LT EN RU
Naujienos

Vyriausybė pritarė atsiskaitymo grynaisiais pinigais ribojimui

2022 birželio 17

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi aktualia informacija apie tai, kad trečiadienį, birželio 15 d., Vyriausybė iš esmės pritarė Finansų ministerijos pateiktam įstatymo projektui dėl atsiskaitymo grynaisiais pinigais ribojimo.

Ministerijos teigimu, tikslinga nustatyti 5 000 eurų atsiskaitymų ribą, kurią pasiekus, asmenų tarpusavio atsiskaitymai būtų atliekami tik negrynaisiais pinigais. Šiuo metu Seimas yra pritaręs šio įstatymo projekto pataisoms, pagal kurias nuo lapkričio tiek įmonėms, tiek gyventojams siūloma drausti atlikti sandorius grynaisiais virš 3 000 eurų.

Finansų ministerijos pasiūlytas sprendimas padidinti atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribą priimtas atsižvelgus į 2021 m. liepos mėn. Europos Komisijos pateiktų teisinių pasiūlymų dėl kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu paketą, kuriame siūloma riboti didesnius atsiskaitymus grynaisiais pinigais.

Pasak Finansų ministerijos, tokia grynųjų ribojimo praktika taikoma ir kitose Europos Sąjungos valstybėse. Pavyzdžiui, Bulgarijoje nustatyta atsiskaitymų riba yra 10 000 Bulgarijos levų (apie 5 000 eurų), Slovakijoje verslo sandoriams ši suma taip pat yra 5 000 eurų, Latvijoje ribojimas visiems sandoriams yra 7 200 eurų.

Taip pat, ministerija pabrėžia, jog mobilizacijos ar karo padėties metu atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimams turi būti taikomos išimtys, t. y. jie turi būti nevaržomi. Tik taip bus galima užtikrinti valstybės gynybos ar kitas gyvybiškai svarbias funkcijas. Išsamų nutarimą galima perskaityti ČIA.


Grįžti
KLAUSK