LT EN RU
Naujienos
2021 gruodžio 01 Vežėjų atstovai, parėmę mažuosius onkologinius pacientus, kitus kviečia nelikti abejingais

Transporto bendroves atstovaujančios asociacijos „Linava“ ir Linavos mokymo centro darbuotojai įteikė šventines dovanas onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, kurie sveikdami leidžia laiką labdaros ir pramos fondo „Mamų unija“ įkurtuose šeimos namuose Vilniuje. Ši parama per visą Advento laikotarpį organizacijos savanoriams leis kasryt nudžiuginti vaikus ant kiekvienos palatos durų paliekant po mažą dovanėlę kojinėse. Taip pat vežėjų atstovai kviečia ir kitas organizacijas paaukoti, kad mažieji pacientai jaustųsi geriau.

Plačiau
2021 lapkričio 30 Pasienyje nusidriekė neregėtos eilės: laukti tenka ir 8 paras

Augant įtampai Lietuvos-Baltarusijos pasienyje, auga ir vilkikų eilės. Transporto įmonės „Komlita“ atstovas Vitas Klimavičius tikina, kad šiuo metu Raigardo (Privalkos) pasienio punkte nusidriekusi 11 kilometrų eilė, kuri faktiškai nejuda. Anot jo, su tokiomis eilėmis nėra tekę susidurti per visą veiklos istoriją.

„Ten įstrigę buvo du mano vilkikai ir jų vairuotojai. Praėjusį penktadienį iki sienos buvo likę mažiau nei 5 kilometrai, vakar dieną 160 metrų, o vakar vakare 11 valandą pirmajam automobiliui pavyko kirsti Lietuvos sieną. Tai išvis eilėje jis praleido 8 paras. Kitas vilkikas tik neseniai atvyko, tad jei ir toliau taip bus dirbama – šią savaitę jis nekirs sienos“, – apie susidariusią situaciją teigia pašnekovas.

Anot V. Klimavičiaus, vakar dieną per 19 valandų vilkikas pajudėjo tik 340 metrų, o po pietų 3 valandas ir 40 minučių išvis niekas nejudėjo. „Nejauku net skambinti vairuotojams, jie pikti. Suprantu jų situaciją, tiek laiko praleisti automobilio kabinoje niekur nejudant labai sunku. Juk nėra galimybės nei nusiprausti, nei nueiti į tualetą, nei normaliai pavalgyti“, – teigia vežėjas.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas tikina, kad situacija tikrai nėra normali. „Nuolat bendradarbiaujame su pasienyje įstrigusiais vežėjais. Situacija nepavydėtina. Jau ir dabar daugelis vilkikų renkasi kitus pasienio punktus, bet didelio pasirinkimo nėra.“

Pasak asociacijos vadovo, nors labiausiai kenčia vairuotojai ir transporto įmonės, tačiau tai gali atsiliepti ir vartotojams. Besirenkant kitus tolimesnius pasienio punktus brangs krovinių gabenimo paslaugos, o tai nuguls ne kur kitur, o  ant prekių vartotojų pečių.

Plačiau
2021 lapkričio 30 Gruodį pradės veikti atnaujinta tranzito kontrolės sistema

Dalijamės svarbia Lietuvos Respublikos muitinės informacija, kad š. m. gruodžio mėnesį pradės veikti atnaujinta Nacionalinės tranzito kontrolės sistema (NTKS), teikianti muitinės elektroninę paslaugą „Tranzito e- paslaugos“. Norintieji  gauti šią paslaugą ir Lietuvos muitinės Bendro naudotojų valdymo portalo (BAP) priemonėmis dar neužsiregistravusieji  elektroninių paslaugų gavėjais, kviečiami nedelsti ir  iš anksto užsiregistruoti adresu https://bap.lrmuitine.lt . BAP naudotojo vadovą rasite čia.

Plačiau
2021 lapkričio 30 Siūloma taikyti lengvatas, įsigyjantiems netaršias transporto priemones

 Vyriausybei ir Finansų ministerijai siūlant nuo 2023 metų didinti akcizus taršiausio kuro rūšims, valstybė turėtų numatyti skatinimo priemones, kurios leistų gyventojams ir transporto sektoriaus dalyviams, valdantiems sunkiasvorių vilkikų autoparkus, lengviau įsigyti netaršias transporto priemones, varomas elektra, vandeniliu ir suskystintomis dujomis. Tai leistų išvengti pervežimo paslaugų ir prekių kainų didėjimo, kurį lems brangstantys akcizai, išaugusios degalų kainos ir profesionalių tolimųjų reisų vilkikų vairuotojų trūkumas.

