LT EN RU
Naujienos

Vežėjai pradėjo derėtis su bankais dėl veiklos perkėlimo

2019 spalio 24

Vyriausybei padidinus komandiruojamų darbuotojų darbo užmokesčio koeficientą, Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ kreipėsi į Lietuvos bankų asociaciją su prašymu užtikrinti sklandų lizinguojamo turto perkėlimą iš Lietuvos į kitas šalis.

Oficialiame rašte Lietuvos bankų asociacijai „Linava“ prezidentas Romas Austinskas pabrėžia, kad vežėjams nerimą kelia vienašališkai priimtas sprendimas didinti šiuo metu galiojantį koeficientą nuo 1,3 iki 1,65. Toks sprendimas Vyriausybėje buvo priimtas neatsižvelgus į nuo Naujų metų jau ir taip su minimalaus mėnesio atlygiu augsiančią mokestinę naštą vežėjams bei Europos Sąjungos priimamą „Mobilumo paketą“.

R.Austinskas rašte Lietuvos bankų asociacijos prezidentui Mantui Zalatoriui teigia, kad tokie šalies valdančiųjų sprendimai skatina vežėjus ieškoti alternatyvų: arba steigti dukterines įmones kaimyninėse šalyse, arba savo veiklą perkelti į kitas valstybes.

Vežėjų asociacija kreipimesi teigia, kad mokestinės permainos transporto sektoriui bus nepakeliamos. Preliminariais skaičiavimais, siūlomas koeficiento didinimas viršija viso sektoriaus 2018 m. gautą pelną, tad daugumai įmonių iškyla reali bankroto grėsmė.

Atsižvelgiant į šias aplinkybes, „Linavos“ prezidentas kreipėsi su prašymu Lietuvos bankų asociacijai užtikrinti sklandų lizinguojamo turto perkėlimą veiklai kitose Europos Sąjungos valstybėse.

„Siekiant išsaugoti ilgalaikes sutartis ir Lietuvos transporto įmonių veiklos tęstinumą, savo narių vardu asociacija „Linava“ prašo Lietuvos bankų asociacijos paskatinti savo narius bendradarbiauti ir nesudaryti kliūčių lizinguojamų transporto priemonių perregistravimui kitose valstybėse“, – rašoma „Linavos“ rašte.