LT EN RU
Naujienos
2017 birželio 28 Susitikime su Lietuvos ambasadoriumi Ukrainoje – vežėjams aktualių procesų spartinimas

Asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Vytautas Milėnas ir sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis lankėsi Lietuvos ambasadoje Ukrainoje, kur aptarė galimybes tobulinti ir spartinti procesus, kurių metu išduodami dokumentai Ukrainos piliečiams, norintiems dirbti tolimųjų reisų vairuotojais Lietuvos įmonėse. Ambasados atstovai prognozavo, kad artimiausiu metu esamos problemos bus išspręstos dėl pasikeitusios dokumentų išdavimo tvarkos.

Plačiau
2017 birželio 28 Liepos 3 d. nedirbs Baltarusijos konsulatas

Dėl švenčių Baltarusijoje š.m. liepos 3 d. Baltarusijos Respublikos konsulatas Vilniuje nedirbs  ir vizos nebus išduodamos.

Plačiau
2017 birželio 27 Susitikime su susisiekimo viceministru aptartos keleivinio transporto aktualijos

Birželio 26 d. įvyko asociacijos „Linava“ inicijuotas susitikimas su Susisiekimo ministerijos atstovais. Jo metu visas dėmesys skirtas keleivinio transporto sektoriaus aktualijoms.

Plačiau
2017 birželio 27 Susitikime su V. Mazuroniu – dėmesys Lietuvos vežėjų atstovavimui ES lygiu

Birželio 26 d. asociacijos „Linava“ delegacija susitiko su europarlamentaru Valentinu Mazuroniu. Susitikimo metu kalbėta apie Vakarų Europos šalių protekcionistinius įstatymus, neseniai Europos Komisijos paskelbtą „Mobilumo paketą“ ir galimybes tinkamai atstovauti Lietuvos vežėjų interesus Europos Parlamente (EP).

Plačiau
2017 birželio 26 Įvyko IRU prezidiumo posėdis

Praėjusią savaitę Ženevoje vyko dvi dienas trukęs tarptautinės vežėjų sąjungos IRU prezidiumo, kuriam priklauso ir asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas, posėdis. IRU prezidiumo narių susitikimo metu nemažai dėmesio skirta planuojamoms išmokoms vežėjų asociacijoms, taip pat kalbėta apie IRU perspektyvas, ilgalaikius ir trumpalaikius tikslus.

Plačiau
2017 birželio 26 Asociacija teisme laimėjo dar vieną bylą

Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė asociacijai „Linava“ palankų sprendimą ginče su buvusio prezidiumo nario Dainiaus Abramavičiaus įmone UAB „Daimanta“. Įmonė siekė iš asociacijos prisiteisti beveik 16 tūkst. eurų. Prašymas buvo motyvuojamas tuo, kad asociacijai nutraukus su UAB „Daimanta“ sudarytą TIR knygelių vežimo sutartį, dėl to pastarajai įmonei atsirado nuostolių.

Plačiau
2017 birželio 23 Dėl eismo apribojimų Lenkijoje

Asociaciją „Linava“, reaguodama į  vežėjų pateiktą informaciją, kad š. m birželio 23-25 d. dienomis Lenkijoje numatoma taikyti papildomus eismo apribojimus, atkreipia dėmesį, jog ši informacija yra klaidinga. Šiomis dienomis papildomi eismo apribojimai nėra taikomi.

Plačiau
2017 birželio 22 Dalis senųjų ES šalių nepritaria „Mobilumo paketui“

Birželio 20 d. tarptautinėje vežėjų sąjungoje IRU rinkosi nacionalinių asociacijų atstovai, kurie aptarė pavasario pabaigoje Europos Komisijos paskelbtą „Mobilumo paketą“.

Plačiau
2017 birželio 22 Padangų pardavimo ir serviso paslaugos Baltarusijoje

Tranzitiniam Lietuvos transportui siūlomos sunkvežimių padangos ir jų servisas Baltarusijoje.

Plačiau
2017 birželio 21 Keičiasi Kazachstano trečių šalių leidimų išdavimo tvarka

Valstybinė kelių transporto inspekcija (VKTI) informuoja, kad keičiasi Kazachstano trečių šalių leidimų išdavimo tvarka.

