LT EN RU
Naujienos
2022 gruodžio 01 „Linavos“ mokymo centras kviečia į gruodžio mėnesio mokymus

Prasidėjus jau paskutiniam šių metų mėnesiui „Linavos“ mokymo centras siūlo metus pabaigti labai produktyviai bei kviečia į gruodžio mėnesio kursus, kurie turėtų sudominti visus transporto ir logistikos sektoriaus profesionalus.

„Linavos“ mokymo centro direktorės Nijolės Badikonienės teigimu, mokymų programos  šį mėnesį, kaip ir visuomet, pritaikytos absoliučiai visiems transporto bei logistikos įmonėse dirbantiems asmenims ir jų tobulėjimui. Tai yra puiki galimybė baigti metus su papildomomis, naudingomis žiniomis.

„Kviečiame metus užbaigti prasmingai ir į kitus įžengti su praturtintu žinių bagažu, kuris leistų nieko nelaukiant sėkmingai kibti į naujus darbus. Tradiciškai, pasiūlysime mokymų tiek pradedantiesiems, tiek tiems, kurie žinių jau turi, tad tobulėti galimybių ras kiekvienas“, – sako N. Badikonienė.

GRUODŽIO MĖNESIO „Linavos“ mokymo centro mokymai ir seminarai:

2022 12 06 d. 10:00 – 13:00 val. vyks SEMINARAS – DISKUSIJA (GYVAI) „DARBO SANTYKIŲ AKTUALIJOS KELIŲ TRANSPORTO ĮMONĖJE“

Seminarą ves ir svarbiausius akcentus apie darbo užmokesčio sistemą, komandiruotės dienpinigių apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkas bei kitus panašius dalykus papasakos šios srities specialistas, advokatas dr. Justinas Usonis.

Seminaro-diskusijos metu bus pristatytos aktualijos dėl: 

1.        darbo užmokesčio sistemos;

2.        komandiruotės dienpinigių apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos;

3.        komandiruotės įsakymo;

4.        darbo užmokesčio mokėjimo ypatumų pagal suminę darbo laiko apskaitą;

5.        vairuotojui taikomos teisės (užsienio valstybės darbo užmokesčio ir kitų garantijų);

6.        reikalavimų darbo laiko apskaitos žiniaraščiams;

7.        reikalingų vietinių norminių aktų (darbo tvarkų), elektroninės komunikacijos su vairuotojais;

8.        darbo tarybos veiklos;

9.        kitų seminaro metu iškeltų klausimų.

 Seminaro vieta – „Linavos“ mokymo centras, Jankiškių 41, Vilnius.

Dalyvio mokestis – 150 Eur + PVM

REGISTRACIJA

2022 12 07 d. 08:30 – 17:00 val.  vyks MOKYMO KURSAI (GYVAI) EKSPEDICIJOS VADYBININKAMS  - skirti pradedantiems ir pažengusiems ekspedicijos vadybos specialistams. Seminarą ves bendrovės „TERMINALAS LT“ direktorė Irina Duleva.

Pagrindinės mokymų temos:

  • Ekspedicijos vadybininko psichologinis portretas, darbo užduotys, pagrindinės sąvokos ir terminologija.
  • Transporto priemonių aprašymas: trumpa apžvalga, tikrieji ir skaičiuojamieji krovumo parametrai, jų palyginimas, tinkamos transporto priemonės parinkimas. Praktinė užduotis.
  • Ekspeditoriaus dokumentacija: pervežimo sutartis, CMR važtaraštis ir kiti krovinį lydintys dokumentai. Daliniai kroviniai: pagrindinės sąvokos, kainodara, agentai (partneriai). Praktinė užduotis.
  • Logistika: pagrindinės sąvokos (logistikos grandis, 3 PL pervežimai, šiuolaikinių naujovių apžvalga).
  • Sandėliai: pagrindiniai tipai, charakteristikos, tinkamo sandėlio parinkimo kriterijai. Incoterms sąlygos: apibrėžimas, trumpa apžvalga. Praktinė užduotis.
  • CMR konvencija: apžvalga, taikymo sritis, aktualijos (pretenzijų pateikimo terminai, krovinio pristatymo terminai ir pan.).
  • Krovinių draudimas: CMR draudimas, krovinio draudimas, ekspeditoriaus atsakomybės draudimas.
  • Muitinės procedūros: apžvalga, ypatumai ir apribojimai.

Seminaro vieta – „Linavos“ mokymo centras, Jankiškių 41, Vilnius.

Dalyvio mokestis - 95 Eur (0 PVM tarifas).

