskolos išmokamos ne vėliau kaip iki 2023 m. gruodžio 31 d. Išsamesnė informacija: https://invega.lt/verslui/visos-priemones/25/tiesiogines-covid-19-paskolos-ii-etapas-nuo-2022-02-10-107

Eimin rašte taip pat nurodoma, kad 2022 m. kovo 23 d. Europos Komisija (EK) patvirtino Komisijos komunikatą „Laikinoji valstybės pagalbos priemonių, skirtų ekonomikai remti krizės sąlygomis reaguojant į Rusijos agresiją prieš Ukrainą, sistema“. Remiantis minėtu komunikatu, rengiama nauja garantijų priemonė, kuria galės pasinaudoti įmonės, nukentėjusios nuo karo sukeltos krizės. Planuojama, kad garantijos galėtų būti teikiamos už smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų ir didelių įmonių, kurios nukentėjo nuo krizės, kilusios dėl Rusijos vykdomos karinės agresijos prieš Ukrainą imamas paskolas, skirtas investicijoms finansuoti ar apyvartinėms lėšoms papildyti. Pagalbos schema bus pradėta įgyvendinti gavus EK pritarimą.

Asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas kviečia transporto ir logistikos įmones susipažinti su naujausia informacija ir pasinaudoti valstybės siūloma pagalba.

„Džiugu, kad mūsų kreipimasis į Vyriausybę bei atsakingas ministerijas buvo išgirstas – Vyriausybė pavedė atsakingoms ministerijoms įvertinti galimus paramos būdus transporto sektoriui. Sulaukėme žinių, kurios teikia vilties. Tad kviečiame asociacijos narius būti aktyviais, o mes turėdami naujausią informaciją apie galimybes vežėjams gauti paramą iš valstybės, nedelsiant ja pasidalinsime“, – sako Z. Buivydas.