LT EN RU
Naujienos
2017 birželio 21 Keičiasi Rusijos dvišalių leidimų su spec. žyma išdavimo tvarka

Valstybinė kelių transporto inspekcija (VKTI) informuoja, kad keičiasi Rusijos dvišalių leidimų su spec. žyma „leista vežti ir trečios šalies krovinius“ išdavimo tvarka.

Plačiau
2017 sausio 02 Dėl laikinosios 2016 m. leidimų išdavimo tvarkos

Informuojame, kad pagal 2016 m. gruodžio 30 d. Valstybinės kelių transporto inspekcijos įsakymą Nr.2BE-310 Rusijos trečiųjų šalių 2016 m. leidimai išduodami vežėjams iki vieno leidimo transporto priemonei, naudojusiai Rusijos bendruosius ir (ar) Rusijos trečiųjų šalių leidimus. Papildomai leidimai išduodami tik grąžinus panaudotus leidimus.

Plačiau
2017 sausio 02 Dėl Rusijos trečiųjų šalių leidimų

Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos primena, kad 2016 m. Rusijos Federacijos leidimai vežti krovinius į (iš) trečiąsias šalis galioja iki 2017 m. sausio 31 d. . Vežėjams, turintiems nepanaudotų ir negrąžintų 2016 m. Rusijos Federacijos leidimų vežti krovinius į (iš) trečiąsias šalis, šie leidimai bus vertinami išduodant Rusijos Federacijos leidimus vežti krovinius į (iš) trečiąsias šalis leidimus arba Rusijos Federacijos bendruosius leidimus, suteikiančius teisę vežti trečiųjų šalių krovinius.

Plačiau
2016 sausio 29 Aptartos krovinių gabenimo tvarkos į Rusiją naujovės

Siekiant išsiaiškinti vis dar iškylančias vežėjų problemas dėl krovinių gabenimo tvarkos į Rusijos Federaciją (RF), asociacija „Linava“, prezidento E. Mikėno iniciatyva, ketvirtadienį surengė vežėjų, terminalų ir muitinės sandėlių susitikimą su RF advokatų kontoros „Evrazoto“ advokatu Aleksandru Žigulinu ir Susisiekimo ministerijos atstovais.

Plačiau
2015 vasario 20 Dėl RF kelionės leidimų naudojimo tvarkos nuo 2015 m. vasario 24 d.

Kelionės leidimų krovinių vežimams tarp Rusijos Federacijos ir Lietuvos Respublikos naudojimo tvarka reglamentuota Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Rusijos Federacijos Vyriausybės susitarime dėl Tarptautinio susisiekimo automobiliais, pasirašytame 1993-11-18, bei šio susitarimo pagrindu sudarytos Bendros komisijos posėdžių protokoluose.

Plačiau
2015 vasario 17 Vežėjų problemomis NVS šalyse rūpinsis speciali „Linavos“ komisija

2015 m. vasario 11 d. buvo suformuota asociacijos „Linava“ komisija darbui su Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) šalimis, pakeitusi ankstesnę komisiją, kuri rūpinosi Rusijos klausimais. Toks žingsnis leido išplėsti teritorines veiklos galimybes, taip pat, siekiant kuo įvairiapusiškesnio problemų nagrinėjimo, buvo padidinta darbo grupės sudėtis.

Komisija darbui su NVS šalimis

Komisijos darbui su NVS šalimis pirmininku prezidiumo nutarimu paskirtas prezidiumo narys Erlandas Mikėnas. Taip pat komisijos sudėtyje – prezidentas Algimantas Kondrusevičius ir prezidiumo nariai Vidas Augaitis, Dainius Abramavičius, Artūras Rutkauskas, Irina Stančinskaja.

Pasiūlymas sukurti šią komisiją buvo iškeltas vasario 11 d. vykusiame „Linavos“ prezidiumo posėdyje, po A. Rutkausko ir E. Mikėno pateiktos ataskaitos apie komandiruotę Maskvoje, kuri sukėlė diskusiją dėl būtinybės kuo aktyviau dirbti Rusijos ir kitų NVS valstybių klausimais.

Naujas Rusijos įstatymas: vežėjai raginami nebijoti teisinių žingsnių

Maskvoje buvo suplanuota intensyvi susitikimų darbotvarkė, siekiant išsiaiškinti, kaip toliau klostysis Lietuvos transporto įmonių veikla Rusijoje, nuo vasario 24 d. įsigaliojus įstatymui „Dėl tarptautinių vežimų automobilių transportu valstybinės kontrolės vykdymo bei atsakomybės už padarytus pažeidimus“. Poįstatyminių aktų rengėjai Maskvoje apsilankiusius „Linavos“ prezidiumo narius informavo, kad įstatymo nuostatos neturėtų būti taikomos anksčiau nei trečiajame šių metų ketvirtyje – tol, kol nebus patvirtinti poįstatyminiai aktai, kurių priėmimo procedūra truks apie 4–5 mėnesius.

Remiantis šia žinia, vežėjai buvo perspėti dėl Rusijos pareigūnų veiksmų po vasario 24 dienos: jeigu pasitaikytų atvejų, kuomet dar nepriėmus poįstatyminių aktų ir nenustačius tikslios tvarkos, būtų taikomos neteisėtos sankcijos, vežėjai nedelsiant turėtų reaguoti teisiniu keliu, siekiant nesuformuoti precedento.

Primename, kad asociacija „Linava“, siekdama operatyviai spręsti vežėjų problemas Rusijos Federacijoje, yra pasirašiusi sutartį su Rusijos teisinių paslaugų firma „Eurazijos transporto operatorių susivienijimas“. Sutartyje yra numatyta, jog teisinė pagalba teikiama asociacijos nariams, jei būtų sulaikytos transporto priemonės pasienio postuose ar kelyje. Nemokamų teisinių paslaugų sąrašą galite rasti, paspaudę ŠIĄ NUORODĄ.

