LT EN RU
Naujienos
2021 birželio 23 Verslas prašys vetuoti Seimo sprendimą dėl skuboto grynųjų atsisakymo

Verslo atstovai neigiamai vertina tai, kad nuo 2022 m. sausio 1 d. visi atlyginimai ir dienpinigiai darbuotojams turi būti pervedami tik bankiniais pavedimais – tai didžiulė klaida, skubotai priimtas sprendimas, nes mūsų šalies bankinė infrastruktūra dar nėra tam pilnai pasiruošusi. Tad planuojama kreiptis į šalies Prezidentą su prašymu vetuoti šį neapgalvotai Seime priimtą sprendimą.

Plačiau
2021 birželio 22 Trūkstant kvalifikuotų vilkikų vairuotojų stoja transporto sektoriaus veiklos

Mūsų šalies transporto kompanijos, nesulaukdamos atsakingų institucijų sprendimo skirti papildomai 15 tūkst. kvotų, kurios leistų įmonėms paprasčiau įdarbinti tarptautinę kvalifikaciją turinčius tolimųjų reisų vairuotojus iš trečiųjų šalių, patiria vis didesnius nuostolius ir yra priverstos riboti veiklą. Tai yra didžiulis smūgis transporto sektoriui, todėl vežėjai prašo nedelsti ir suteikti papildomų kvotų.

Plačiau
2021 birželio 22 Kviečiame žiūrėti nuotolinę spaudos konferenciją

Kviečiame žiūrėti Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ nuotolinę spaudos konferenciją. Kalbėsime apie sunkumus, su kuriais susiduria vežėjai, nesulaukdami atsakingų institucijų sprendimo skirti papildomai 15 tūkst. kvotų, kurios leistų mūsų šalies transporto įmonėms paprasčiau įdarbinti tarptautinę kvalifikaciją turinčius tolimųjų reisų vairuotojus iš trečiųjų šalių. 

Plačiau
2021 birželio 18 „Linava“ pritaria Lenkijos asociacijos iniciatyvai kreiptis į EK prašant atlikti tyrimą dėl „pašto dėžučių“

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje pritarta Lenkijos darbdavių asociacijos „Transport and Logistics Poland“ (TLP) kreipimuisi į Europos Komisiją (EK), kuriuo prašoma atlikti išsamų tyrimą, siekiant išnagrinėti, identifikuoti arba paneigti „pašto dėžučių“ problemą Europos transporto sektoriuje, dėl kurios atsirado Mobiliojo paketo reikalavimas reguliariai poilsiui į registracijos šalį grąžinti transporto priemones.

Plačiau
2021 birželio 17 „Linava“: A. Burba su Uzbekistano susisiekimo viceministru aptarė, kaip stiprinti verslo bendradarbiavimą

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ inovacijų ir transporto politikos sekretorius bei Lietuvos pramonininkų konfederacijos Vidurinėje Azijoje atstovas Andrius Burba, kuris šiuo metu oficialiu vizitu lankosi Uzbekistane, susitikęs su šios šalies susisiekimo viceministru Mimonovo Abdusamato Abduvakhitovičiumi aptarė, kaip sustiprinti abiejų šalių transporto sektoriaus verslo bendradarbiavimo galimybes.

Plačiau
2021 birželio 17 Elektroninė rezidento kortelė – nuo š. m. birželio 21 d.

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi aktualia Migracijos departamento informacija – nuo š. m. birželio 21 d. užsieniečiai, norintys naudotis Lietuvoje teikiamomis administracinėmis, viešosiomis ar komercinėmis el. būdu teikiamomis paslaugomis, galės pateikti pirmuosius prašymus dėl e. rezidento statuso suteikimo bei gauti e. rezidento kortelę su joje įrašytais atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikatu ir kvalifikuotu elektroninio parašo sertifikatu.

Plačiau
2021 birželio 16 Teismas palankus „Linavai“ – buvusių generalinių sekretorių veiksmai privedė prie grubių finansinių pažeidimų

Birželio 14 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė ieškovei Lietuvos nacionalinei vežėjų automobiliais asociacijai „Linava“ palankų sprendimą ir pripažino, kad asociacijos atliktas pinigų pervedimas 2020 m. kovo 19 d. ir birželio 4 d. Darijušui Prokopovičiui yra niekinis ir negaliojantis. 8882, 88 eurai į Vokietijoje esančią asmeninę fizinio asmens sąskaitą buvo pervesti buvusio „Linavos“ generalinio sekretoriaus Mečislovo Atroškevičiaus sprendimu, be prezidiumo pritarimo. Kas, anot asociacijos atstovų, yra grubus teisinis ir finansinis pažeidimas. Būtent dėl šios priežasties buvęs vadovas buvo atleistas iš šių pareigų.

