LT EN RU
Naujienos

VRM: planuojami pakeitimai palengvinsiantys trečiųjų šalių piliečių įdarbinimą efektyvinant migracijos procedūras

2022 gegužės 16

Vidaus reikalų ministerija (VRM) tvirtina, kad sąlygos pratęsti dokumentus, leidžiančius teisėtai gyventi Lietuvoje, šiuo metu Lietuvos įmonėse dirbantiems Rusijos ir Baltarusijos piliečiams yra sudarytos. Ministerija pabrėžia, kad atvykti į Lietuvą Baltarusijos piliečiai gali tik turėdami galiojančią vizą, tačiau priduria, kad jau parengtas įstatymo projektas, palengvinsiantis trečiųjų šalių piliečių įdarbinimą efektyvinant migracijos procedūras. 

„Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos piliečiams, šiuo metu dirbantiems Lietuvos įmonėse, nėra draudžiama, vadovaujantis galiojančių teisės aktų nuostatomis, kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo, jeigu atitinkamam užsieniečiui buvo išduota viza, arba kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi pakeitimo, jeigu atitinkamam užsieniečiui buvo išduotas leidimas laikinai gyventi“, – nurodoma Vidaus reikalų ministerijos pateiktame atsakyme Lietuvos verslo konfederacijai ir Lietuvos pramonininkų konfederacijai.

Atsakydama į prašymą taikyti išimtį darbo vizoms gauti Baltarusijos piliečiams, atvykstantiems įmonių kvietimu, VRM nurodo, kad šios valstybės piliečiai į Lietuvos Respubliką gali atvykti tik turėdami galiojančią vizą.

„Būdamas teisėtai Lietuvos Respublikoje, užsienietis prašymą išduoti nacionalinę vizą darbo pagrindu Migracijos departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos gali pateikti, jeigu ketina dirbti pagal profesiją, kuri įtraukta į Profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje sąrašą pagal ekonominės veiklos rūšis, patvirtintą Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus, o įmonė, kurioje užsienietis ketina dirbti, – įtraukta į Patvirtintų įmonių sąrašą“, – nurodoma ministerijos rašte.

VRM dokumente taip pat rašoma, kad ministerija yra parengusi įstatymo projektą, kuriame numatyti pakeitimai, palengvinsiantys trečiųjų šalių piliečių įdarbinimą Lietuvoje efektyvinant migracijos procedūras, plečiant jų prieinamumą, mažinant administracinę naštą užsieniečiams, darbdaviams ir valstybės institucijoms, leidžiant įdarbinti užsieniečius pagal laikinojo įdarbinimo sutartis.

Įstatymo projekte numatyta sudaryti galimybę visiems užsieniečiams dėl leidimų laikinai gyventi išdavimo kreiptis užsienyje ir prašymus dėl tokio leidimo išdavimo teikti Migracijos departamento atrinktam išorės paslaugų teikėjui. Užsieniečiai į Lietuvą atvykti galėtų jau turėdami leidimą laikinai gyventi. Numatoma, kad šis pakeitimas įsigalios 2023 m. sausio 1 d.

VRM pabrėžia, kad, siekiant atliepti darbo rinkos poreikius ir mažinti administracinę naštą, į Įstatymo projektą įtrauktos nuostatos, liberalizuojančios reikalavimus dėl užsieniečių darbo patirties ir kvalifikacijos. Įstatymo projekte nustatomos alternatyvos darbdaviams pasirinkti, kokie užsieniečiai darbuotojai labiau tiktų numatomoms funkcijoms atlikti – ar turintys tinkamą kvalifikaciją, ar turintys darbo patirtį, ar tie, kuriems darbdavys mokės vidutinį šalies darbo užmokestį.


Grįžti
KLAUSK