REGISTRACIJA

MOKYMO KURSAI TRANSPORTO VADYBININKAMS

Pasiruošimas profesinės kompetencijos egzamino laikymui LTSA.

2022 12 19 – 23 d. 09:00 – 16:30 val.

REGISTRACIJA

ĮVADINIS KURSAS PRADEDANTIESIEMS TRANSPORTO VADYBININKAMS

2022 12 19 – 21 d. 09:00 – 16:30 val.

REGISTRACIJA

SEMINARAS „VAIRUOTOJŲ VAIRAVIMO, DARBO IR POILSIO REŽIMAS (AETR)“

2022 12 20 d.  13:00 – 17:00 val.

REGISTRACIJA

SEMINARAS „TARPTAUTINIO KROVINIŲ VEŽIMO KELIAIS SUTARTIES KONVENCIJA (CMR)“

2022 12 20 d. 09:00 – 12:00 val.

REGISTRACIJA

ADR MOKYMO KURSAI VAIRUOTOJAMS IR SAUGOS SPECIALISTAMS

 A1. PAGRINDINIS MOKYMO KURSAS PAVOJINGIEMS KROVINIAMS VEŽTI

Dalyvio mokestis: asociacijos Linava nariams – 85 Eur (0 PVM), ne nariams – 95 Eur (0 PVM).

A2, A3, A4 MOKYMAI PAGAL POREIKĮ.

2022 12 12 – 15 d. 09:00 – 17:00 val.

REGISTRACIJA

SAUGOS SPECIALISTŲ MOKYMO KURSAS (M)

2022 12 05 – 08 d. 09:00 – 17:00 val.

REGISTRACIJA

„95 KODO“ MOKYMAI organizuojami kiekvieną savaitę.

Plačiau
2022 gruodžio 01 Užimtumo tarnyba: kvotos darbo jėgai iš trečiųjų šalių perskirstomos tarp sektorių, bendras skaičius lieka panašus

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais  asociacija „Linava“ dalijasi svarbia informacija iš Užimtumo tarnybos. Atsižvelgusi į darbo rinkos tendencijas, Užimtumo tarnyba siūlo 2023 m. trūkstamų profesijų darbuotojų poreikį tenkinti 350 vienetų didinant paslaugų sektoriaus iš trečiųjų šalių įvežamų darbuotojų kvotą. Iš viso ateinantiems metams Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai siūloma nustatyti 35 950 kvotą trūkstamų profesijų trečiųjų šalių piliečiams. 

Plačiau
2022 lapkričio 30 Z. Buivydas. Reakcija dėl Revizijos komisijos paskleistos informacijos

Gerb. asociacijos „Linava“ nariai, reaguojant į neseniai išsiųstą Revizijos komisijos laišką asociacijos nariams, norėčiau pasidalinti tikslinga informacija, paneigti neteisingus faktus ir įnešti aiškumo, kad bendruomenės nariai nebūtų klaidinami, manipuliuojama jų nuomone prieš artėjantį kongresą, kuris vyks kitą savaitę, gruodžio 8-ąją.

Plačiau
2022 lapkričio 30 Priminimas – kvietimas asociacijos „Linava“ nariams registruotis į XLII kongresą

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ primena, kad jau kitą savaitę, ketvirtadienį, gruodžio 8 d., 10.00 val., nuotoliniu būdu vyks asociacijos XLII kongresas, į kurį nespėjusieji užsiregistruoti tai padaryti dar gali iki rytojaus, gruodžio 1 d., 10.00 val. Maloniai kviečiame būti aktyviais bendruomenės nariais, registruotis ir dalyvauti, išsakyti savo poziciją transporto ir logistikos bendruomenei svarbiais klausimais. Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad kongresas nuotoliniu būdu organizuojamas taupant organizacijos lėšas, nes surengti kongresą gyvai kainuoja iki 20 tūkst. eurų.

Plačiau
2022 lapkričio 30 Lietuvos muitinė griežtina patikras kroviniams

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi Lietuvos muitinės informacija, kad šią savaitę muitinės pareigūnai skirs ypatingą dėmesį į Lietuvą įvežamų sankcionuojamų prekių patikrai. Kilus įtarimams, kad prekių kilmės arba paskirties šalis nurodyta klaidingai, kroviniai ir juos lydintys dokumentai bus tikrinami itin griežtai.