Teisme atsakovė UAB „Develona“ yra „Linavos“ narė nuo 1998 metų. Rašytiniais įrodymais ir šalių paaiškinimais nustatyta, kad už atsakovės UAB „Develona“ įsigytas TIR knygeles susidarė draudimo įmokų permoka. Todėl dėl nurodytos aplinkybės asociacija ir UAB „Develona“ 2020 m. kovo 12 d. pasirašė Aktą dėl skolų suderinimo, kuriuo nustatė, jog „Linava“ turi sumokėti atsakovei UAB „Develona“ 7 898,52 Eur sumą.

Po kelių dienų – kovo 16 d. įmonės direktorė Jadvyga Prokopovič pateikė prašymą asociacijai, kuriuo paprašė permoką pervesti į asmeninę jos sūnaus – Darijušaus Prokopovičiaus – sąskaitą Vokietijoje. Mokėjimai buvo atlikti ignoruojant faktą, kad tuo metu UAB „Develona“ turtas buvo areštuotos antstolių. Šį antstolių patvarkymą nuo 2016 metų liepos mėnesio ignoravo ir prieš tai „Linavos“ asociacijoje generalinio sekretoriaus pareigas ėjęs Vytautas Milėnas.

Praėjusių metų rudenį – spalio 15 d., „Linava“ kreipėsi į atsakovę UAB „Develona“ su pretenzija, nurodydama, kad atlikus vidinį patikrinimą buvo nustatyta, jog 2020 m. pavasarį ir vasarą atlikti mokėjimai atsakovei – piniginės lėšos (8 882,88 Eur) – buvo pervestos vadovaujantis neteisėtais UAB „Develona“ direktorės Jadvygos Prokopovič prašymais, nes antstolis Darius Bliznikas buvo areštavęs atsakovės UAB „Develona“ lėšas ir visas turtines teises 50 342,46 Eur sumai. Būtent dėl šios priežasties – teismas pripažino, kad mokėjimai negalėjo būti atlikti, o šie veiksmai yra imperatyvūs įstatymo normų pažeidimai.

Teismas nusprendė taikyti restituciją ir priteisti ieškovei Lietuvos nacionalinei vežėjų automobiliais asociacijai „Linava“ minėtą sumą, 5 proc. metines palūkanas nuo priteistos sumos ir padengti bylinėjimosi išlaidas.

„Tai įrodo, kad buvę kolegos V. Milėnas ir M. Atroškevičius savo veiksmais pažeidė įstatymus ir privedė prie grubių finansinių nusižengimų. Tikimės, kad teismo išvados vežėjų bendruomenei padės apsispręsti, kas gali toliau vadovauti asociacijai ir tai atsispindės ateinančiuose rinkimuose. Mano nuomone, tokie žmonės negali vadovauti niekur“, – po teismo posėdžio sakė dabartinis „Linavos“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas

„Buvęs generalinis sekretorius padarė nusižengimą, jis negalėjo daryti minėto pavedimo, advokatas nurodė visus pinigus, priklausančius UAB „Develonai“ mokėti anstoliui Dariui Bliznikui“, – antrina asociacijos prezidentas Romas Austinskas.

 

Plačiau
2021 birželio 14 Susitikimuose su Kazachstano atstovais aptarti Lietuvos vežėjams svarbūs klausimai

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ inovacijų ir transporto politikos sekretorius Andrius Burba, kuris šiuo metu oficialiu vizitu lankosi Kazachstane, praėjusią savaitę susitikęs su svarbiausiomis transporto sektoriuje sprendimus priimančiomis institucijomis, aptarė esamas ir naujas bendradarbiavimo galimybes tarp šios šalies ir Lietuvos vežėjų.

Plačiau
2021 birželio 10 Lietuvos muitinės vadovo ir asociacijos „Linava“ atstovų susitikime – eilių pasienyje ir bendradarbiavimo klausimai

Muitinės departamento generalinis direktorius Darius Žvironas susitiko su Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „LINAVA“ generaliniu sekretoriumi Zenonu Buivydu ir  Asociacijos prezidiumo patarėju Vytautu Naudužu. Susitikimo metu diskutuota apie situaciją Lietuvos – Baltarusijos pasienio kelio postuose ir perspektyvas muitinės formalumų atlikimo gerinimo srityse. Susitikime dalyvavo ir Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Miškinis.

Plačiau
2021 birželio 10 Profesorius atskleidė, kuo teisė skiriasi nuo etikos ir kodėl etikos kodeksai yra svarbūs

Kai kurių profesijų atstovų grupės turi pasitvirtinusios savo profesinius etikos kodeksus. Tai medikai, teisininkai, žurnalistai, statybininkai, vežėjai ir kt. Tačiau etika ir teisė, pasak Vilniaus universiteto Teisės fakulteto prof. habil. dr. Vytauto Nekrošiaus, yra dvi atskiros kategorijos, kurios ne visada sutampa. Tai, kas atrodo teisiškai teisinga, ne visada bus etiška, o tai, kas etiška, nebūtinai – teisiškai teisinga.