Plačiau
2021 lapkričio 24 Bus skundžiamas teismo sprendimas dėl naujos regioninių susirinkimų šaukimo ir darbo tvarkos

Šį mėnesį pirmos instancijos teismas priėmė sprendimą, kuriuo patvirtino, kad Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidiumo 2020 01 15 posėdyje priimti sprendimai dėl nutarimo, kuriuo patvirtino papildomus kriterijus kandidatams į prezidentus, prezidiumo narius ir revizijos komisijos narius, yra nepagrįsti. Anot „Linavos“ prezidiumo nario, Teisinių ir organizacinių reikalų komiteto pirmininko Romo Vosyliaustai yra tik pirmosios instancijos teismo sprendimas. Koks jis bus galutinis – kol kas neaišku, nes praėjusią savaitę – lapkričio 18 d. vykusio prezidiumo posėdžio metu buvo nutarta šį teismo sprendimą skųsti.

Norėtume paaiškinti, kad ieškovai skundžia asociacijos „Linava“ prezidiume patvirtintą tvarką dėl regioninių susirinkimų, kuria siekiama asociacijoje diegti šiuolaikines tradicijas ir daugelyje organizacijų jau puikiai veikiančias praktikas. Joje buvo numatyti reputaciniai reikalavimai kandidatams į asociacijos „Linava“ prezidentus, prezidiumo narius ir revizijos komisijos narius“, – sako R. Vosylius.

Buvo siekiama, kad kandidatai būtų nepriekaištingos reputacijos, neturėtų interesų konflikto ir realiai veiktų transporto sektoriuje bei gautų pajamas iš transporto veiklos. Tokios iniciatyvos prezidiumas ėmėsi atsižvelgdamas į istorinę asociacijos patirtį bei būtinybę gerinti asociacijos – viešojo juridinio asmens – reputaciją. Be to, už šį sprendimą balsavo tie prezidiumo nariai, kurie nesibalotiruos ateinančiuose rinkimuose dėl ribotų kadencijų kiekio, tačiau nori, kad jų vietas užimtų sąžiningi ir skaidrūs vežėjai.

„Absoliuti dauguma narių tokia tvarka buvo ir yra patenkinti bei vertina ją itin teigiamai. Skundų iš narių dėl tokios tvarkos asociacija nesulaukė ir pagal ją buvo pradėti asociacijos prezidiumo rinkiminiai procesai, kurie buvo sustabdyti tik dėl 3 asmenų pradėto teisminio ginčo ir jų pačių prašymu pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių“, – pastebi „Linavos“ atstovas.

Pabrėžtina, kad pradėtoje byloje iš pradžių buvo skundžiami tik reputaciniai reikalavimai (tik vienas tvarkos punktas). Tuomet, asociacijos prezidiumas, nors ir nesutiko su pareikštais reikalavimais, tačiau norėdamas išvengti ginčų su savo nariais, šiuos reikalavimus panaikino.

Nepaisant to, po minimų reputacinių reikalavimų panaikinimo (net nepradėjus jų taikyti) ieškovai tai pačiais motyvais dėl nesuprantamų priežasčių pradėjo ginčyti absoliučiai visą tvarką. Tam IĮ „Milčija“ ir UAB „Solotransa“ iki šiol jau išleido daugiau nei 37 800 EUR, o asociacija yra priversta gintis. Visa tai IĮ „Milčija“ ir UAB „Solotransa“ nutyli.

Anot pašnekovo, tokio ieškovių elgesio tikslų neįmanoma suprasti, nes naujoje tvarkoje, kuri yra ginčijama, nėra absoliučiai jokių nuostatų, kurios galėtų pažeisti jų ar kitų asociacijos narių teises. Apskritai, lyginant su anksčiau buvusia tvarka, egzistuoja tik du pagrindiniai skirtumai.

„Pirma, anksčiau visos kandidatų kėlimo bei rinkimo procedūros vykdavo pačių regioninių susirinkimų dieną, o pagal naują tvarką – kandidatūros iškeliamos ne vėliau nei likus 10 d. iki rinkiminio susirinkimo. Kiekvienuose demokratiniuose rinkimuose kandidatūros yra iškeliamos bei paviešinamos iš anksto (bet ne rinkimų dieną). Tad ar gali toks reikalavimas būtų neteisėtas?“, – kelia klausimą R. Vosylius.

