LT EN RU
Naujienos

Ženevoje – apie TIR kompiuterizavimą

2020 vasario 04

„Linavos“ TIR departamento vadovas Heliodoras Giedrys dalyvauja Jungtinių Tautų (JT) EEK Kelių transporto komiteto Darbo grupės muitinės klausimams, susijusiems su transportu (WP.30) 154 sesijoje ir TIR administracinio komiteto (AC.2) 72 sesijoj, kuriose svarstomi TIR konvencijos pakeitimų ir įgyvendinimo klausimai.

Numatoma svarstyti keletą svarbių klausimų. Vienas iš jų – TIR konvencijos kompiuterizavimas,  TIR procedūros kompiuterizavimą skatinimas, e-TIR pilotinių projektų įgyvendinimas. Taip pat numatoma svarstyti pasiūlymą dėl TIR konvencijos 18 straipsnio pakeitimo, nustatant, kad  išvykimo ir paskirties muitinių kartu paėmus negali būti daugiau kaip aštuonios (dabar negali būti daugiau kaip keturios). Darbotvarkėje taip pat numatytas klausimas dėl TIR konvencijos taikymo Baltarusijos Respublikoje, klausimai dėl TIR EPD apmokestinimo Baltarusijoje.

Sesijų metu taip pat bus svarstomas TIR knygelių išdavimo apimčių mažėjimas, TIR knygelių kaina, TIR vykdomosios tarybos sprendimų ir pasiūlymų įgyvendinimas, Europos ekonominės komisijos ir IRU susitarimas dėl TIR knygelių platinimo 2020–2022 metais, Jungtinių Tautų ITDB duomenų bazės veikimo principai.

WP.30 ir AC.2 sesijose Lietuvos muitinę atstovauja  Muitinės departamento  Muitinės procedūrų skyriaus vyriausiasis specialistas Arvydas Kavaliauskas.

Kaip žinoma, iš viso yra 76 TIR konvencijos susitariančiosios šalys ir TIR operacijos. TIR operacijos gali būti atliekamos ir įforminamos 62 šalyse.