Plačiau
2022 lapkričio 30 Lietuvos muitinė pateikė naujausią informaciją apie užsienio vežėjų įvažiavimo į Lietuvą tvarką

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais  asociacija „Linava“ dalijasi svarbia informacija iš Lietuvos muitinės, apie tai, kad trečiųjų šalių vežėjas, įvažiuodamas į Lietuvos teritoriją ar išvažiuodamas iš jos, privalo pateikti kelionės leidimą, kuris išduotas transporto priemonės savininkui.

Plačiau
2022 lapkričio 29 Viskas, ką turime žinoti apie dienpinigius: kaip jie apskaičiuojami, mokami ir mažinami?

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“  dalinasi Lietuvos Respublikos (LR) valstybinės darbo inspekcijos naujiena apie  dienpinigius: kaip jie apskaičiuojami, mokami ir mažinami?

Plačiau
2022 lapkričio 28 Nepraleiskite progos sudalyvauti gyvai vyksiančiame, transporto sektoriui itin aktualiame seminare – diskusijoje

„Linavos“ mokymo centras siūlo nepraleisti puikaus šanso bei visus kelių transporto bei logistikos srityje dirbančius asmenis kviečia dalyvauti neeiliniame, gruodžio mėnesio pradžioje vyksiančiame seminare – diskusijoje „Darbo santykių aktualijos kelių transporto įmonėje“. Tai yra neeilinė galimybė pasisemti itin vertingų žinių, kadangi seminarą ves ir svarbiausius akcentus apie darbo užmokesčio sistemą, komandiruotės dienpinigių apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkas bei kitus panašius dalykus papasakos šios srities specialistas, advokatas dr. Justinas Usonis.

Plačiau
2022 lapkričio 25 Naujos skatinimo priemonės elektromobilių įsigijimui ir naudojimui

Po ilgų diskusijų Europa apsisprendė, kad nuo 2035 metų elektromobiliai su vidaus degimo varikliais nebebus gaminami. Lietuvoje šis sprendimas buvo sutiktas aktyviomis diskusijomis, prisimenant ambicingus tikslus, kuriuose numatyta per artėjantį dešimtmetį lietuvius susodinti į elektromobilius. Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava” dalijasi aktualia informacija apie naujas skatinimo verslui priemones skirtas elektromobilių įsigijimui ir naudojimui.

Plačiau
2022 lapkričio 24 Jūsų nuomonė – be galo svarbi: kviečiame užpildyti apklausą dėl vairuotojų poreikio

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ nori įvertinti vairuotojų poreikį Lietuvos įmonėse, ir esant poreikiui, tarpininkauti įdarbinant vairuotojus iš trečiųjų šalių. Tad mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Prašome skirti vos keletą minučių bei pateikti Jūsų įmonės poziciją šiuo klausimu užpildant apklausą.

Plačiau
2022 lapkričio 24 „Linava“ vadovybė svarstys Revizijos komisijos paslaugų atsisakymo klausimą

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ vadovybė,siekdama sumažinti organizacijos išlaidas bei vertindama tam tikrų, ne pirmos būtinybės paslaugų vertę, artimiausio Prezidiumo posėdžio metu vėl kels klausimą dėl asociacijos įstatų keitimo, kurie leistų atsisakyti Revizijos komisijos paslaugų. Skaičiuojama, kad tai leistų asociacijai per metus sutaupyti keliasdešimt tūkstančių eurų.

Plačiau
2022 lapkričio 23 „Linava“ padeda spręsti Ukrainos pasienyje susidariusių vilkikų eilių problemą

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ bei dar septynių Europos Sąjungos (ES) vežėjų atstovai ėmėsi spręsti problemą dėl Ukrainos pasienyje vietomis net 40 kilometrų siekiančių vilkikų eilių.  „Linava“ kartu su Tarptautine kelių transporto sąjunga (IRU) bei jai priklausančiomis narėmis kreipėsi į Europos Komisiją (EK), kuriai siūlo įvesti prioritetines sienos kirtimo linijas, skirtas TIR transporto judėjimui, kurios per 24 valandas sieną su Ukraina galinčių kirsti vilkikų skaičių padidintų net 2-3 kartus.

Plačiau
2022 lapkričio 23 Kviečiame dalyvauti „GreenTech Vilnius“ forume

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi kvietimu į lapkričio 24 d. (ketvirtadienį) vyksiantį jau 16-ąjį Forumą GREENTECH VILNIUS sutelkiantį politikos ir verslo lyderius, ekspertus, finansų, transporto sektoriaus atstovus, kurie dalinasi įžvalgomis apie pažangiausias technologijas ar verslo sprendimus, leidžiančius jau šiandien sparčiau žengti taršos mažinimo, energetinio efektyvumo, atsinaujinančios energetikos bei didesnio ekonomikos ir verslo tvarumo keliu.

