2021 gruodžio 14

Vežėjų žvilgsniai krypsta ir į Uzbekistano rinkas


Uzbekistanas

Mūsų šalies transporto įmonėms Lietuvoje susiduriant su vis daugiau ekonominių ir finansinių sunkumų, žvalgomasi naujų rinkų šiems verslams už Lietuvos ribų. Tuo tikslu stiprinamas bendradarbiavimas ir su tolimuoju Uzbekistanu, Vidurio Azijos šalimi.

Šiandien vykusio susitikimo metu Uzbekistane, Taškente, šios šalies transporto ministras Makhkamov Ilhom Rustamovich, Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas ir Uzbekistano transporto asociacijos „AIRCUZ“ prezidentas Sandjar Pulatov pasirašė memorandumą, kuriuo abiejų šalių atstovai įsipareigojo stiprinti dvišalius transporto sektoriaus ryšius. Derybose dėl jo pasirašymo dalyvavo ir Uzbekistano transporto ministerijos kancleris Irgashev Golib Gayratovich.

Šiame memorandume abiejų šalių transporto verslo atstovai sutarė ieškoti būdų, kaip spręsti profesionalių vilkikų vairuotojų trūkumo problemą ir užtikrinti, kad į Lietuvą iš šios šalies atvykstantys šie profesijos darbuotojai jau būtų tinkamai paruošti.

Asociacijos „Linava“ generalinio sekretoriaus Z. Buivydo teigimu, profesionalių vilkikų vairuotojų trūkumas – opi problema ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

„Būtent todėl ieškoma būdų, kad norintys Lietuvoje jais dirbti Uzbekistano piliečiai galėtų kuo greičiau tai padaryti ir atvykus į mūsų šalį jiems nebereikėtų lankyti specialių mokymo programų. Reikiamas kvalikacijas jie galėtų įgyti savo gimtojoje šalyje Uzbekistane, o atvykus pas mus liktų tik sutvarkyti įdarbinimo formalumus, įsikurti, atsidaryti banko sąskaitą darbo užmokesčiui ir pradėti dirbti“, – sako Z. Buivydas.

Taip pat šiuo memorandumu sutarta paspartinti skaitmenizacijos procesus transporto sektoriuje ir aktyviau jungtis prie tarptautinių informacinių technologijų platformų, kurios leistų greičiau atlikti reikiamas procedūras tarp šalių keliaujantiems vilkikams.

Be to, Uzbekistane viešintis asociacijos „Linava“ inovacijų ir transporto politikos sekretorius Andrius Burba sako, kad ši šalis turtinga ir gamtiniais ištekliais, tad Lietuvos ir šios šalies verslai gali atrasti dar daugiau bendradarbiavimo galimybių.

Pagrindinės šios šalies eksportuojamos prekės yra tekstilė, auksas, dujos, automobiliai ir varis, ši valstybė gali pasigirti naudingomis iškasenomis – anglimi, cinku, volframu, molibdenu, švinu, uranu. Taip pat šalyje išgaunama ir nafta, yra dideli gamtinių dujų ištekliai.

Šio vizito metu „Linavos“ atstovai taip pat aplenkė logistikos ir mokymo centrus, susitiko su vietiniais vežėjais, kur aptarė bendrus iššūkius.