LT EN RU
Naujienos
2018 spalio 11 TIR Šiaulių padalinio darbo laiko pokyčiai

Informuojame, kad 2018 m. spalio 17 d. – spalio 26 dienomis nedirbs asociacijos „Linava“ TIR skyriaus Šiaulių padalinys. Vežėjai gali išvengti vykimo į TIR skyrius užsakydami TIR knygeles internetu. Internetu užsakomoms TIR knygelės yra pigesnės, o kurjerių tarnyba jas pristato ir paima nemokamai.

Plačiau
2018 rugsėjo 17 Muitinės departamente aptarti TIR sistemos klausimai

Rugsėjo 14 d. asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius M. Atroškevičius, kartu su sekretoriumi transporto politikai T. Garuoliu ir naujuoju TIR skyriaus vadovu H. Giedriu, apsilankė Muitinės departamente kur susitiko su l.e.p. generalinius direktoriumi J. Miškiniu ir jo pavaduotoju V. Paigozinu. 

Plačiau
2017 liepos 26 Rusijos muitinė patvirtino, kad TIR knygelė gali būti naudojama kelioms pakrovimo-iškrovimo vietoms

Rusijos vežėjų asociacija „ASMAP“ informavo, kad kreipėsi į Rusijos Federacijos FMT (Federalinė muitinės tarnyba) prašydama išaiškinti, ar galima naudoti TIR knygelę kelioms krovinio pakrovimo – iškrovimo vietoms. Buvo gautas išaiškinimas, kad pagal TIR konvenciją tokia galimybė numatyta, o ankstesnis FMT įsakymas Nr. 58-p 2014.02.18, kuriame numatyta, kad TIR knygelė uždaroma pirmoje išsikrovimo vietoje, neteko galios.

Plačiau
2015 spalio 21 IRU pateikė informaciją apie TIR knygelių priėmimą išoriniuose Rusijos pasienio punktuose

Asociacija „Linava“ gavo Tarptautinės kelių transporto sąjungos raštą, kuriuo informuojama, kad nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. iki spalio 18 d. iš 2500 Rusijos Federacijos išoriniuose muitinės postuose įformintų TIR knygelių, jos priimamos dvylikoje išorinių Rusijos pasienio muitinės kontrolės punktų.

Plačiau
2015 spalio 02 Rugsėjo mėn. TIR išdavimai šiek tiek ūgtelėjo

Europoje pasibaigus atostogų metui, o Rusijos muitinei pradėjus įforminti TIR knygeles ir Grebnevo/Ubylinkos pasienio kontrolės punkte, Lietuvos vežėjai taip pat pradėjo aktyviau naudotis TIR knygelėmis. Per š. m. rugsėjo mėn. asociacija „Linava“ vežėjams išdavė 3,3 proc. daugiau TIR knygelių nei rugpjūčio mėn.

Plačiau
2015 rugsėjo 15 Grebnevo-Ubylinkos pasienio ir muitinės kontrolės poste TIR knygelės forminamos ir Lietuvos vežėjams

Lietuvos vežėjai krovinius per Latvijos ir Rusijos pasienyje esantį Grebnevo-Ubylinkos pasienio ir muitinės kontrolės postą jau gali vežti ir su TIR knygelėmis. Taip asociacijos LINAVA  TIR departamentui patvirtino trys Asociacijai priklausantys vežėjai, sėkmingai minėtame pasienio ir muitinės kontrolės punkte atlikę krovinių įforminimą su TIR knygelėmis.

Plačiau
2015 rugpjūčio 07 TIR komisijos posėdyje – aktualūs TIR narystės ir sistemos klausimai

Paskutiniame asociacijos „Linava“ TIR komisijos posėdyje svarstyti TIR sistemos narystės klausimai, apžvelgtas TIR+ projektas bei TIR knygelių išdavimo tendencijos paskutiniaisiais mėnesiais.

Plačiau
2015 rugpjūčio 03 TIR knygelių išdavimas stabilizuojasi

Nepaisant to, kad Rusija delsia atkurti visavertį TIR sistemos funkcionavimą šalyje, pervežimų kiekiai su TIR knygelėmis nemažėja – asociacija „Linava“ fiksuoja panašų išduotų TIR knygelių skaičių. Taigi vežėjai nelinksta atsisakyti šio patikimo ir saugaus krovinių į NVS šalis gabenimo būdo.

Plačiau
2015 liepos 27 Visavertė TIR sistema Rusijoje ir toliau neveikia

Rusijos vežėjų sąjunga ASMAP kreipėsi į Rusijos Federacijos Vyriausybę dėl Rusijos Federacijos Prezidento ir Eurazijos tarpvalstybinės tarybos pavedimų nevykdymo, dėl ko Rusijoje ir toliau neveikia visavertė TIR sistema.

Plačiau
2015 liepos 24 Vežėjai neatsisako TIR sistemos privalumų

Nepaisant besitęsiančio embargo, vietoje stovinčios Rusijos ekonomikos ir sprendimo apriboti TIR sistemos veikimą šalyje, Lietuvos vežėjai randa būdų ir toliau dirbti šioje rinkoje. Tą rodo ir TIR knygelių išdavimo tendencijos – pastaraisiais mėnesiais jų išdavimas stabilizavosi ir netgi linkęs šiek tiek didėti, t. y. vežėjai ir toliau pasitiki šia sistema.

