LT EN RU
Naujienos
2020 balandžio 09 IRU informacija: atnaujinimai Baltarusijoje, Bulgarijoje, Kinijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Irane, Maloje, Moldovoje

IRU nuolat atnaujina informaciją apie situaciją skirtingose šalyse.

Atnaujinta informacija balandžio 8 d. dėl šių šalių: Baltarusija, Bulgarija, Kinija, Prancūzija, Vokietija, Iranas, Malta, Moldova.

Atnaujinta informacija balandžio 7 d. dėl šių šalių: Armėnija, Austrija, Kinija, Danija, Egiptas, Suomija, Iranas, Italija, Jordanija, Libanas, Moldova, Portugalija, Saudo Arabija, Slovakija, Tunisas.

Atnaujinta informacija balandžio 6 d. dėl šių šalių: Baltarusija, Kroatija, Čekija, Rumunija, Tadžikistanas.

Atnaujinta informacija balandžio 5 d. dėl Gruzijos ir Rumunijos.

Atnaujinta informacija balandžio 4 d. dėl šių šalių: Graikija, Rumunija, Rusija, Šveicarija

Atnaujinta informacija kovo 3 d. dėl šių šalių: Lietuva, Suomija, Vengrija, Airija, Italija, Serbija, Ispanija.

Atnaujinta informacija balandžio 2 d. dėl: Suomijos, Kazachstano, Olandijos.

Atnaujinta informacija balandžio 1 d. dėl šių šalių: Vokietija, Graikija, Vengrija, Italija, Ispanija

Atnaujinta informacija kovo 31 d. dėl šių šalių: Bulgarija, Kinija, Kroatija, Mongolija, Slovėnija, Ispanija.

 

Plačiau
2020 balandžio 08 Eismo ribojimai švenčių dienomis ES šalyse

Esant ekstremaliai situacijai, beveik visos ES valstybės narės įvedė apribojimus asmenų patekimui į šių valstybių teritorijas. Tačiau krovinių vežimui tokie draudimai netaikomi. Be to, daugelis valstybių sustabdė eismo apribojimų taikymą švenčių ir išeiginėmis dienomis.

Informaciją apie sustabdytus eismo apribojimus atitinkamam laikotarpiui  galima rasti „LINAVA“ svetainėje skiltyje „Naujienos“, pavadinimu “ IRU informacija“. Ši informacija atnaujinama kaskart, gavus naujos informacijos.

Jeigu žinutėje „IRU informacija“ nerasite duomenų apie eismo apribojimą ar sustabdymą, prašome vadovautis informacija pateikta svetainės skiltyje  VEŽĖJO ŽINYNAS/Eismo apribojimai. 

Papildomai informuojame, kad ES valstybių narių taikomas išimtis darbo ir poilsio režimo reikalavimams galima rasti LTSA svetainėje: https://ltsa.lrv.lt/lt/naujienos/keliu-transportas-4

Plačiau
2020 balandžio 08 Rekomendacijos vežėjams ir vairuotojams atsiradus ligos simptomams kelionėje

Asociacija „Linava“ teikia rekomendacijas krovinių vežėjams kaip elgtis vairuotojui, vežančiam krovinį, atsiradus ligos simptomams, kuriomis norėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų.

Vairuotojui susirgus koronavirusu svarbu žinoti:

Koronaviruso sukeltos ligos simptomai pasireiškia ne iš karto (palyginti su infarkto / insulto atvejais ar kitais atvejais). Todėl pajutęs pirmuosius simptomus, pavyzdžiui, prasidedantį karščiavimą, vairuotojas turėtų nedelsiant informuoti apie tai įmonės administraciją, kad būtų pasirūpinta kuo skubesniu vairuotojo pakeitimu, ir užtikrinti maksimalų krovinio ir transporto priemonės saugumą, judėti link saugomos aikštelės. Jeigu medicininės pagalbos prireiktų nepasiekus saugomos aikštelės, apie paliekamą transporto priemonę būtina informuoti įmonės administraciją ir policiją arba saugos tarnybą, kuri pasirūpintų krovinio saugumu ir transporto priemonės nugabenimu iki saugomos aikštelės.

