LT EN RU
Naujienos

Vežėjai prabilo apie protesto akcijas

2019 balandžio 19

Balandžio 18 d. vykusioje „Linavos“ Krovininio transporto taryboje vežėjai kalbėjo apie tai, kad šiomis dienomis kilusioje diskusijoje dėl Vyriausybės ir Seimo grasinimų drastiškai apmokestinti transporto verslą vežėjų argumentai nėra girdimi, todėl jie prabilo apie protesto akcijas.

Krovininio transporto tarybos posėdyje, svarstant įvairius klausimus, buvo akcentuotas didėjantis vežėjų nepasitenkinimas pastaruoju metu viešumoje atsakingų institucijų ir įvairių asmenų išsakomais siūlymais bei sprendimais. Išsakyti siūlymai, anot vežėjų, iš esmės pablogintų situaciją Lietuvos kelių transporto sektoriuje.

Vežėjai savo pasisakymuose pažymėjo, jog jiems labai trūksta tiesioginio dialogo, noro išgirsti ir įsigilinti į jų problemas. Jei sprendimai bus priimami neatsižvelgus į vežėjų argumentus, neilgai trukus gali išryškėti neigiamas jų poveikis ne tik kelių transporto sektoriui, bet ir visai Lietuvos ekonomikai.

Vežėjai Krovininio transporto taryboje neatmetė galimybės surengti protesto akcijas, kurias daugelis vežėjų laiko tinkama forma spręsti iškilusias problemas ir aktyviai palaikytų.

Krovininio transporto tarybos posėdyje, svarstant klausimą dėl Europos Parlamente priimto Mobilumo paketo, buvo nutarta pagal galimybes balandžio 24 d. „Linavos“ kongrese organizuoti diskusiją šiomis dienomis aktualiausiais klausimais – Mobilumo paketo, koeficiento 2, socialinio dialogo su profesinėmis sąjungomis ir kt.

Krovininio transporto tarybos posėdyje taip pat aptarti klausimai dėl krovininio transporto eilių pasienyje su Baltarusija, dėl Lietuvoje ir Rusijoje nustatytų baudų už administracinius nusižengimus, susijusius su kelionės leidimų pildymu ir naudojimu, taip pat trečiųjų šalių piliečių migracijos klausimai, registracijos Rusijos mokesčių surinkimo sistemoje „Platon“ problematika ir kt.