LT EN RU
Naujienos

Įvyko asociacijos prezidiumo posėdis (ataskaita)

2015 lapkričio 18

Asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje aptartas atliekamas Asociacijos mokestinės veiklos 2012-2013 m. patikrinimas, patvirtinta AON lėšų grąžinimo tvarka, svarstyti Asociacijos revizijos komisijos darbo reglamento pakeitimai, kongresui teikiamas 2016 m. biudžeto projektas.

Kompanijos Ernst&Young atstovės, pristačiusios Asociacijos finansinę šių metų sausio-spalio mėn. situaciją, papildomai apžvelgė atliekamą 2012-2013 m. Asociacijos finansinės veiklos peržiūrą, informavo apie sunkumus, su kuriais susiduriama atliekant patikrinimą. Kalbėta ir apie vis dar laukiamą VMI mokestinių ginčų komisijos sprendimą dėl 2007-2011 m. Asociacijos mokestinio patikrinimo akto.

Posėdžio metu prisistatė naujos skolų išieškojimo įmonės atstovas. Jis pateikė planus ir būdus, kaip ketintų išieškoti Asociacijai aktualias skolas.

Prezidiumo narys, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas V. Augaitis pateikė komitete apsvarstytą planuojamą 2016 m. asociacijos biudžetą. Nežymiai pakoregavus, nutarta jį teikti kongresui. Kongresui jis bus pateiktas su planuojamais pinigų srautais.

Darbo grupės „Dėl sukaupto viršgarantinio fondo grąžinimo tvarkos parengimo“ pirmininkas V. Bučinskas pristatė parengtą tvarką, pagal kurią „Linavos“ nariams būtų grąžinamos TIR procedūrų vykdytojų 2001-2005 m. draudimo brokeriui AON sumokėtos draudimo įmokų permokos. Jai taip pat buvo pritarta, taigi vežėjus artimiausiu metu turėtų pasiekti 1,2 mln. Šveicarijos frankų (arba 1,1 mln. Eur).

Apsvarstyti ir patvirtinti Asociacijos revizijos komisijos darbo reglamento pakeitimai, numatantys, kad su revizijos komisijos nariais būtų sudaromos atlygintinų paslaugų sutartys. Pakeistas reglamentas bus dar teikiamas tvirtinti kongresui. Taip pat aptarti ir kiti su būsimu kongresu susiję klausimai.

Pritarta dalyvavimui projekte su Krašto apsaugos ministerija dėl vairuotojų rengimo privalomos pradinės karo tarnybos metu bei atsižvelgta į keleivių vežėjų prašymą, numatyti naujojoje Asociacijos sekretoriato struktūroje du keleivinio transporto specialistus.

Taip pat apsispręsta prisidėti prie „Verslo žinių“ organizuojamo Transporto ir logistikos forumo bei VšĮ „Baltijos media centras“ organizuojamų „Lietuvos transporto lyderių 2015“ apdovanojimų.

Viceprezidentas Julius Misiūnas informavo apie problemų vežėjams galintį sukelti elektroninių CMR važtaraščių versijų VMI pateikimą. Sekretoriaus transporto politikai pavaduotojai V. Gaidytei pristačius planuojamą naujovę, prieita prie nuomonės, jog tikslinga organizuoti susitikimą su VMI atstovais.

Prezidiumo narė I. Stančinskaja pristatė vizito transporto ir logistikos parodoje „TransUzbekistan 2015“ rezultatus bei informavo apie jos metu vykusius susitikimus.

Asociacijos prezidentas E. Mikėnas ir generalinis sekretorius V. Milėnas pateikė informaciją apie dalyvavimą IRU generalinėje asamblėjoje.