LT EN RU
Naujienos
2015 sausio 12 Transporto aktualijos pristatytos naujajam Lietuvos ambasadoriui Rusijoje

Š. m. sausio 9 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus naujajam LR ambasadoriui Rusijos Federacijoje Remigijui Motuzui. Vėliau R. Motuzas ir Europos Sąjungos ambasadorius Rusijos Federacijoje Vygaudas Ušackas Lietuvos verslo konfederacijoje susitiko su įvairių verslo šakų atstovais ir aptarė svarbiausius jų klausimus.

Plačiau
2014 gruodžio 09 „Linavos“ atstovas dalyvavo susitikime su eurokomisaru V. P. Andriukaičiu

Šiandien, 2014 m. gruodžio 9 d., įvyko pirmasis eurokomisaro sveikatos ir maisto saugos klausimais Vytenio Povilo Andriukaičio oficialus vizitas Lietuvoje, jam pradėjus eiti Europos Komisijos (EK) nario pareigas.

Plačiau
2014 gruodžio 08 Situacija Rusijos muitinės postuose ir laikinojo saugojimo terminaluose

Asociacijos „Linava“ duomenimis, pirmadienį, 2014 m. gruodžio 8 d., Latvijos–Rusijos pasienio postuose susidariusios tokios krovininių automobilių eilės:

Plačiau
2014 gruodžio 02 „Linava“: Lietuvos vežėjų padėtis Rusijos muitinėje negerėja

Asociacijos „Linava“ duomenimis, 2014 m. gruodžio 2 d., antradienį Latvijos–Rusijos pasienio postuose eilių nėra. Latvijos–Rusijos pasienyje esančiuose laikinojo saugojimo terminaluose muitinės pareigūnų patikros laukia maždaug 160 Lietuvos transporto priemonių.

Plačiau
2014 gruodžio 01 „Linava“: Lietuvos vežėjams – kol kas jokių naujienų

Asociacijos „Linava“ duomenimis, pirmadienį Latvijos–Rusijos pasienyje esančiuose laikinojo saugojimo terminaluose muitinės pareigūnų patikros laukė maždaug 170 Lietuvos transporto priemonių. Tokia situacija susiklostė dėl Rusijos Federalinės muitinės tarnybos įvestos sugriežtintos kontrolės, taikomos Lietuvos vežėjams ir kroviniams, gabenamiems iš Lietuvos.

Plačiau
2014 lapkričio 25 „Linava“: keisti sutapimai

Asociacijos „Linava“ duomenimis, Rusijos Federacijos muitinė vakar vakare išplatino vidinį dokumentą, kuriuo nurodoma transporto priemonėms bei kroviniams iš Lietuvos Respublikos taikyti sugriežtintą, pilną patikrą.

Plačiau
2014 lapkričio 24 Rusijos tarnyba Rosselchoznadzor pradeda kontroliuoti augalinės kilmės produktus Rusijos pasienyje

Rusijos spaudoje atsirado pranešimas, kad nuo šiandien Rusijos tarnyba Rosselchoznadzor pradeda kontroliuoti augalinės kilmės produktus, gabenamus iš Baltarusijos.  

Plačiau
2014 lapkričio 24 „Linavoje“ – darbo grupė dėl Rusijos muitinės veiksmų

Penktadienį vakare asociaciją „Linava“ pasiekė kol kas oficialiai nepatvirtinta informacija, kad Rusijos Federacijos muitinė Lietuvos vežėjams pradėjo taikyti papildomus ribojimus.

Situacijai negerėjant, šiandien asociacijoje sudaryta darbo grupė, stebinti gaunamus pranešimus ir operatyviai analizuojanti padėtį. Darbas vykdomas, palaikant ryšį ir keičiantis informacija su Vyriausybe, Užsienio bei Susisiekimo ministerijomis.

Plačiau
2014 spalio 13 „Linavai“ – Ūkio ministerijos atsakymas dėl palūkanų kompensavimo

Lietuvos transporto verslui patiriant nuostolius dėl Rusijos Federacijos paskelbto embargo, asociacija „Linava“ drauge su valstybinėmis įstaigomis ir kitomis suinteresuotomis institucijomis nagrinėja įvairias valstybinės paramos priemonių galimybes.

„Linavą“ pasiekė Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos atsakymas į kreipimąsi dėl valstybės paramos ekonominių sankcijų veikiamam vežėjų verslui.

Plačiau
2014 spalio 07 Oficialu: Rusijos embargas – ne tik importui, bet ir tranzitui

Rusijos tarptautinių vežėjų automobiliais asociacija ASMAP gavo oficialų Rusijos muitinės išaiškinimą dėl tranzitu per Rusiją gabenamų prekių, kurioms taikomos embargo priemonės.

Plačiau
2014 spalio 03 Rusijos sankcijos: transporto specialistai ir toliau ieško išeičių

LR Užsienio reikalų ministerijoje (URM) įvyko ekspertinis susitikimas, siekiant pasitarti dėl Rusijos Federacijos įvestų sankcijų poveikio Lietuvos transporto ir logistikos sektoriui. Susitikime dalyvavo Užsienio reikalų, Susisiekimo, Žemės ūkio ministerijų, Muitinės departamento, Valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos vadovai ir specialistai. Verslui atstovavo Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“, Lietuvos nacionalinės ekspeditorių asociacijos „Lineka“ ir bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai.