Vairuotojai, kuriems kelionės metu (arba 14 dienų laikotarpiu po jos) atsirado į gripą panašių simptomų, turi nedelsdami skambinti skubios pagalbos telefono numeriu 112 (veikia visoje Europos Sąjungoje ir kituose šalyse) ir informuoti apie savo kelionės pobūdį (šalį, trukmę) bei pasireiškusius simptomus, taip pat pateikti kitą svarbią informaciją.  

Atsiradus ligos simptomams ar susirgus koronovirusu užsienyje, kai skubi pagalba dėl tam tikrų priežasčių negali būti suteikta arba kitais atvejais, pvz., dėl būtinos repatriacijos, rekomenduojama vairuotojams (priklausomai nuo pilietybės) kreiptis į savo valstybės ambasadą toje šalyje, kurioje vairuotojas tuo metu yra.

Bendros rekomendacijos (net ir nepasireiškus ligos simptomams):

• vengti artimo sąlyčio (išlaikyti bet dviejų metrų atstumą) su asmenimis, kuriems yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai (kosulys, čiaudulys)

• laikytis socialinio atskyrimo reikalavimo ir kiek įmanoma vengti socialinių kontaktų (išlipus iš sunkvežimio kabinos), vengti masinių žmonių susibūrimo vietų, viešų renginių

• kai socialinių kontaktų negalima išvengti – dėvėti tinkamas apsaugos priemones, pvz., pirštines, apsauginę veido kaukę

• prieš sunkvežimį vairuojant naujam vairuotojui ar transporto centro darbuotojui ar kitais naujo naudojimo atvejais sunkvežimio kabina turėtų būti valoma ir dezinfekuojama

• darbdaviai turėtų aprūpinti vairuotojus asmens apsaugos, rankų higienos ir dezinfekavimo priemonėmis

būtina vykdyti tikrinimus atliekančių pareigūnų nurodymus ir laikytis visų prevencinių priemonių, nustatytų atskirose šalyse

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas vežėjams rasite čia :

Lietuvos draudikų rekomendacijos krovinių vežėjams rasite čia:

IRU rekomendacijos vairuotojams (dėl užsikrėtimo prevencijos) rasite čia :

 

 

 

Plačiau
2020 balandžio 08 „Linava“ kviečia vienytis Lietuvos vežėjus

Šiandien išgyvename sudėtingą laiką – vienas po kito vežėjų bendruomenę užgriūna įvairūs rūpesčiai ir problemos. Koronaviruso pandemijos metu pervežimais užsiimantiems verslininkams labai operatyviai tenka spręsti nuolat kylančius nesklandumus – įvairiose valstybėse įvedami skirtingi reikalavimai krovinių gabenimui, uždaromi keliai ar pasienio punktai, institucijos reikalauja papildomų dokumentų, pasienio postuose nusidriekia krovininių automobilių eilės. Kai kurių sričių vežėjai – keleivinio transporto ar automobilvežių, – šiuo metu realiai išgyvena kolapsą, jų veikla yra beveik visiškai sustojusi.

Nereikėtų pamiršti, kad gegužės mėnesį Europos Parlamente turėtų būti svarstomas Mobilumo paketas, kuris dar smarkiau apribotų periferinėse Europos Sąjungos šalyse tarptautiniais pervežimais užsiimančių vežėjų galimybes. Mobilumo paketas realiai prilygtų situacijai, kurią pirmomis pandemijos dienomis fiksavome Europoje – eilės pasieniuose, vėluojantys kroviniai, augančios krovinių vežimo sąnaudos.

Šiuo metu jau pasigirsta raminimų – esą Europos Sąjungos galvos nesiims koronaviruso pandemijos akivaizdoje svarstyti jau ir anksčiau ginčytų Mobilumo paketo nuostatų. Tačiau ragintume nepasiduoti tokiems lūkesčiams. Gali būti netgi priešingas scenarijus – didžiųjų valstybių protekcionistai gali skubėti nuo konkurencijos gelbėti savo valstybių verslininkus ir taip į nebūtį nustumti periferinių valstybių verslininkus, kuriems Mobilumo paketas nebepaliktų jokių galimybių atsigauti po krizės.