Antra, pagal naują tvarką taip pat buvo numatyti reikalavimai pateikti informaciją apie kandidatą, jo veiklą, teistumą, padarytus pažeidimus ir t. t., kad rinkimuose dalyvaujantys asmenys patys galėtų visapusiškai įvertinti ir pasirinkti geriausią kandidatą. Atitinkamai lygiai taip pat yra nesuprantama, kodėl reikalavimas prisistatyti ir pateikti rinkėjams informaciją apie savo nuveiktus darbus turėtų būti laikomas neteisėtu?

Asociacijos vertimu, tokios naujovės – reikalingos, būtinos ir neatidėliotinos, nes asociacija „Linava“ turi žengti koja kojon su naujovėmis ir diegti pačias geriausias vadybos, etikos ir organizacines tradicijas, kurias jau seniai taiko kitos organizacijos, tarp jų ir valstybinės įstaigos. Negalime būti atsilikę nuo laikmečio realijų. „Tenka tik apgailestauti, kad dėl kai kurių žmonių nenoro suprasti organizacijos augimo poreikio, turime šiuos savaime suprantamus dalykus aiškintis teisme ir išlaidauti teisinėms paslaugoms“, – pokalbį baigia R. Vosylius.

 

Plačiau
2021 lapkričio 23 Vežėjai kreipėsi į Premjerę I. Šimonytę – prašo spręsti aštrėjančią tiekimo grandinių krizę

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“, atstovaujanti Tarptautinę kelių transporto sąjungą (IRU), Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei teikia siūlymus, kaip spręsti vis gilėjančią tiekimo grandinių krizę, dėl kurios jau dabar stringa kai kurių prekių pristatymai Lietuvoje, auga pervežimų kainos, kurioms įtakos turi ir brangstantys degalai. Nesiimant jokių veiksmų, šventiniu laikotarpiu ir 2022 metais problema dar labiau aštrės, o vartotojai už prekes ir paslaugas mokės brangiau.  

Plačiau
2021 lapkričio 19 Užuojauta viceprezidentui Rimantui Martinavičiui

Lietuvos vežėjų ir Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ vardu dalijamės skausmu ir nuoširdžius užuojautos žodžius skiriame Asociacijos „Linava“ viceprezidentui  Rimantui Martinavičiui bei jo artimiesiems dėl Mamos mirties.

Netekties valandą liūdime kartu su Jumis.

Lapkričio 19 d. (penktadienį) 12 val. Kaltanėnų Švč. M. Marijos Angeliškosios bažnyčioje vyks Šv. Mišios.

13 val. vyks laidotuvės.

Plačiau
2021 lapkričio 18 KVIETIMAS registruotis į seminarą „Vairuotojų komandiravimas nuo 2022 m. vasario 2 d. įsigaliojus Direktyvai (ES) 2020/1057“

VšĮ „Linavos“ mokymo centras kviečia transporto įmonių vadovus ir atsakingus darbuotojus registruotis į nuotolinį seminarą š. m. gruodžio 1 d., kurio metu teisės ekspertai pristatys svarbiausias naujoves, susijusias su vairuotojų komandiravimu į užsienio šalis, darbo užmokesčiu ir kitomis naujovėmis, kurios įsigalioja pagal Mobilumo paketo reikalavimus nuo kitų metų vasario 2 d.

Plačiau
2021 lapkričio 17 Jungtinė Karalystė. Paruoštas lankstinukas, kuriame išsamiai aprašomos naujos taisyklės (tik nariams)

HMRC (JK muitinės tarnyba) ką tik išleido lankstinuką, skirtą vežėjams, vežantiems prekes tarp Europos Sąjungos ir Didžiosios Britanijos (Anglijos, Škotijos ir Velso), kuriame paaiškinamos naujos taisyklės ir kurių jie turi laikytis nuo 2022 m. sausio 1 d., bei kaip pasiruošti šiems pokyčiams.

Lankstinuką 10 kalbų  galima rasti čia.

Šaltinis: HMRC

Plačiau
2021 lapkričio 15 Kvietimas registruotis į Metų ekonomikos forumą

Lapkričio 30 d. vyks kasmetinis didžiausias Lietuvos pramoninkų konfederacijos organizuojamas renginys – Metų ekonomikos forumas 2021 „Kaip neatsilikti konkurencingumo greitkelyje: sparti transformacija ir skaitmeninimas. Šiais metais jis vyks Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, o neturintys galimybės dalyvauti gyvai gali prisijungti ir nuotoliniu būdu.