Plačiau
2022 lapkričio 23 Lietuva jungiasi prie tarptautinės iniciatyvos siekti krovininių transporto priemonių nulinės taršos tikslo

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi Lietuvos Respublikos (LR) Susisiekimo ministerijos informacija, jog Lietuva jungiasi prie šalių, kurios deda pastangas siekdamos nulinės taršos vidutinių ir sunkiųjų krovininių kelių transporto priemonių ir joms pritaikytos infrastruktūros plėtros. Tai numatyta Nyderlandų Karalystės inicijuotame tarptautiniame bendradarbiavimo memorandume, Lietuvoje jį pasirašė susisiekimo ministras Marius Skuodis, Egipte vykstant Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijai COP27.

Plačiau
2022 lapkričio 22 Patvirtintas trūkstamų profesijų sąrašas 2023 metams – jame ir toliau išlieka deficitinės vairuotojų profesijos

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi naujausia Užimtumo tarnybos informacija apie 2023 metams patvirtintą Lietuvoje trūkstamų profesijų darbuotojų sąrašą, pagal ekonominės veiklos rūšis. Tarp kitų metų trūkstamų profesijų, kaip ir šiemet, toliau išlieka deficitinės transporto sektoriaus profesijos – tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojai, tarptautinio keleivių vežimo transporto priemonių vairuotojai, troleibusų vairuotojai.

Plačiau
2022 lapkričio 22 „Linava“ vadovybė svarstys Prezidiumo narių skaičiaus mažinimo klausimą paliekant po vieną narį kiekvienam regionui

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ vadovybė, vertindama organizacijos sąnaudas, patiriamas išlaidas bei veiklos organizuotumo produktyvumą, artimiausio Prezidiumo posėdžio metu planuoja kelti klausimą dėl Prezidiumo narių skaičiaus mažinimo. Planuojama, kad narių skaičius būtų mažinamas proporcingai, paliekant po vieną narį vienam regionui, išlaikant vienodas galimybes spręsti rūpimus klausimus. Jei Prezidiumo narių skaičiaus mažinimo sprendimas būtų priimtas, per metus asociacijai tai leistų sutaupyti keliasdešimt tūkstančių eurų. 

Plačiau
2022 lapkričio 21 Kviečiame į lapkričio 29 d. organizuojamą nuotolinę informacinę sesiją Lietuvos vežėjams

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi Europos darbo institucijos kvietimu į 2022 m. lapkričio 29 d. kartu su socialiniais partneriais organizuojamą nuotolinę informacinę sesiją Lietuvos vežėjams, kurios tikslas – didinti informuotumą apie vairuotojų komandiravimą, vairavimo ir poilsio laiko taisykles, atsakyti į vairuotojų ir vežėjų informacinius poreikius. 

Plačiau
2022 lapkričio 21 Tada ir dabar: kaip keitėsi transporto paslaugos ir ar atspėtumėte, kiek metų degalų kortelei?

Į trečiąjį šio amžiaus dešimtmetį įžengęs transporto sektorius išgyvena stambių pokyčių laikotarpį. Perėjimas nuo tradicinių degalų prie įvairių energijos šaltinių didina transporto priemonių įvairovę, o įprastos degalinės virsta energijos perdavimo stotimis. Ryšio technologijų pažanga vis daugiau kasdienio eismo dalyvių sujungia į susietas sistemas – nuo telemetrijos iki naudojimosi mobilumo paslaugomis.

Plačiau
2022 lapkričio 18 Kviečiame dalyvauti Logistikos ir transporto forume, kuris vyks jau gruodžio 1 d.

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ kviečia dalyvauti „Verslo žinių“ organizuojamame Logistikos ir transporto forume, kuriame bus aptartos šiuo metu svarbiausios logistikos ir transporto sektoriui rūpimos temos. Šis renginys vyks š. m. gruodžio 1 d. parodų centre LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilniuje.

Plačiau
2022 lapkričio 18 Galutiniai sprendimai dėl apsikeitimo tarptautinio krovinių vežimo leidimais su Rusija, Baltarusija, Kazachstanu bus priimti jau netrukus

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi aktualia informacija apie planuojamą apsikeitimą tarptautinio krovinių vežimo leidimais 2023 metams su Rusija ir Baltarusija, o taip pat su Kazachstanu. Šie leidimai be galo svarbūs transporto ir logistikos įmonėms planuojant artimiausių metų veiklas.

Plačiau
KLAUSK