Plačiau
2014 spalio 02 URM – susitikimas dėl Rusijos apribojimų poveikio

Atsižvelgiant į Rusijos vieneriems metams įvestas sankcijas Europos Sąjungai (ES), siekiant aptarti poveikį Lietuvos transporto ir logistikos sektoriui bei sukoordinuoti veiksmus, šiandien įvyks ekspertinis susitikimas LR Užsienio reikalų ministerijoje (URM).

Plačiau
2014 rugsėjo 18 Finansų ministerijai atmetus „Linavos“ pasiūlymus, Premjerui pateikti nauji

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija LINAVA 2014 m. rugpjūčio 18 d. kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, prašydama išnagrinėti galimybes numatyti laikiną darbo užmokesčio subsidijavimą, taip sekiant sumažinti darbo sutarčių nutraukimą su darbuotojais bei laikinai sustabdyti 2003 m. sausio 28 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo Nr. 99 2.5 punkto (kuriuo numatyta, kad skaičiuojant komandiruočių sąnaudų atskaitymą iš pajamų, taikyti darbo užmokestį padaugintą iš koeficiento 1,3) taikymą.

Plačiau
2014 rugsėjo 15 Dėl Europos Sąjungos ribojamųjų priemonių Rusijai

Pateikiame Užsienio reikalų ministerijos tinklapyje paskelbtą informaciją apie 2014 m. priimtus naujus teisės aktus dėl ES ribojamųjų priemonių Ukrainos teritorinio vientisumo pažeidimo kontekste ir  atsižvelgiant į Rusijos veiksmus destabilizuojant padėtį Ukrainoje.

Plačiau
2014 rugsėjo 10 Lietuvos pramoninkų konfederacijoje įvyko konsultacinis posėdis

Rusijos Federacijai paskelbus kai kurių prekių importo iš Europos Sąjungos ir kitų užsienio valstybių draudimus, siekiant sumažinti Lietuvos vežėjų nuostolius, Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija LINAVA (asociacija LINAVA) pateikė Vyriausybei pasiūlymą surengti konsultacijas su bankais ir kitomis kredito įstaigomis dėl galimybės transporto įmonėms, nukentėjusioms nuo sankcijų, taikyti lizingo įmokų ir palūkanų už įsigytas transporto priemones lengvatas ar atidėti jų mokėjimą, naudojant įvairių verslo skatinimo programų lėšas.

Plačiau
2014 rugsėjo 08 Asociacijos Linava prezidentas susitiko su Vyriausybės kancleriu

2014 m. rugsėjo 5 d. Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos LINAVA prezidentas Algimantas Kondrusevičius susitiko su Lietuvos Respublikos Vyriausybės kancleriu Alminu Mačiuliu.

Plačiau
2014 rugsėjo 02 Dėl Rusijos ekonominių sankcijų (atnaujinta apklausa)

Rugpjūčio 18 dieną asociacijos „Linava“ puslapyje buvo atnaujinta (ir apie tai pranešta) apklausa dėl Rusijos ekonominių sankcijų ir draudimo į RF įvežti tam tikros nomenklatūros žemės ūkio ir maisto pramonės produkciją, žaliavas.

Per dvi savaites atsakymai gauti tik iš trijų įmonių. Jeigu dar atsirado įmonių, kurios susidūrė su RF įvestomis sankcijomis, prašau užpildyti šią anketą: http://www.linava.lt/rf

Pagarbiai,
Tomas Riebžda
Krovininio transporto skyriaus specialistas
Asociacija „Linava“
+370 5 2786519

Plačiau
2014 rugsėjo 01 Dėl krovinių gabenamų per Lietuvos – Baltarusijos sieną į Kazachstaną

Pastarosiomis dienomis asociaciją LINAVA vežėjai informuoja apie Baltarusijos muitinės veiksmus, kuomet su TIR knygelėmis per Lietuvos – Baltarusijos pasienį tranzitu per Rusiją į Kazachstaną gabenami augalinės kilmės produktai, kurių importui į Rusijos Federaciją taikomi apribojimai.

Plačiau
2014 rugpjūčio 21 Rusija baltarusių rankomis kirto atgal: nebeįsileidžia vaisių

Ties siena su Baltarusija – sumaištis. Baltarusiai iš Lavoriškių pasienio kontrolės posto vilkikus su vaisiais ir daržovėmis grąžina atgal. Jie reikalauja dokumentų, apie kuriuos iki šiol nieko nėra girdėję nei muitininkai, nei paprastai visa tai sužiūrinti Valstybinė augalininkystės tarnyba. Plačiau skaitykite čia.

Plačiau
2014 rugpjūčio 19 Asociacija „Linava“ kreipėsi pagalbos į Vyriausybę

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ kreipėsi į Vyriausybės vadovą ir atskiras ministerijas su prašymu suteikti kelių transporto sektoriaus įmonėms valstybinę paramą dėl Rusijos ekonominių sankcijų poveikio.

Plačiau
KLAUSK