Plačiau
2017 birželio 21 Keičiasi Rusijos dvišalių leidimų su spec. žyma išdavimo tvarka

Valstybinė kelių transporto inspekcija (VKTI) informuoja, kad keičiasi Rusijos dvišalių leidimų su spec. žyma „leista vežti ir trečios šalies krovinius“ išdavimo tvarka.

Plačiau
2017 birželio 21 Keičiasi bendra užsienio šalių leidimų gabenti krovinius išdavimo tvarka

Valstybinė kelių transporto inspekcija (VKTI) informuoja, kad keičiasi bendra leidimų išdavimo tvarka. Esminiai pasikeitimai yra šie:

Plačiau
2017 birželio 21 Plečiamas Belgijos mokamų kelių tinklas, keičiasi mokesčio tarifai

Nuo liepos 1 d. laukia pokyčiai Belgijos mokamų kelių tinkle „Viapass“. Sunkesnėms nei 3,5 t. bendrosios masės transporto priemonėms keičiasi mokesčio indeksavimas ir tarifai, taip pat atsiranda naujų mokamų kelių atkarpų.

Plačiau
2017 birželio 20 Pokyčiai Lenkijos keliuose (eismo apribojimai, plečiamas mokamų kelių tinklas)

Lenkijoje nuo paskutinio birželio penktadienio iki paskutinio rugpjūčio sekmadienio (2017 m. nuo birželio 30 d. iki rugpjūčio 27 d.) įvedami sunkvežimių eismo apribojimai. Taip pat nuo liepos 9 d. plečiamas mokamų Lenkijos kelių tinklas. Į jį bus įtraukta apie 360 km. naujų mokamų kelių atkarpų.

Plačiau
2017 birželio 20 Nustatyti baudų dydžiai už kassavaitinio poilsio atlikimą transporto priemonėje Vokietijoje

Vokietijos atsakingos institucijos paskelbė informaciją dėl baudų dydžio įmonėms ir jų vairuotojams, kurie nesilaikys naujų reikalavimų atlikti kassavaitinį poilsį (45val.) ne transporto priemonėje.

Plačiau
2017 birželio 19 Atnaujinta elektroninių važtaraščių sistema

Elektroninių važtaraščių sistemoje i.VAZ VMI įdiegė visas numatytas sukurti el. paslaugas. Nuo šiol krovinio gabenimą ir jo etapus bus galima administruoti ir stebėti realiu laiku, o krovinį siunčiantys, vežantys ir jį gaunantys mokesčių mokėtojai galės glaudžiau bendradarbiauti. 

Plačiau
2017 birželio 19 Tęsiamas bendradarbiavimas su profesinėmis sąjungomis

Asociacija „Linava“ tęsia bendradarbiavimą su vairuotojų profesinėmis sąjungomis. Birželio 16 d. Klaipėdoje dalyvauta Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų Forumo susirinkime bei pristatytos Europos Komisijos (EK) iniciatyvos dėl kelių transporto sektoriaus reglamentavimo.

Plačiau
2017 birželio 19 Ambasadoje Ukrainoje vėl galima registracija D vizoms gauti

Lietuvos ambasada Ukrainoje informavo, kad vėl galima registracija nacionalinei vizai D gauti.

Plačiau
2017 birželio 19 Organizuojamas Lietuvos-Turkijos bendros komisijos kelių transporto klausimams posėdis

Susisiekimo ministerija informuoja, kad rugsėjo mėnesį planuojamas Lietuvos-Turkijos bendros komisijos kelių transporto klausimams posėdis.

Plačiau
2017 birželio 15 Asociacijos „Linava“ ir Draudimo brokerių rūmų atstovų susitikimas

Birželio 13 d. asociacijoje „Linava“ vyko susitikimas su Draudimo brokerių rūmų atstovais. Susitikimo metu visas dėmesys skirtas draudimo rinkos tobulinimo galimybėms, kurios tenkintų vartotojus.

Plačiau
KLAUSK