LT EN RU
Naujienos

Z. Buivydas ir A. Burba Tadžikistane susitiko su šios šalies vežėjų asociacijos „ABBAT“ vadovybe

2022 birželio 20

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo ir Inovacijų ir transporto politikos sekretoriaus Andriaus Burbos vizitas Centrinėje Azijoje neapsiribojo vizitais Kazachstane, Kirgizijoje ir Uzbekistane. Šiandien įvyko susitikimas ir su Tarptautinės Tadžikistano vežėjų automobiliais asociacijos „ABBAT“ vadovybe.

Z. Buivydo teigimu, šio susitikimo tikslas – atrasti bendradarbiavimo galimybes su asociacija „ABBAT“, kas leistų efektyviau, greičiau ir mažesniais kaštais Lietuvos vežėjams gabenti krovinius.

„Yra ieškoma įvairių būdų, kaip gerinti sąlygas rinkoje Lietuvos vežėjams. Pavyzdžiui, Sogdinsko sritis Tadžikistane yra pasienyje su Uzbekistanu, tad per šią vietą juda didelis srautas Lietuvos vežėjų“, – sako Z. Buivydas, po susitikimo su Tadžikistano „ABBAT“ asociacijos filialo Sogdo provincijoje direktoriumi Abduali Kacharov ir prezidentu Machmadali Mirzoevich Shakirov.

Pasak A. Burbos, labai džiugu, kad vyksta dialogas tarp giminingų Lietuvos ir Tadžikistano organizacijų tarptautiniu lygmeniu.

„Šio susitikimo metu su kolegomis iš Tadžikistano aptarėme abiems pusėms svarbius klausimus, pasidalinome savo patirtimi Centrinėje Azijoje. Svarbu paminėti ir tai, kad aptarėme tarptautinio mokymų centro galimybę, kur galėtų būti ruošiami tarptautinę kvalifikaciją įgyti siekiantys tolimųjų reisų vilkikų vairuotojai. Žinoma, kalbėjome ir apie įvairius ateities skaitmeninius projektus, tachografų tobulinimo galimybes bei skaitmeninių kortelių įvedimo klausimą“, – sako A. Burba.

Pasak jo, žavi moderni Tadžikistano verslo aplinka, tvarkingi miestai, gatvės, kuri važinėja ganėtinai nauji automobiliai, kurių dalis, beje, atkeliavę iš Lietuvos. Tad labai svarbu ieškoti dar daugiau galimybių bendradarbiauti Lietuvos ir Tadžikistano verslams, ypač transporto srityje, nes šių galimybių dar nesame išnaudoję.


Grįžti
KLAUSK