LT EN RU
Naujienos

Vežėjai nerimauja dėl „Brexit“ pasekmių

2019 sausio 30

Lietuvos vežėjams „Brexit“ gali turėti labai sudėtingų pasekmių, tačiau kol kas sunku prognozuoti, kiek realiai „Brexit“ palies transporto sektorių. Apie tai ir kitus su „Brexit“ susijusius klausimus kalbėta Užsienio reikalų ministerijoje vykusiuose susitikimuose.

Sausio 28 d. „Linavos“ generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius ir sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis susitikime su ministerijos vadovais kabėjosi apie sritis, pokyčiai kuriose gali ypač skaudžiai paliesti Lietuvos vežėjus. Išsakyti nuogąstavimai dėl vežėjų laukiančių iššūkių.

Sausio 29 d. Lietuvos pramonininkų konfederacija organizavo posėdį, kuriame dalyvavo konfederacijos atstovai, taip pat Užsienio reikalų ministerijos viceministras Albinas Zanavičius, Išorinių ekonominių santykių departamento direktorė Lina Viltrakienė bei Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Susitikime, kuriame dalyvavo ir M.Atroškevičius bei T.Garuolis, pasikeista informacija ir nuomonėmis, prognozuojant artimiausius „Brexit“ scenarijus.

Situacija ypač sudėtinga verslininkams, kurie turi ryšių su Jungtine Karalyste – eksportuoja ar importuoja prekes, turi verslo ryšių ir pan. Jeigu iki kovo 29 dienos nepavyks priimti „Brexit“ sutarties, Jungtinės Karalystės muitinėse prognozuojamas chaosas, to labiausiai baiminasi prekes į ir iš Britanijos gabenantys verslininkai. Tokia situacija neišvengiamai palies vežėjus.

Daugiau apie susitikimus galima sužinoti čia:

15 min.lt

LNK