Plačiau
2021 lapkričio 15 Informacija nariams apie bylos eigą dėl regioninių susirinkimų tvarkos

Informuojame, kad š. m. lapkričio 10 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas civilinėje byloje Nr. e2-669-808/2021, kurioje buvo sprendžiama dėl prezidiumo 2020 m. sausio 15 d. nutarimu patvirtintos regioninių susirinkimų šaukimo ir darbo tvarkos teisėtumo, patenkino ieškovių pareikštus reikalavimus. Artimiausiame prezidiumo posėdyje bus svarstomas klausimas dėl tolimesnių veiksmų šioje byloje.

Plačiau
2021 lapkričio 14 Didėja darbdavių atsakomybė dėl darbuotojų saugos, sveikatos bei darbo įstatymų pažeidimų

 

Nuo šiol – lapkričio 1 d., didėja administracinės baudos, skiriamos darbdaviams už darbuotojų saugos ir sveikatos bei darbo įstatymų pažeidimus. Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, pagal aktualiausius ir naujausius Administracinių nusižengimų kodekso nuostatų pakeitimus keičiasi šios baudos:

  • Darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų pažeidimas, padarytas pakartotinai, užtrauks baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 900 iki 1400 Eur. Pakartotinas darbo įstatymų, darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų pažeidimas, jeigu dėl to galėjo įvykti nelaimingas atsitikimas darbe, avarija ar atsirasti kitų sunkių padarinių, užtrauks baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 1000 iki 2000 Eur.
  • Dvigubai – iki 60 Eur – padidinta minimali bauda darbuotojui už neblaivaus arba apsvaigusio darbuotojo buvimą darbo vietoje darbo metu arba pasibaigus darbo laikui, taip pat darbuotojo vengimą pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo.
  • Dvigubai — iki 300 Eur – padidinta minimali bauda už darbo užmokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos pažeidimus.
  • Dvigubai – iki 300 Eur padidinta minimali bauda už darbo laiko apskaitos pažeidimus.

Be to, nuo šiol numatyta administracinė atsakomybė ir fiziniam asmeniui už informacijos nepateikimą VDI apie atsiųstą laikinai dirbti į Lietuvos Respubliką užsienietį, kaip to reikalauja Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties  62 str. 7 d. ir 103 str. 2 d. Nustačius, kad darbdavys ar kitas atsakingas asmuo pažeidė šią pareigą (nepranešė apie laikinai įdarbintą užsenietį), bus skiriama nuo 360 iki 660 Eur bauda. Pakartotinai nusižengus – 720 – 1320 Eur administracinė bauda.

Dvigubai – iki 780 Eur padidinta minimali bauda už vertimąsi nedeklaruota savarankiška veikla (fizinio asmens veikla, atitinkanti individualios veiklos požymius, tačiau neįsiregistravus mokesčių įstatymų nustatyta tvarka arba įsiregistravus, bet nedeklaruojant pajamų arba deklaruojant mažesnes pajamas, negu faktiškai gavo iš tokios individualios veiklos.)

Plačiau
2021 lapkričio 12 Vežėjai prašo ankstinti vilkikų ir autobusų vairuotojų amžių

Trūkstant profesionalių tolimųjų reisų vilkikų ir autobusų vairuotojų, transporto priemonėms stovint tuščioms, o įmonėms perskirstant krovinių srautus ir skaičiuojant nuostolius, vežėjai prašo susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio inicijuoti pakeitimus, kurie ankstintų vilkikų vairuotojų amžių iki 18 metų, o autobusų vairuotojų – iki 21 metų. Tai leistų bent dalinai sumažinti šių profesionalų trūkumą Lietuvoje, kai būtų sudarytos galimybės tokį darbą dirbti anksčiau. 

