LT EN RU
Naujienos
2017 kovo 29 Svarbu: A1 pažymos jau išduodamos ir vairuotojams su D viza (kiti palengvinimai, informacija dėl patikrinimų keliuose)

Po nuolatinių susitikimų ir bendradarbiavimo su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Sodros atstovais, asociacijos „Linava“ iniciatyva palengvinamas A1 pažymų išdavimas visiems vairuotojams, o taip pat ši pažyma pradedama išduoti trečių šalių vairuotojams turintiems D vizą.

Plačiau
2015 liepos 16 Prancūzija taip pat pateikė atsakymus į klausimus dėl vairuotojų kassavaitinio poilsio

Tarptautinė kelių transporto sąjunga IRU gavo Prancūzijos ekologijos, darnios plėtros ir energetikos ministerijos atsakymus dėl 2014 m. liepos 10 d. įstatymo, kuriuo siekiama kovoti su nesąžininga socialine konkurencija, 15 straipsnio.

Plačiau
2015 liepos 15 Belgijos transporto ministerija atsakė į dažniausius klausimus dėl kassavaitinio poilsio

Tarptautinė kelių transporto sąjungos IRU sekretoriatas gavo Belgijos transporto ministerijos atsakymus į klausimus dėl draudimo praleisti normalų kassavaitinio poilsio laikotarpį transporto priemonėje. Jie buvo pateikti po to, kai IRU atkreipė Belgijos institucijų dėmesį į tai, kad trūksta praktinės informacijos ir rekomendacijų dėl naujų priemonių įgyvendinimo.

Plačiau
2015 vasario 03 Numatomas seminaras dėl problemų Prancūzijoje

Pastaruoju metu padažnėjo atvejų, kai Lietuvos įmonių vairuotojus Prancūzijos transporto pareigūnai baudžia už normalaus kassavaitinio poilsio atlikimą transporto priemonėje.

Plačiau
2014 gruodžio 17 Transporto komisarė V.Bulc susitikime su A.Guoga: pradėtas Komisijos tyrimas dėl Lietuvos vežėjų interesų

Gruodžio 16 dieną europarlamentaras Antanas Guoga susitikime su ES Transporto komisare Violeta Bulc sulaukė pažado išsamiai peržiūrėti Lietuvos transporto sektoriaus interesus paminančius sprendimus. A.Guoga išsakė kritišką nuomonę dėl šalies ir visos ES vežėjams nepalankių, protekcionistinių Prancūzijos bei Belgijos veiksmų, draudžiančių vairuotojų kassavaitinį poilsį transporto priemonėse.

Plačiau
2014 lapkričio 11 Teisinės paslaugos asociacijos nariams Prancūzijoje

Asociacija LINAVA ir Mažvydas Michalauskas, teisės mokslų daktaras, Paryžiaus advokatūros advokatas, pasirašė Supratimo memorandumą, dėl teisinių paslaugų teikimo Prancūzijoje.

Plačiau
2014 rugsėjo 16 Belgija pateikė informacijos dėl sugriežtintos vežėjų poilsio tvarkos

Lietuvos vežėjai jau kurį laiką patiria nepatogumų dėl Prancūzijoje ir Belgijoje įsigaliojusios tvarkos, kuri draudžia vairuotojams normalų kassavaitinį poilsį praleisti transporto priemonėse. Šį sprendimą neigiamai įvertino tiek „Linava“, tiek ir šalies politikai, įžvelgdami jame nepalankių konkurencinių sąlygų grėsmę ir mėginimus iš rinkos išstumti mūsų bei kitų Rytų Europos valstybių vežėjus.

Plačiau
2014 rugpjūčio 07 Vilkikuose miegančius vairuotojus ketinama griežtai bausti

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ kreipėsi į kelis Lietuvoje išrinktus europarlamentarus, prašydama padėti spręsti sankcijų taikymo vilkikų vairuotojams problemą Belgijoje ir Prancūzijoje. Prancūzų ir belgai nustatytė griežtesnę vilkikų vairuotojų darbo ir poilsio tvarką. Už jos nesilaikymą numatytos ne tik piniginės baudos vairuotojams, bet netgi kalėjimas iki vienerių metų. Skaitykite visą straipsnį.

Plačiau
2014 rugpjūčio 07 Vežėjai paprašė europarlamentarų užtarimo

Prašydama padėti išspręsti sankcijų taikymo vilkikų vairuotojams problemą Belgijoje ir Prancūzijoje į europarlamentarus kreipėsi Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“. „Asociacijos „Linava“ nuomone, Belgijos ir Prancūzijos nacionaliniai teisės aktų pakeitimai įveda naują Europos Sąjungos taisyklių interpretaciją, diskriminuojant kitų šalių vežėjų įmones, ir suteikiant pranašumus savos šalies transporto įmonėms. Tokia praktika prieštarauja ES principams“, – rašo verslozinios.lt.

Plačiau
2014 liepos 31 Prancūzijos įstatymas, draudžiantis vairuotojui praleisti kassavaitinį poilsio laikotarpį transporto priemonėje

IRU informavo, kad Prancūzijos įstatymas, draudžiantis vairuotojui normalų kassavaitinį poilsio laikotarpį praleisti transporto priemonėje,  buvo publikuotas liepos 11 d. Prancūzijos Respublikos oficialiame leidinyje ir įsigaliojo nuo liepos 12 d. Įstatymo tekstas pateiktas čia ( ypatingai  žr. 15 straipsnį).

Plačiau
2014 liepos 22 Dėl vairuotojų poilsio Belgijoje ir Prancūzijoje

Asociacija LINAVA informavo apie naujas baudas už normalaus kassavaitinio poilsio (mažiausiai 45 val.) praleidimą transporto priemonės kabinoje Belgijoje ir Prancūzijoje.

Plačiau
KLAUSK