Tokiame kontekste be galo svarbu surasti bendrą kalbą su valstybės institucijomis, raginti jas prisidėti sprendžiant problemas, su kuriomis susiduria verslininkai. Ir šiandien labai svarbu, kad vežėjų balsas skambėtų vieningai, sutelktai ir argumentuotai. Todėl kviečiame visus Lietuvos vežėjus būti vieningus – kartu spręsti problemas, dalintis informacija ir palaikyti vieni kitus. Akivaizdu, kad šių dienų chaose valdžia girdi ir įsiklauso tik į organizuotų struktūrų balsą, visiškai nebegirdi pavienių verslininkų. Todėl vežėjus kviečiame jungtis į organizacijas, o šias kviečiame bendram darbui ieškant sprendimų valstybės institucijose.

Tik būdami vieningi šiandien galime būti stiprūs.

 

„Linavos“ prezidentas Romas Austinskas

„Linavos“ generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius

Plačiau
2020 balandžio 07 Kirgizija: atmintinė vairuotojams

Kirgizijos ekonomikos ministras išleido atmintinę – informaciją krovininio transporto vairuotojams. Atmintinėje rašoma, per kokius pasienio punktus gali važiuoti transportas.

Žemės ūkio, maisto produktai ir plataus vartojimo prekes turi būti gabenamos per šiuos pasienio punktus:

Kirgizija-Kazachstanas – be apribojimų, taip pat vykstant tranzitu:

«АК-ТИЛЕК-АВТОДОРОЖНЫЙ»

«ЧОН-КАПКА-АВТОДОРОЖНЫЙ»

Kirgizija-Uzbekistanas – be apribojimų, taip pat vykstant tranzitu:

«ДОСТУК-АВТОДОРОЖНЫЙ»(КР)–«ДУСТЛИК-АВТОДОРОЖНЫЙ»(РУЗ)

«КЫЗЫЛ-КИЯ-АВТОДОРОЖНЫЙ»(КР)–«УЗБЕКИСТАН—АВТОДОРОЖНЫЙ»(РУЗ)

Kirgizija-Tadžikistanas – be apribojimų, taip pat vykstant tranzitu:

“КЫЗЫЛ-БЕЛЬ-АВТОДОРОЖНЫЙ”(КР)–“ГУЛИСТОН-АВТОДОРОЖНЫЙ”(РТ)

“КАЙРАГАЧ—АВТОДОРОЖНЫЙ”(КР)—«МАДАНИЯТ—АВТОДОРОЖНЫЙ»(РТ)

Privalomieji reikalavimai kertant Kirgizijos sieną:

Krovinio transporto vairuotojai turi turėti:

 • Pasą
 • Naudoti asmenines apsaugos priemones (kaukes, pirštines), kitaip nebus leista įvažiuoti į Kirgiziją.

Transporto priemonės per Kirgizijos sieną bus praleidžiamos tik su vienu vairuotoju, išskyrus tais atvejais, kai krovininis automobilis važiuoja į Tadžikistaną.

Vairuotojai turintis simptomus, panašius į COVID-19 simptomus į Kirgiziją nebus įleidžiami.

Atmintinė rusų kalba čia.

Plačiau
2020 balandžio 07 Apklausa dėl „Invegos“ paramos apimčių

Ruošiantis Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vadovybės susitikimui  su INVEGA atstovais, norime įvertinti realią situaciją dėl galimos paramos, todėl prašome vežėjų užpildyti pridedamą anketą ir pateikti informaciją apie

Anketą prašome užpildyti iki balandžio 8 dienos 9 val.

ANKETA

 

Plačiau
2020 balandžio 07 Rusijos-Baltarusijos pasienis: sustabdytas eismas kelyje N-4676

Rusijos institucijos priėmė sprendimą sustabdyti visų transporto priemonių judėjimą per Baltarusijos-Rusijos sienos ruožą greitkelyje N-4676 (šalia Perelevka gyvenvietės Vetkovskio rajone).

Šiuo metu šioje pasienio atkarpoje iš Rusijos pusės yra įrengti draudžiamieji ženklai įvažiuoti ir išvažiuoti.

Rusijos Federacijos reguliuojančios institucijos rekomenduoja kirsti Baltarusijos-Rusijos sieną M-10 greitkeliu (šalia Selišče gyvenvietės Dobrušskio rajone). Iš Rusijos Federacijos pusės kontrolės punktas „Krasnyj kamen“ (Zlynkovskio rajonas, Briansko apskritis).