Plačiau
2015 liepos 02 Birželį vežėjai vėl pradėjo aktyviau naudotis TIR knygelėmis

Rusijos sprendimas atkurti visavertės TIR sistemos funkcionavimą šalyje, turėjo įtakos ir Lietuvos vežėjų veiklai. Lyginant su gegužės mėn. asociacijai „Linava“ priklausantys vežėjai birželio mėn. pasinaudojo 13 proc. daugiau TIR knygelių.

Plačiau
2015 birželio 30 Laikinai keičiasi TIR departamento Kauno padalinio darbo laikas

Asociacijos „Linava“ TIR departamentas informuoja, kad dėl darbuotojų atostogų nuo š. m. liepos 2 d. iki liepos 13 d. keičiasi TIR departamento padalinio Kaune darbo laikas.

Plačiau
2015 birželio 26 Vežėjai raginami būti atsargūs, vykstant su TIR knygelės per išorinius Rusijos pasienio punktus

Nors Tarptautinė vežėjų sąjunga paskelbė, kad Rusijoje atkuriama visavertė TIR sistema, o Rusijos vežėjų sąjunga išplatino pranešimą su preliminariu pasienio-muitinės kontrolės punktų, per kuriuos su TIR knygelėmis galima važiuoti jau nuo birželio 16 d., sąrašą, asociaciją „Linava“ pasiekė vežėjų žinios, kad TIR knygelės ir toliau nepriimamos.

Plačiau
2015 birželio 18 Paaiškėjo, kuriuose išoriniuose Rusijos muitinės postuose bus priimamos TIR knygelės

„Linava“ informuoja, kad Rusijos vežėjų asociacija ASMAP jau gavo preliminarų išorinių Rusijos pasienio ir muitinės kontrolės postų sąrašą, kuriuose bus įforminamos TIR knygelės. Į jį pateko ir Latvijos-Rusijos bei Lietuvos-Rusijos pasieniuose esantys Grebnevo-Ubylinkos ir Panemunės-Sovetsko pasienio ir muitinės kontrolės punktai.

Plačiau
2015 birželio 16 Rusijos muitinės atstovas: TIR knygelės tikrai bus įforminamos išoriniuose Rusijos muitinės postuose

Asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas, „Linavos“ sekretorius transporto politikai Gintautas Ramaslauskas ir „Linavos“ TIR departamento direktorius Heliodoras Giedrys susitikimo su Rusijos Federalinės muitinės atstovu Baltijos šalims Sergejumi Kuriakovu aptarė TIR sistemos aktualijas.

Plačiau
2015 birželio 12 Rusijoje atkuriama TIR sistema

Rusijos Federalinė muitinės tarnyba paskelbė, kad šalyje atkuria TIR sistemos funkcionavimą ir pratęsia 2004 metais sudarytą sutartį su Rusijos nacionaline vežėjų automobiliais asociacija ASMAP dėl įsipareigojimų, susijusių su tarptautinių krovinių gabenimu, naudojant TIR knygeles.

Plačiau
2015 kovo 24 Prašoma atkurti visišką TIR sistemos funkcionavimą Rusijos Federacijoje

Rusijos, Kazachstano ir Baltarusijos pramonininkų ir verslininkų atstovai kreipėsi į Kazachstano, Baltarusijos Rusijos prezidentus ir Eurazijos ekonominės komisijos kolegijos pirmininką, prašydami peržiūrėti ir atstatyti TIR operacijų galiojimą visose Rusijos Federacijos muitinėse.

Plačiau
2015 vasario 26 Rusija. Sutarties nutraukimo termino nukėlimas

Rusijos vežėjų asociacija ASMAP šiandien pranešė, kad Rusijos Federalinė muitinės tarnyba 2015 m. vasario 20 d. raštu Nr. 01-18/07926 informavo asociaciją ASMAP apie Sutarties dėl įsipareigojimų taikant Muitinės konvenciją dėl tarptautinio krovinių gabenimų su TIR knygelėmis termino nukėlimą iki 2015 m. birželio 30d.

Krovininio transporto skyrius

Plačiau
2015 sausio 15 IRU bus aptariama pagalba TIR sistemos naudotojams

Asociacija „Linava“, reaguodama į sugriežtintą Rusijos muitinės pareigūnų patikrą bei sudėtingą TIR sistemos situaciją Rusijoje, pakartotinai kreipėsi į Tarptautinę kelių transporto sąjungą (IRU) dėl TIR knygelių galiojimo termino pratęsimo arba kitų galimybių palengvinti sudėtingą vežėjų situaciją. Vakar „Linavą“ pasiekė IRU raštas, kad šis klausimas bus nagrinėjamas artimiausiame IRU Muitinės klausimų komisijos (CAD) darbo grupės posėdyje, vyksiančiame vasario 2 dieną.

Plačiau
2015 sausio 12 Transporto aktualijos pristatytos naujajam Lietuvos ambasadoriui Rusijoje

Š. m. sausio 9 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus naujajam LR ambasadoriui Rusijos Federacijoje Remigijui Motuzui. Vėliau R. Motuzas ir Europos Sąjungos ambasadorius Rusijos Federacijoje Vygaudas Ušackas Lietuvos verslo konfederacijoje susitiko su įvairių verslo šakų atstovais ir aptarė svarbiausius jų klausimus.

Plačiau
KLAUSK