Rusijos situacija: daugiau aktyvumo ir bendradarbiavimo

Kalbėdamas apie nerimą keliantį Rusijos Federalinį įstatymą, A. Rutkauskas pažymėjo, kad jis priimtas, ir to pakeisti neįmanoma, tačiau pridūrė, kad šiuo klausimu daug diskusijų kyla ir pačioje Rusijoje. „Nors tai ir neoficiali pozicija, bet ji tikrai švelnėja, rusai patys pavargę nuo įtampos, nori bendradarbiauti. Dabar perspektyvoje matau žymiai daugiau optimizmo, nei po ankstesnių susitikimų“, – teigė A. Rutkauskas.

Šiai minčiai pritarė ir E. Mikėnas: „Kalbantis su Rusijos deputatų patarėjais, viską analizuojant, man irgi susidarė įspūdis, kad šis įstatymas nėra toks grėsmigas, kaip mes iš pradžių interpretavome, nežinodami realios situacijos. Suradę tam tikrų kelių, manau, galėtume poįstatyminius aktus pakreipti visiems naudinga linkme“.

Taip pat Maskvoje prezidiumo nariai bendradarbiavimo perspektyvas aptarė su Lietuvai Rusijoje atstovaujančiais pareigūnais – su naujuoju LR ambasadoriumi Rusijos Federacijoje Remigijumi Motuzu bei Transporto atašė LR diplomatinėje atstovybėje Rusijos Federacijoje Mindaugu Zobiela.

„Embargo mes tikrai nepanaikinsime, bet jam pasibaigus reikia būti pasiruošus darbui, kad neprarastume pozicijų. Reikia tik aktyvumo, ir galėsime daug pasiekti“, – teigė A. Rutkauskas.

„Tokia ataskaita – puikus pavyzdys kitiems, kaip reikia pristatyti komandiruotes“, – kolegų pasisakymą įvertino asociacijos viceprezidentas Rimantas Martinavičius.

Plačiau
2015 sausio 16 Muitinės pareigūnams – sugriežtintos leidimų kontrolės mokymai

Sausio 15 dieną Muitinės departamente įvykusio pasitarimo metu buvo priimtas svarbus sprendimas, siekiant sugriežtinti užsienio šalių vežėjų leidimų kontrolę ir tokiu būdu užtikrinti sąžiningas konkurencines sąlygas vežėjams. Muitinės pareigūnams, atliekantiems šią kontrolę, bus organizuojami specialūs mokymai.

Plačiau
2015 sausio 16 Susisiekimo ministerijoje svarstytos krovininio ir keleivinio transporto vežėjų problemos

Praėjusių metų pabaigoje asociacija „Linava“ kreipėsi į Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministeriją su prašymu atkreipti dėmesį į keletą svarbiausių vežėjų sunkumų, patiriamų gabenant krovinius Rusijos teritorijoje. Taip pat asociacija pakartotinai išsakė savo nuomonę dėl Susisiekimo ministerijos ketinimų keisti Kelių transporto kodeksą, kuriais siekiama iš naujo reglamentuoti leidimų dirbti reguliaraus susisiekimo maršrutuose tvarką. 2015 m. sausio 15 dieną Susisiekimo ministerija suorganizavo susitikimą ir pakvietė plačiau aptarti šias problemas drauge su ministerijos vadovybe, AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Valstybinės kelių transporto inspekcijos atstovais.

Plačiau
2015 sausio 12 Transporto aktualijos pristatytos naujajam Lietuvos ambasadoriui Rusijoje

Š. m. sausio 9 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus naujajam LR ambasadoriui Rusijos Federacijoje Remigijui Motuzui. Vėliau R. Motuzas ir Europos Sąjungos ambasadorius Rusijos Federacijoje Vygaudas Ušackas Lietuvos verslo konfederacijoje susitiko su įvairių verslo šakų atstovais ir aptarė svarbiausius jų klausimus.

Plačiau
2014 gruodžio 29 Susisiekimo ministrui pristatytos vežėjų aktualijos

Pastaruoju metu Lietuvos vežėjai patiria vis daugiau rūpesčių, susijusių su krovinių gabenimu Rusijos teritorijoje. Siekiant spręsti svarbiausius probleminius klausimus, asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius susitiko su Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministru Rimantu Sinkevičiumi.

Plačiau
2014 gruodžio 23 Susitikimas su LR Vyriausybės kancleriu Alminu Mačiuliu

Šiandien, gruodžio 23 d., asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius susitiko su Lietuvos Respublikos Vyriausybės kancleriu Alminu Mačiuliu.

Plačiau
2014 gruodžio 19 Dėl naujos tarptautinių vežimų tvarkos Rusijoje prašoma Susisiekimo ministerijos pagalbos

Šiandien asociacijos „Linava“ prezidentas susitiko su Lietuvos Respublikos Susisiekimo viceministru Algiu Žvaliausku. Susitikime „Linavai“ taip pat atstovavo generalinis sekretorius Vidmantas Adomaitis.

Plačiau
2014 rugsėjo 29 Rusija drastiškai mažina bazinių leidimų kvotas

Paryžiuje vykusiame Tarptautinio transporto forumo (ITF) Kelių transporto darbo grupės posėdyje dalyvavęs asociacijos „Linava“ sekretorius transporto politikai Gintautas Ramaslauskas teigia, kad Lietuvos vežėjų laukia naujas iššūkis – pervežimams į Rusiją leidimų kvota vežėjams 2015 metams mažinama daugiau nei keturis kartus.

Plačiau
KLAUSK