Plačiau
2020 balandžio 07 Baltarusija: naujos maitinimo vietos

Baltarusijoje  vairuotojams, važiuojantiems tranzitu per Baltarusijos Respublikos teritoriją, buvo paskirtos 6 papildomos vairuotojų poilsio ir maitinimo bei degalų užpylimo vietos.

 • М-1/Е30 Брест (Козловичи) – Минск – граница Российской Федерации (Редьки), км 514 – АЗС № 59 «Белоруснефть»
 • М-1/Е30 Брест (Козловичи) – Минск – граница Российской Федерации (Редьки), км 514 – АЗС № 60 «Белоруснефть»
 • М-3 Минск – Витебск, км 102 – АЗС № 18 «Белоруснефть»
 • М-3 Минск – Витебск, км 237 – АЗС № 72 «Белоруснефть»
 • М-3 Минск – Витебск, км 156 – АЗС ИООО «ЛУКОЙЛ Белоруссия»
 • М-8/Е-95 граница Российской Федерации (Езерище) – Витебск – Гомель – граница Украины (Новая Гута), км 73 – АЗС № 68 «Белоруснефть»

Atnaujinti žemėlapiai:

Rusų kalba čia.

Anglų kalba čia.

 

Plačiau
2020 balandžio 07 VDI – apie prastovos tvarką

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kad darbdaviai turi pranešti VDI apie darbuotojui ar darbuotojų grupei paskelbtą prastovą, kai šalyje paskelbta ekstremalioji situacija ir karantinas.

Tokiu atveju, kai darbdavys dėl to negali suteikti darbuotojui darbo sutartyje sulygto darbo, nes dėl darbo organizavimo ypatumų nėra galimybės sulygto darbo dirbti nuotoliniu būdu, arba darbuotojas nesutinka dirbti kito jam pasiūlyto darbo, ir skelbia darbuotojui ar jų grupei prastovą, jis ne vėliau kaip per vieną darbo dieną nuo paskelbimo turi pranešti Valstybinei darbo inspekcijai (VDI) apie šios prastovos paskelbimą, užpildant VDI interneto svetainėje patalpintą formą.

Pranešime dėl paskelbtos prastovos turi būti nurodomas įmonės, įstaigos, organizacijos pilnas pavadinimas ir kodas, paskelbtos prastovos laikotarpis, darbuotojų skaičius, kuriems paskelbta prastova, įmonės, įstaigos, organizacijos atsakingo asmens vardas, pavardė, telefono numeris, elektroninis paštas.

Darbdaviai, nevykdantys pareigos pranešti apie darbuotojui ar jų grupei paskelbtą prastovą arba pateikiantys klaidingą informaciją, atsako įstatymų nustatyta tvarka.
Įmonių, kuriose darbuotojui ar jų grupei paskelbta prastova, sąrašas bus viešai skelbiamas VDI interneto svetainėje.

Pranešimo dėl paskelbtos prastovos forma paskelbta VDI interneto svetainėje.

 

Plačiau
2020 balandžio 06 Kazachstanas: uždaryti kai kurie pasienio punktai

Remiantis Kazachstano pasienio tarnybų informacija, nuo 2020 m. balandžio 4 d. laikinai uždaryti šie pasienio kontrolės punktai:

Plačiau
2020 balandžio 05 Kaip gauti subsidiją paskelbus prastovą?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo, kad karantino ir ekstremalios padėties dėl koronaviruso metu darbdaviui paskelbus prastovą, jis turi galimybę gauti subsidiją. Subsidija skiriama kompensuoti dalį darbo užmokesčio, kuris buvo sumokėtas per prastovą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dalinasi tvarka, ką reikia daryti darbdaviams, kurie nori gauti šias subsidijas.

Plačiau apie tai galima skaityti čia: 

Plačiau
2020 balandžio 03 Dėl koronovirusinės infekcijos (COVID-19) grėsmės, sustiprinta Lietuvos Respublikos sienų kontrolė

Dėl pasaulyje iškilusios koronovirusinės infekcijos (COVID-19) grėsmės, sustiprinta Lietuvos Respublikos sienų kontrolė, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“. Vežėjams norintiems greičiau atlikti pasienio patikrinimo procedūras, rekomenduojame iš anksto pasiruošti užpildytas anketas. Vairuotojai pasienio kontrolės punkte privalo pateikti užpildytas anketas (1 ir 3 priedai) NVSC specialistams. Jūsų patogumui, anketos yra pateiktos lietuvių, rusų ir anglų kalbomis.

