LT EN RU
Naujienos

Vyksta „Linavos“ XXXVII kongresas

2020 gruodžio 17

Gruodžio 17 d. pirmą kartą nuotoliniu būdu organizuojamas „Linavos“ kongresas.

„Linavos“ prezidentas Romas Austinskas sveikindamas kongreso dalyvius pažymėjo, kad šiandien gyvename labai svarbių permainų akivaizdoje. Pirmą kartą susirinkome taip neįprastai, nuotoliniu būdu, bet tokią realybę mums šiandien diktuoja gyvenimas. Mūsų verslas dėl koronaviruso pandemijos susidūrė su dideliais iššūkiais, į kuriuos privalome reaguoti žaibiškai, turime tobulėti ir ieškoti pačių palankiausių sprendimų.

„Todėl ir „Linava“ kartu su Jumis privalo žengti į priekį ir prisitaikyti prie šių dienų realybės. Pavyzdžiui, šiandien jau nebesistebime, kad „Linavos“ prezidiumo posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu, panaudojant naujausias technologijas, nors dar metų pradžioje apie tokią galimybę net nesvarstėme. Todėl ir šis mūsų kongresas nėra eilinis – pirmą kartą susirenkame virtualioje erdvėje ir labai tikimės, kad viskas vyks sklandžiai“, – sakė „Linavos“ prezidentas.

Anot R.Austinsko, akivaizdu, kad vežėjų laukia didžiulės permainos: vis didėjantys aplinkosaugos reikalavimai, skaitmenizavimas, kylantys reikalavimai paslaugų kokybei, nuolat didėjantys darbuotojų lūkesčiai verčia judėti mus į priekį dideliais žingsniais.

„Vežėjams reikalingas ypatingai stiprus užnugaris, stiprus palaikymas. Todėl „Linavos“ svarba kasdien tik didėja. Reikia pripažinti, kad gal ne visuomet spėjame su laikmečio tempu, tačiau toks pagalbininkas kaip „Linava“ vežėjams yra būtinas. „Linava“ reikalinga tada, kai valdžios vyrai „pamiršta“ apie mūsų realybę ir sugalvoja dar labiau apmokestinti pervežimų verslą, „Linava“ reikalinga tada, kai tingus biurokratas atsisako uždėti varnelę ten, kur privalo. „Linava“ reikalinga tada, kai tenka aiškintis su užsienio valstybės institucijomis, gelbėjant užstrigusį krovinį. „Linava“ reikalinga ir tada, kai kitų šalių vežėjams reikia parodyti jų vietą. Mes visi iš „Linavos“ tos pagalbos laukiam ir tikimės“, – kalbėjo R.Austinskas.

Prezidiumo patarėjas Vytautas Naudužas kalbėdamas pažymėjo, kad autotransportas atvežė į Lietuvą ekonominį suklestėjimą, naują gyvenimo kokybę, gerovę ir išveža, atitinkamai, ekonominę krizę, skurdą, nesaugumo jausmą.

„Šie metai yra Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo jau 30 -ieji metai. 2020 metai yra svarbūs ir “Linavai”. Mobilumo paketas Vakaruose, dirbtiniai barjerai Rytuose – realybė, su kuria susiduria mūsų vežėjai. Negana to, pandemija – nauja realybė, su kuria susiduriame jau devyni mėnesiai. Tačiau tai nesutrukdė efektyviam „Linavos“ darbui kasdien aprūpinant mūsų šalį maisto prekėmis, kitais kroviniais net pandemijos sąlygomis“, – kalbėjo V.Naudužas.

„Reikia suprasti, kad autotransporto proveržį nuo provėžų skiria tik trapi sienelė į pažangą ar pražangą…“, – sakė kongreso dalyviams prezidiumo patarėjas V.Naudužas.