LT EN RU
Naujienos

Vežėjams – seminaras apie Rusijos kelių mokesčio niuansus

2015 lapkričio 19

Asociacijos „Linava“ ir kuro kortelių operatoriaus E100 iniciatyva vežėjams šią savaitę buvo suorganizuoti seminarai apie mokestį už žalą keliams Rusijos Federacijoje, kurį vežėjai privalo mokėti nuo š. m. lapkričio 15 d.

Seminarų metu E100 atstovai paneigė žiniasklaidoje paskleistą informaciją, kad baudos, nesumokėjus mokesčio, bus skiriamos tik Pamaskvės srityje. Jų teigimu, mokami keliai ir baudos taikomi absoliučiai visoje Rusijos teritorijoje. Vežėjus kontroliuoja keliuose esantys kontrolės vartai (planuojama, kad jų iš viso bus 481), 100 mobiliųjų kontrolės komandų ir 2 mln. borto prietaisų. Jie veikia GPS‘o principu ir pinigai už kelius pradedami skaičiuoti iškart įvažiavus į mokamą kelio ruožą. Kaip pastebėjo pranešėjai, borto prietaisus galima naudoti 3 metus, tačiau išlieka didelė jų trūkumo problema.

Vežėjams buvo paaiškinta, kur ir kaip galima įsigyti maršruto korteles. Atkreiptas dėmesys, kad PLATON terminaluose ir aptarnavimo biuruose grynieji pinigai nėra priimami – maršruto korteles galima papildyti tik pavedimu, apmokant kortele, E100 ar kito kuro kortelės operatoriaus kortele.

Įmonės atstovai taip pat informavo, kad maršruto kortelė įsigalioja nuo nurodyto jos aktyvavimo laiko ir galioja 30 parų. Priminta, kad privatūs Rusijos keliai ir toliau apmokestinami atskirai.

Papildomai priminta, kaip www.platon.ru įforminama nauja maršruto kortelė, atliekama transporto priemonių registracija, išdėstyti kiti www.platon.ru niuansai. Vežėjai atkreipė dėmesį, kad sistema neretai dar stringa ir veikia ne visiškai sklandžiai.

Susirinkusieji domėjosi, kuriuo metu patogiausia aktyvuoti kortelę, ar vykstant atgal pirkti atskirą kortelę, ar maršrutą pirmyn-atgal galima važiuoti su viena kortele, klausė, kaip teisingai parinkti maršrutą.

Seminaro pristatymą galite parsisiųsti čia, o turėdami klausimų dėl apmokėjimo už kelius E100 kortele taip pat galite kreiptis į įmonės atstovus (tel., +370 683 73294, kestas@e100.lt).