Plačiau
2020 balandžio 03 ATNAUJINTA Vairuotojams – privaloma izoliacija iki išvykimo iš Lietuvos arba 14 dienų

Vadovaujantis paskutiniais Vyriausybės nutarimo pakeitimais, priimtais 2020 m. balandžio 1 d., vairuotojams izoliacija yra privaloma nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau nei 14 dienų. Su visu nutarimo tekstu galite susipažinti čia:

Vadovaujantis minėtu nutarimu, vairuotojai į reisą išvykti gali ir nepasibaigus nustatytam 14 dienų terminui. Taip pat pagal šį Vyriausybės nutarimą sugriežtintas keleivių atvykimas į Lietuvą, todėl gali kilti nesklandumų dėl keleiviniu transportu į darbą atvykstančių vairuotojų.

Primename kitas vežėjų (transporto priemonių valdytojų) susijusias pareigas. Svarbu žinoti:

- būtina užtikrinti tinkamą transporto priemonių valymą ir dezinfekciją, vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis, kurias galima rasti čia:

- būtina aprūpinti vairuotojus asmens apsaugos, rankų higienos ir dezinfekavimo priemonėmis.

 Asociacijos „Linava“ rekomendacijos vežėjams:

Raginame vežėjus informuoti vairuotojus apie saviizoliacijos būtinumą ir supažindinti su atitinkamais reikalavimais, pasirašant pasižadėjimą laikytis saviizoliacijos taisyklių.

Čia pateikiame asociacijos „Linava“ parengtus atnaujintus rekomendacinius Transporto darbuotojo pasižadėjimo laikytis savizoliacijos taisyklių pavyzdžius lietuvių kalba  ir rusų kalba.

Primename, kad jeigu vairuotojas neturi galimybės saviizoliuotis savarankiškai, reikia kreiptis į savivaldybę prašant pagalbos surasti patalpas saviizoliacijai.

Su Transporto darbuotojo pasižadėjimo laikytis savizoliacijos taisyklių pavyzdyje minimomis Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. V-352 (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 26 d. įsakymo Nr. V-550 redakcija) galima susipažinti čia:

Kiti aktualūs dokumentai prieinami taip pat asociacijos „Linava“ interneto svetainėje:

Su papildomomis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis namuose izoliuoto asmens, turėjusio sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ar grįžusio iš užsienio valstybės, šeimos nariams galima susipažinti čia:

 

 

 

Plačiau
2020 balandžio 03 SVARBU! EK Komunikatas – ES vidaus sienų kirtimo vairuotojams užtikrinimas

Europos Komisija (EK) kovo 24 d. paskelbė Komunikatą (gaires), kuriuo ragina Europos Sąjungos valstybes nares koronaviruso pandemijos metu suderintai imtis priemonių, siekiant išlaikyti pagrindinius transporto srautus ir užtikrinti visų transporto darbuotojų (tarp jų ir tarptautinio krovininio transporto vairuotojų) laisvą judėjimą Europos Sąjungoje.

Be kita ko, paskelbtame Komunikate nustatyta, kad:

„21. Darbuotojams neturėtų būti kliudoma kirsti vidaus sieną, kad jie galėtų vykdyti savo transporto funkcijas: tarptautiniu mastu pripažinti profesinės kompetencijos pažymėjimai turėtų būti laikomi pakankamais įrodyti, kad darbuotojas vykdo veiklą tarptautinio vežimo srityje. Covid-19 protrūkio metu šie pažymėjimai turėtų laikinai būti laikomi galiojančiais pagrįstą laikotarpį po jų galiojimo pabaigos.

22. Prireikus, pavyzdžiui, jei neturima tarptautiniu mastu pripažinto profesinės kompetencijos pažymėjimo (pvz., furgonų vairuotojų) arba jei pažymėjimo galiojimas baigėsi, valstybės narės gali reikalauti, kad darbuotojo darbdavys pateiktų laišką, kuriame nurodytų jo kvalifikaciją kartu su atitinkamais identifikavimo dokumentais, kad jis galėtų kirsti vidaus sieną vykdydamas savo profesinę veiklą. Komisija padeda vykdyti šį procesą pateikdama standartinį rašto šabloną (3 priedas).“

Asociacija „Linava“ primygtinai rekomenduoja vežėjams, esant poreikiui, naudoti paruoštą standartinio darbdavio laiško „Tarptautinio transporto darbuotojų pažymėjimas“ šabloną lietuvių, anglų ir (arba) lenkų kalba, kurį, tinkamai darbdavio užpildytą, vairuotojui rekomenduojama turėti su savimi.