Mokslininkas vadovavo darbo grupei, kuri kūrė šalies vežėjų etikos kodeksą, o šiuo metu yra vežėjų etikos komisijos pirmininkas. Etikos kodeksą Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ prezidiume patvirtino prieš daugiau nei 3 mėnesius. Jo laikytis privalo ne tik asociacijai priklausančios transporto įmonės ir jų darbuotojai, bet ir pretendentai tapti šios organizacijos nariais.

Profesorius įsitikinęs, kad tokio pobūdžio dokumentas padeda sureguliuoti santykius tarp žmonių, įmonių, įpareigoja konkuruoti sąžiningai, nekalbėti netiesos. „Manau, kad tai padeda keisti pačią bendravimo kultūrą: žmonės supranta, kad tavo elgesys nėra geras ir toleruotinas, nesvarbu, kad, žiūrint iš teisinės pusės, įstatymų nepažeidei. Visi sektoriai turi kokių nors problemų ir jos etikos kodeksas jų nepanaikins, tačiau gali padėti nubrėžti ribas, prisidėti prie problemų sprendimo. Ypač jei etikos komisijoje yra asmenys, kurie patys nėra to sektoriaus dalyviai, neturi jame jokių interesų“, – įsitikinęs prof. habil. dr. V. Nekrošius.

Teisės profesoriui antrina ir „Linavos“ prezidiumo narys, Teisinių ir organizacinių reikalų komiteto pirmininkas Romas Vosylius: „Manau, kad patvirtintas etikos kodeksas leido normalizuoti asociacijos narių tarpusavio santykius, padeda išvengti neetiškais būdais skleidžiamos nepagrįstos kritikos“.

Jis įsitikinęs, kad etikos kodeksas įpareigoja etiškai elgtis įmones ne tik išorėje, bet ir savo viduje. „Taip siekiame išvengti nesusikalbėjimo darbo santykių, apmokėjimo klausimais tarp įmonės administracijos darbuotojų ir vairuotojų. Vežėjų bendruomenė yra didelė, pats verslas dėl savo specifikos yra sudėtingas, jame netrūksta iššūkių, tad tikrai gali pasitaikyti nemalonių situacijų, tačiau tokie įvykiai, apie kuriuos buvo komunikuojama viešojoje erdvėje, kai vairuotojams nesumokami atlyginimai ir pan., yra netoleruotini. Taip neturi būti. Jei darbuotojas dėl savo kaltės ir padarė nuostolių, tai nereiškia, kad darbdavys gali jam nesumokėti atlyginimo. Įstatymai reikalauja kreiptis į teismą ir tik jis gali įpareigoti atlyginti žalą. Visuomet sakau, kad jei darbuotojas nesielgia gerai, tai nereiškia, kad darbdavys gali elgtis ne pagal įstatymus“, – pabrėžia R. Vosylius ir priduria, kad darbuotojai yra bet kurio verslo pagrindas, vežėjai tai taip pat supranta, tad netinkamas ir neetiškas elgesys su darbuotojais labiau yra išimtis nei taisyklė.

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje vežėjai buvo lyginti su nusikaltėliais, vadinti vergvaldžiais, vairuotojai kalbėjo apie juos netenkinančias darbo sąlygas. Prof. habil. dr. V. Nekrošius įsitikinęs, kad vėžėjus palyginus su nusikaltėliais buvo pažeista nekaltumo prezumpcija: asmuo laikomas nekaltu, kol teismas neįrodo kitaip, tad politikai kalbėdami turėtų jausti ribas.

„Patys darbuotojai, žinoma, kad gali išsakyti savo nuomonę viešai, kiekvienas turi tokią teisę, tačiau būtų gerai, kad pateikiami faktai būtų teisingi, o ne melas“, – įsitikinęs prof. habil. dr. V. Nekrošius ir primena, kad esant nesutarimų tarp darbuotojų ir darbdavių visuomet yra geriau kreiptis į teismą, o ne įrodinėti savo tiesą ir aiškintis santykius viešai.

Plačiau
2021 birželio 08 Svarbi informacija apie vilkikų kartelio bylos eigą

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ su partneriais įgyvendina projektą, pagal kurį padeda nuo kartelinio susitarimo nukentėjusiems vežėjams atgauti sunkvežimių gamintojams permokėtas vežėjų lėšas už 1997-2011 m. pirktus naujus sunkvežimius DAF, Iveco, MAN, Mercedes (Daimler), Renault/ Volvo ir Scania.