Plačiau
2021 lapkričio 10 158-ios ,,Linavos“ įmonės patenka tarp patikimiausių ir pelningų Lietuvos įmonių

Sveikiname ekonomiškai stabiliausius ,,Linava“ narius! Net 158-uoni asociacijos ,,Linava“ nariai 2021-mais patenka tarp patikimiausių ir pelningų Lietuvos TOP įmonių. Tai garbingas įvertinimas atitinkantis griežtus kriterijus. Rekvizitai.lt duomenimis plėtojate skaidrų verslą, puoselėjate įmonės finansinę reputaciją, konkurencingumą, atsakomybę ir pagarbą savo verslo aplinkai. Turite unikalią galimybę publikuoti Jūsų įmonės įvertinimą verslo portale Rekvizitai.lt bei įsigyti šių metų ,,TOP Įmonė 2021 auksinį ar sidabrinį solidaus pozicionavimo paketą kartu su Rekvizitai.lt rekomendacija, kad partneriai ir klientai pasirinkę Jūsų ,,TOP Įmonę“ gali tikėtis sėkmingo ir ilgalaikio bendradarbiavimo.

Užsisakyti savo ,,TOP įmonės“ 2021 apdovanojimo publikavimą Portale Rekvizitai.lt kviečiame tiesiogiai:

Tel. +370 687 33009

Pasinaudokite šia išskirtine galimybe ir pabrėžkite Įmonės stabilumą pagrindiniame verslo portale Rekvizitai.lt bei savo svetainėje, el. pašto parašuose, pasiūlymuose, sąskaitose, reklamoje ir informacijoje Jūsų klientams, darbuotojams, investuotojams, bankams, valstybės institucijoms ir kitiems visuomenės atstovams.

Plačiau
2021 lapkričio 09 Vežėjai raginami vengti Baltarusijos kelių, kai kurių Lenkijos pasienio punktų

Nusprendus įvesti nepaprastąją padėtį Lietuvos pasienyje ties Baltarusija, kai šios šalies teritorijoje susitelkusios migrantų kolonos bandė patekti į kaimyninę Lenkiją, mūsų šalies vežėjai skatinami įvertinti galimus alternatyvius tarptautinius maršrutus pristatant krovinius užsakovams. Judėjimas per sieną nėra stabdomas.  

Plačiau
2021 lapkričio 08 ATNAUJINTA. Vokietijos rinkliava sunkvežimiams („Lkw-Maut“)

Transporto bendrovės, vykdančios pervežimus Vokietijos keliais, kuriuose taikoma „Lkw-Maut“ rinkliava, per metus permokėjo kelių šimtų milijonų eurų per didelę sumą.

Šių ieškinių dėl žalos atlyginimo senaties terminas yra treji metai, todėl įmonės nebegali iš naujo reikalauti grąžinimo už pravažiavimą iki 2018 m. Mokesčio už rinkliavas, sumokėtas 2018 m., senaties terminas baigsis 2021 m. gruodžio 31 d., todėl rekomenduojama imtis skubių veiksmų, kad nepraleisti šio termino.

Taip pat šių metų vasarą, buvo priimtas naujas įstatymas dėl Toll-Collect sumažinimo už laikotarpį 28.10.2020 – 30.09.2021. Tam reikia pateikti  naujas paraiškas. Paskaičiavimą apie grąžintinos sumos dydi galite atlikti pagal šią lentelę, kuri publikuota Federalinės Transporto Agentūros puslapyje:

 

Toll Fee (infrastrukturos dalis pagal vilkikus)  Iki šios dienos  Nuo 28.10.2020 centai už km Grąžinama suma
centai už km
 7,5 t up to 12 t (bendras leistinas svoris) 8,0 6,5 1,5
 12 t up to 18 t (bendras leistinas svoris) 11,5 11,2 0,3
 Virš 18 t iki 3 ašių 16,0 15,5 0,5
 Virš 18 t su 4 arba daugiau ašių 17,4 16,9 0,5

 

Norint išsireikalauti už permokėtas sumas, asociacija „Linava“ įmonėms siūlo kelias alternatyvas:

1. Pirmasis variantas – įmonės privalo užsiregistruoti iki 2021 m. gruodžio 31 d., kad galima būtu reikalauti permokėtų pinigų gražinimo už  2018 – 2020 m. Mokestis už paslaugą – 650 Eur. Papildomai, proceso pabaigoje įmonės privalės sumokėti sėkmės mokestį 12%,  jei procesas vyks be teismo sprendimo, arba sėkmės mokestį 22 % nuo gautos sumos, jei vyks teisminis procesas.

2. Antrasis variantas – įmonės privalo užsiregistruoti iki 2021 m. gruodžio 31 d., kad galima būtu reikalauti permokėtų pinigų gražinimo už  2018 – 2020 m. Mokestis už paslaugą – 899 Eur. Šiuo atveju nebus reikalaujama sėkmės mokesčio.