Atsižvelgiant į tai, kad Komunikatas iš esmės yra rekomendacinio pobūdžio ir į tai, kad šiuo metu nėra patvirtintos informacijos, kad tokį darbdavio laišką Europos Sąjungos valstybės narės pripažintų arba nepripažintų pakankamu įrodymu vairuotojams, asociacija „Linava“ siūlo vežėjams naudotis šia galimybe atsakingai ir esant poreikiui.

Europos Komisijos Komunikatą oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis galima rasti čia:

Pridedame Komunikato tekstą, taip pat šablonus ANGLŲ, LENKŲ, LIETUVIŲ kalbomis.

 

 

Plačiau
2020 balandžio 03 ADR daugiašalis susitarimas – pratęstas vairuotojų pažymėjimų galiojimas

Atsižvelgus į dėl pandemijos susiklosčiusią situaciją ir taikomus ribojimus, priimtas ADR daugiašalis susitarimas dėl vairuotojo pasirengimo pažymėjimų, saugos specialisto pažymėjimų, cisternų periodinių arba tarpinių apžiūrų ir dėl transporto priemonių, vežančių tam tikrus pavojingus krovinius, patvirtinimo sertifikato galiojimo pratęsimo.

Trumpai apie svarbiausius sprendimus:

 • ADR vairuotojo pasirengimo pažymėjimas, kurių galiojimas turėjo baigtis nuo 2020 m. kovo 1 d. iki 2020 m. lapkričio 1 d., lieka galioti iki 2020 m. lapkričio 30 d.
 • Pavojingųjų krovinių vežimo saugos specialisto pažymėjimai, kurių galiojimas turėjo baigtis nuo 2020 m. kovo 1 d. iki 2020 m. lapkričio 1 d., lieka galioti iki 2020 m. lapkričio 30 d.
 • Cisternų periodinės arba tarpinės patikros, kurių galiojimas turėjo baigtis nuo 2020 m. kovo 1 d. iki 2020 m. rugpjūčio 1 d., lieka galioti iki 2020 m. rugpjūčio 30 d.
 • Visi patvirtinimo sertifikatai, kurių galiojimas baigiasi nuo 2020 m. kovo 1 d. iki 2020 m. rugpjūčio 1 d., lieka galioti iki 2020  m. rugpjūčio 30 d.

ADR susitariančios šalys: Liuksemburgas, Vokietija, Austrija, Norvegija, Prancūzija, Airija, San Marinas,  Olandija, Čekija, Šveicarija, Didžioji Britanija, Slovėnija, Ispanija, Slovakija, Graikija, Belgija, Italija, Latvija, Vengrija, Rumunija, Bulgarija, Švedija, Lenkija, Portugalija, Kroatija, Danija, Lietuva.

Išsamesnė informacija prisegtuose dokumentuose dėl cisternų, dėl vairuotojo pažymėjimų.

Plačiau
2020 balandžio 02 Krovinių vežėjų apklausa „COVID-19: POVEIKIO VERTINIMAS TRANSPORTO IR LOGISTIKOS SEKTORIUJE“

Kviečiame asociacijos „Linava“ narius, vežančius krovinius, iki 2020 m. balandžio 10 d. sudalyvauti apklausoje „COVID-19: POVEIKIO VERTINIMAS TRANSPORTO IR LOGISTIKOS SEKTORIUJE“. Prašome atsakyti į keletą klausimų pridedamoje anketoje: ANKETA

Kartu su asociacijos „Linava“ partneriais ir ekonomikos ekspertais apibendrinti duomenys bus naudojami analizuojant situaciją krovininių vežimo sektoriuje  ir ruošiant pasiūlymus atsakingoms valstybės institucijoms. Remiantis susistemintais apklausos rezultatais, bus formuojama asociacijos pozicija ir vykdomi veiksmai, siekiant apginti Lietuvos vežėjų interesus Europos Sąjungoje ir Lietuvoje, o taip įvertinti ir pasiūlyti gaires dėl Europos Sąjungos IR nacionalinės finansinės paramos ir kitų priemonių sektoriui gelbėti.