Plačiau
2021 birželio 08 Startuoja programa, pagal kurią bus kompensuojamos įsigytos judėjimo priemonės

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi aktualia informacija apie tai, kad Aplinkos projektų valdymo agentūra paskelbė kvietimą teikti prašymus pagal 2021 m. klimato kaitos programos priemonę „Visuomeninio transporto ir darnaus judumo skatinimas“ ir bus kompensuojami paspirtukai, dviračiai, dalijimosi paslaugos. Paraiškų pateikimas jau prasidėjo ir tęsis iki š. m. pabaigos.

Plačiau
2021 birželio 08 Tarptautinę kvalifikaciją turinčių vilkikų vairuotojų bus ieškoma ir Lietuvoje

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ ir Užimtumo tarnyba pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, pagal kurį per metus žadama įdarbinti ne mažiau kaip 500 tarptautinę kvalifikaciją turinčių arba persikvalifikavusių vilkikų vairuotojų. Taip siekiama didinti darbo ieškančių žmonių integraciją į darbo rinką, juos įdarbinti ir padėti transporto įmonėms surasti trūkstamų šios profesijos darbuotojų.

Plačiau
2021 birželio 07 „Linava“: dabartinė koeficiento sistema mažina vežėjų konkurencingumą

Lietuvoje taikoma komandiruočių kompensacijų apskaičiavimo tvarka, kai jas apskaičiuoti naudojamas koeficientas, kuris 2019 m. pabaigoje buvo padidintas nuo 1,3 irki 1,65, neigiamai atsiliepia mūsų šalies transporto sektoriaus konkurencingumui. Tai ženkliai didina transporto įmonių mokestinę naštą ir išlaidas, joms darosi vis sunkiau konkuruoti su užsienio šalių vežėjais, kurių šalyse – lengvesnė mokestinė našta vežėjams. Koeficiento sistemos turėtų būti atsisakyta.

Plačiau
2021 birželio 04 Etikos sargai M. Majauskui pateikė rekomendacijas dėl viešų pasisakymų

Seimo etikos ir procedūrų komisija Linavos skundą patenkino iš dalies ir rekomendavo Seimo nariui Mykolui Majauskui ateityje viešuose pasisakymuose vengti apibendrintų vertinimų, nurodyti konkrečius atvejus, kai kalbama apie teisės aktų pažeidimus.

Plačiau
2021 birželio 01 Kviečiame dalyvauti apklausoje apie vairuotojų poreikį Jūsų įmonei

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ nuo šiol ketina padėti savo nariams susirasti darbuotojų Lietuvoje ir trečiosiose šalyse – teikti tarpininkavimo paslaugą.

Plačiau
2021 gegužės 31 „Linava“: A. Burba Kazachstane ir Uzbekistane tarsis dėl glaudesnio bendradarbiavimo su Lietuvos vežėjais

Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ inovacijų ir transporto politikos sekretorius Andrius Burba birželio 3-21 d. su oficialiu vizitu lankysis Kazachstane ir Uzbekistane, kur su šių šalių valstybės ir verslo atstovais kalbėsis apie naujas bendradarbiavimo galimybes Lietuvos transporto verslui ir kaip sustiprinti esamus partnerystės ryšius.

Plačiau
2021 gegužės 31 Komunikatas dėl verslo apmokestinimo 21-ajame amžiuje

Europos Komisija (EK) paskelbė komunikatą dėl verslo apmokestinimo 21-ajame amžiuje, kuriame pateikia ilgalaikę ir trumpalaikę viziją bei priemones, kaip padėti Europai atsigauti po pandemijos ir užtikrinti adekvačias viešąsias pajamas, kovojant su mokestiniu sukčiavimu, mokesčių slėpimu ir vengimu bei šalinant kliūtis bendrojoje rinkoje.

Plačiau
2021 gegužės 28 TIR konvencijos 11 priedas jau galioja

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja savo narius, kad jau įsigaliojo TIR konvencijos 11 priedas, kuris yra teisinis pagrindas pereiti prie elektroninio TIR tarptautinio tranzito procedūros. Tai sudarys galimybę elektroniniu būdu atlikti tarpvalstybinį prekių tranzitą pagal TIR muitinės garantiją. Be to, Europos Sąjunga (ES) siekia integruoti NCTS kompiuterizuotą tranzito sistemą su tarptautine eTIR sistema.

Plačiau
2021 gegužės 28 Preliminarus susitarimas dėl skaitmeninio pažymėjimo

Penktojo trilogo derybų raundo metu Europos Taryba ir EP pasiekė preliminarų kompromisą dėl Europos Komisijos (EK) kovo 17 d. pasiūlymo dėl skaitmeninio žaliojo pažymėjimo. Šis dokumentas – labai svarbus strateginis sprendimas, siekiant Europoje suvaldyti koronaviruso (COVID-19) plitimą.

Plačiau
KLAUSK