3. Trečiasis variantas – įmonės privalo užsiregistruoti, kad galima būtu reikalauti permokėtų pinigų gražinimo už  28.10.2020 – 30.09.2021. Mokestis už paslaugą – 650 Eur. Papildomai, proceso pabaigoje įmonės privalės sumokėti sėkmės mokestį 8%.

4. Ketvirtasis variantas – įmonės privalo užsiregistruoti, kad galima būtu reikalauti permokėtų pinigų gražinimo už  28.10.2020 – 30.09.2021. Mokestis už paslaugą – 899 Eur. Šiuo atveju nebus reikalaujama sėkmės mokesčio.

Tuo tikslu, reikia užpildyti anketą.

Plačiau
2021 lapkričio 05 Brangstantys pervežimai lems augančias prekių kainas

Lietuvoje kritiškai trūkstant profesionalių tolimųjų reisų vilkikų vairuotojų ir sunkiasvorėms transporto priemonėms stovint tuščioms, transporto ir logistikos įmonės yra priverstos perskirstyti krovinių srautus ir juos perkelti ant dirbančių vairuotojų pečių. Dėl to kai kuriomis kryptimis išaugo dalies didžiųjų įmonių krovinių srautai, o dėl darbuotojų trūkumo ir augančių degalų kainų brangsta ir pervežimo paslaugos. Tai gali lemti augančias kai kurių prekių kainas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Plačiau
2021 lapkričio 03 Transporto sektoriaus ekspertams – KVIETIMAS registruotis į seminarą

VšĮ „Linavos“ mokymo centras kviečia registruotis į jau kitą savaitę, lapkričio 11 d., vyksiantį nuotolinį seminarą visus transporto sektoriaus ekspertus – finansininkus, transporto ir ekspedijavimo veiklą vykdančius asmenims, kurio metu bus galima sužinoti svarbiausias naujoves mokesčių, apskaitos ir darbo teisės srityse, aktualias jau nuo 2021 metų.

Plačiau
2021 spalio 29 KVIETIMAS į XXXIX kongresą

Gerbiami Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ nariai !          

Maloniai kviečiame Jus dalyvauti Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ (toliau – Asociacija „Linava“) XXXIX kongrese, kuris įvyks 2021 m. gruodžio 2 d. nuotoliniu būdu, naudojant elektronines ryšio priemones.

Kongreso darbo pradžia – 10 val.

Plačiau
2021 spalio 29 Austrija. Nauji COVID-19 apribojimai patekti į darbo vietas nuo lapkričio 1 d (tik nariams)

IRU informavo, kad nuo lapkričio 1 d., visi, turintys fizinį kontaktą su kitais asmenimis savo darbo vietoje,  darbuotojai, savininkai ar operatoriai, gali patekti į darbo vietas tik tuo atveju, jei:

- jiems buvo atlikti testai (oficialus sertifikatas vokiečių arba anglų kalba apie ne senesnį kaip 24 valandų antigeno tyrimą, PGR tyrimas ne senesnis kaip 72 valandų arba oficialus įrodymas, apie antikūnų turėjimą, ne senesnis kaip 90 dienų),

- jie pasveiko nuo SARS-CoV-2 viruso (oficialus pasveikimo pažymėjimas vokiečių arba anglų kalba, ne senesnis kaip 180 dienų),

- jie skiepijami (oficialus sertifikatas vokiečių ar anglų kalba apie ne vėliau nei prieš 360 dienų darytą antrą ar trečią skiepą vakcinomis, kurioms reikalingi 2 skiepai; arba ne vėliau kaip prieš 270 dienų darytą antrą skiepą, arba ne vėliau kaip prieš 360 dienų darytą trečią skiepą vakcinomis, kurioms reikia tik vieno skiepo. Galiojančia vakcinacija taip pat laikoma ankstesnis susirgimas ir vienas ar daugiau skiepų per 360 dienų).

Transporto darbuotojams (krovinių ir keleivių vežimui)  NĖRA jokių išimčių.

Tačiau „fiziniais kontaktais“ nelaikomi, maksimaliai du fiziniai kontaktai per dieną, vykstantys lauke ir jei kiekvienas kontaktas trunka ne ilgiau kaip 15 minučių (pvz., profesionalūs vairuotojai).

Šaltinis: IRU, Austrijos klimato apsaugos, aplinkos, energetikos, mobilumo, inovacijų ir technologijų ministerija

Plačiau
KLAUSK