Jei prireiks tikslesnių duomenų, su anketas užpildžiusiais vežėjais gali būti individualiai susisiekta anketose nurodytais kontaktais.

Dėkojame už bendradarbiavimą!

Plačiau
2020 balandžio 02 Prezidiume – klausimai dėl koronaviruso pandemijos padarinių

Balandžio 1 d. vykęs „Linavos“ prezidiumo posėdis – pirmasis, vykęs nuotoliniu būdu, pasitelkiant informacines technologijas. Tokius sprendimus padiktavo Lietuvoje dėl koronaviruso paskelbtas karantinas ir reikalavimai sumažinti tiesioginių kontaktų skaičių. Posėdis įvyko sklandžiai, buvo aptarta nemažai aktualių klausimų.

Prezidiumo posėdyje buvo aptarta situacija, į kurią dėl koronaviruso pandemijos pakliuvo įvairių sričių vežėjai. Buvo kalbama apie ypatingai sudėtingą situaciją, su kuria susiduria keleivių ir automobilių vežėjai. Taip pat aptarti klausimai dėl iššūkių, su kuriais susiduria krovinių vežėjai. Buvo išsakyta nemažai kritikos valstybės institucijoms dėl priimamų sprendimų ir verslo situacijos neįvertinimo. Buvo aptarti aktualiausi klausimai, pasikeista turima informacija, taip pat pristatyti atliekami darbai, siekiant užtikrinti kuo geresnes sąlygas gabenti krovinius. Apie svarbiausius dalykus „Linava“ nuolat informuoja vežėjus savo interneto svetainėje, socialiniuose tinkluose ir naujienlaiškiais.

Prezidiumo nariai taip pat priėmė sprendimą, kad XXXVII kongresas ir prieš jį turintys įvykti regioniniai susirinkimai nebus organizuojami pagal anksčiau patvirtintą grafiką. Sutarta, kad dėl pakartotinių regioninių susirinkimų ir XXXVII kongreso datų bus sprendžiama po to, kai Lietuvoje bus atšauktas karantinas bei valstybės lygio ekstremali situacija.

Prezidiumo posėdyje buvo pristatyta komisijos išvada dėl Kauno regiono vežėjų 2020 m. vasario 26 d. regioninio susirinkimo protokolo ir jų priedų atitikimo faktinėms susirinkimo aplinkybėms ištirti ir nustatyti. Komisija savo išvadose pasiūlė prezidiumui pripažinti 2020 m. vasario 26 d. Kauno regiono asociacijos narių susirinkimą neįvykusiu ir skelbti pakartotinį Kauno regiono Asociacijos narių susirinkimą. Prezidiumas patvirtino komisijos išvadas ir sutarė, kad Kauno regiono pakartotinio susirinkimo data bus paskelbta kartu su kitais pakartotiniais regionų susirinkimais.

 Aptariant „Linavos“ finansinę padėtį, prezidiumo nariams buvo pateikta informacija apie finansinius srautus. Buvo konstatuota, kad „Linavos“ finansinė situacija yra stabili. „Linavos“ generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius prezidiumo nariams pranešė, kad lėšų grąžinimas vežėjams vyksta palaipsniui, grąžinta apytiksliai pusė numatytų lėšų.

Taip pat aptarti klausimai dėl tolimesnio prezidiumo darbo. Sutarta, kad artimiausi prezidiumo posėdžiai vyks balandžio 15 ir 29 dienomis, tačiau prezidiumas ir toliau nuolat palaikys ryšį ir operatyviai reaguos į situacijos pasikeitimus.

Plačiau
2020 balandžio 02 Turkmėnija: ribojimai įvažiuoti ir vykti tranzitu

Remiantis Turkmėnijos Užsienio reikalų ministerijos informacija, atsižvelgiant į priemones, kurių buvo imtasi siekiant užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimui, Turkmėnijoje nuo š. m. balandžio 1 d. iki gegužės 1 d. apribojamas Turkmėnijos valstybinių sienų kirtimas krovininių transportu, vykdančiu tarptautinius pervežimus, taip pat važiuojančios tranzitu per Turkmėnijos teritoriją.

Plačiau
2020 balandžio 02 VSAT skelbia informaciją apie sienos kirtimo vietas

Valstybinė sienos apsaugos tarnyba (VSAT) savo interneto svetainėje www.pasienis.lt  teikia informaciją apie asmenis, kuriems nebuvo leista vykti per valstybės sieną nuo karantino paskelbimo pradžios. Taip pat – informaciją apie vietas, kuriose karantino metu galima kirsti Lietuvos sieną.

Nuo balandžio 3 d. 00.00 val. asmenų ir (ar) jų asmeninės paskirties lengvųjų automobilių atvykimas į Lietuvos teritoriją bus leidžiamas tik per šiuos punktus: Kalvarija–Budzisko, Saločiai–Grenstalė.

Ekipažų ir įgulų nariai, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, kaip ir dabar galės vykti per šiuos tarptautinius automobilių kelių sienos kontrolės punktus: pasienyje su Lenkija Kalvarijos–Budzisko ir Lazdijų–Aradninkų, pasienyje su Latvija Būtingės–Rucavos, Saločių–Grenstalės,  Smėlynės–Medumi, pasienyje su Baltarusija Medininkų–Kamenyj Log, Šalčininkų–Benekainių, Raigardo–Privalkos, pasienyje su Rusija Kybartų–Černiševskojės, Panemunės–Sovetsko.

Visais kitais Lietuvą su kaimyninėmis valstybėmis jungiančiais keliais judėjimas yra draudžiamas.

Diplomatinis transportas leidžiamas per visus automobilių kelių punktus.

Plačiau
2020 balandžio 02 Vairuotojams – privaloma izoliacija iki kito reiso arba 14 dienų

Vadovaujantis paskutiniais Vyriausybės nutarimo pakeitimais, patvirtintais balandžio 1 d., vairuotojams izoliacija yra privaloma nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau nei 14 dienų. Su pilnu nutarimo tekstu galite susipažinti čia: nuoroda į Vyriausybės nutarimas dėl karantino paskelbimo Lietuvoje su pakeitimais (atnaujinta 2020-04-01). 

Pagal nutarimo tekstą, vairuotojai į reisą išvykti gali nepasibaigus nustatytam 14 dienų terminui, tačiau kitu atveju izoliacija yra privaloma.

Taip pat pagal šį Vyriausybės nutarimą, sugriežtintas keleivių atvykimas į Lietuvą, todėl gali kilti nesklandumų dėl keleiviniu transportu į darbą atvykstančių vairuotojų.

Primename kitus su vairuotojų izoliacija susijusius klausimus.

Svarbu žinoti:

 • Iš užsienio grįžę vairuotojai, neturintys susirgimų simptomų, privalo izoliuotis 14 d. laikui.
 • Transporto priemonių valdytojai įpareigoti užtikrint patalpas vairuotojų saviizoliacijai, jei vairuotojai, ekipažų ir įgulų nariai neturi galimybių patys jomis pasirūpinti.
 • Privalu užtikrinti tinkamą transporto priemonių valymą ir dezinfekciją vadovaujantis parengtomis rekomendacijomis „Dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai COVID-19 situacijai“.
 • Reikia aprūpinti transporto priemonių vairuotojus rankų higienos ir dezinfekavimo priemonėmis.

Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos dėl dezinfekcijos čia:

Linavos“ rekomendacijos vežėjams:

Raginame informuoti vairuotojus apie saviizoliacijos būtinumą. Čia galima surasti saviizoliacijos taisykles lietuvių kalba.

Taip pat rekomenduojama duoti vairuotojui pasirašyti įsipareigojimą saviizoliuotis.

Čia pateikiame vairuotojo pasižadėjimo saviizoliuotis pavyzdį lietuvių kalba.

Čia pateikiame vairuotojo pasižadėjimo saviizoliuotis pavyzdį rusų kalba.

Jeigu vairuotojas neturi galimybės saviizoliuotis savarankiškai, reikia kreiptis į savivaldybę prašant pagalbos surasti patalpas saviizoliacijai.

Dar kartą primename, kad už vairuotojo saviizoliacijos užtikrinimą atsakingas darbdavys!

 

 

Plačiau
KLAUSK