LT EN RU
Naujienos
2018 sausio 19 Asociacijos „Linava“ nariams ir kandidatams į asociacijos narius: dėl UAB „Tirkrafta“

Asociacijos narys UAB „Tirkrafta“ (į. k. 304053359), pateikė dokumentus dėl narystės asociacijoje perdavimo.

Plačiau
2018 sausio 19 Rekomendacinių raštų įmonėms, siekiančioms būti įtrauktoms į patvirtintų įmonių sąrašą, išdavimo tvarka (atnaujinta)

Primename, kad nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Vizų išdavimo tvarkos aprašo (toliau – Aprašas) pakeitimai, numatantys galimybę įmonėms, atitinkančios Apraše numatytus reikalavimus, būti įtrauktoms į patvirtintų įmonių sąrašą. Įmonei patekus į šį sąrašą, į ją dirbti atvykstantys užsieniečiai turės pateikti mažiau dokumentų, jų prašymai dėl vizų išdavimo bus nagrinėjami greičiau.

Plačiau
2018 sausio 19 Keleivių vežėjų susirinkime į prezidiumą perrinktas R. Martinavičius

Sausio 18 d. vykusio keleivinių vežėjų susirinkime į prezidiumą perrinktas Rimantas Martinavičius. Apsvarstyti ir kiti darbotvarkėje numatyti klausimai.

Plačiau
2018 sausio 18 Prasidėjo regioniniai susirinkimai

Sausio 17 d. prasidėjo asociacijos „Linava“ regioniniai susirinkimai. Pirmasis jų vyko Vilniuje. 

Plačiau
2018 sausio 17 Dėl Kazachstane uždaromų TIR procedūrų

Informuojame Jus, kad Kazachstano Respublikos Muitinė pradeda naudoti Jungtinių Tautų sukurtą muitinės duomenų kompiuterizuotą sistemą ASYCUDA. Todėl, kol vyksta senos ir naujos ASYCUDA sistemų derinimas, IRU negauna iš Kazachstano muitinių SAFE TIR duomenų elektroninio patvirtinimo. Dėl šios priežasties užsiblokuoja TIR knygelės, kurios yra uždaromos Kazachstane. Asociacijos „LINAVA“ TIR skyriaus darbuotojai atkels blokavimą ir leis įsigyti TIR knygeles iki tol, kol bus atnaujintas duomenų teikimas iš Kazachstano.

Plačiau
2018 sausio 16 Susitikimuose aptarti keleivinio transporto klausimai

Sausio 16 d. Keleivinio transporto tarybos pirmininkas Rimantas Martinavičius ir Transporto reikalų skyriaus vyr. specialistas Jevgenij Stolovickij susitiko su Lietuvos savivaldybių asociacijos (toliau – LSA) direktore Roma Žakaitiene ir LSA patarėja savivaldybių administravimo klausimais Vida Ablingiene. Aptartas klausimas dėl vežėjų parinkimo viešosioms paslaugoms teikti vietinio susisiekimo  maršrutuose.

Plačiau
2018 sausio 15 Dėl laikinų apribojimų autobusų eismui Rusijoje pasaulio futbolo čmpionato metu

Vežėjų prašymu asociacija „Linava“ kreipėsi į 2018 m. pasaulio futbolo čempionato Rusijoje Transporto direkciją dėl čempionato metu nuo 2018-06-01 iki 2018-07-17  įvedamų apribojimų autobusų įvažiavimui į 11 RF miestų, t.y. į Kazanę, Maskvą, Nižnij Novgorodą, Rostovą prie Dono, Samarą, Sankt-Peterburgą, Sočį, Volgogradą, Jekaterinburgą, Kaliningradą, Saranską. 

Plačiau
2018 sausio 15 Skelbiamas pakartotinis autotransporto priemonių plovyklos pardavimo aukcionas

Asociacija „Linava“ skelbia pakartotinį sunkvežimių ir autobusų plovimo įrangos pardavimo aukcioną. Aukcionas bus vykdomas sausio 19 d., 15:00, asociacijos „Linava“ patalpose (Jankiškių g. 41, Vilnius). Pradinė plovyklos kaina – 6650 eurų+PVM.

Plačiau
2018 sausio 15 Laikinai uždarytas Mont Blanc tunelis

Tarptautinė vežėjų sąjunga IRU informavo, kad nuo pirmadienio, sausio 15 d. 10:00 iki sausio 16 d. 6.00 val., dėl techninės priežiūros darbų uždarytas Prancūziją ir Italiją jungiantis Mont Blanc tunelis.

Plačiau
2018 sausio 15 Kvietimas į regioninius susirinkimus

Vadovaujantis asociacijos „LINAVA“ 2017 m. gruodžio 6 d. prezidiumo nutarimu, organizuojami regioniniai susirinkimai. Maloniai kviečiame Jus dalyvauti 2018 metų asociacijos „Linava“ regioniniuose susirinkimuose.

Plačiau
2018 sausio 12 Dėl draudimo atlikti kassavaitinį poilsį kabinoje Nyderlanduose

Asociacija “Linava” kreipėsi į Nyderlandų vežėjų asociaciją (TLN) dėl draudimo atlikti normalų kassavaitinį 45 valandų poilsį transporto priemonės kabinoje. 

Plačiau
2018 sausio 12 „Linava“: Pažeidimų netoleruojame, o kaltinti visą sektorių – neatsakinga

Žiniasklaidoje pasirodžiusios publikacijos apie transporto įmonėse egzistuojančius neteisėtus fondus meta šešėlį visam sektoriui. Minimos įmonės, kuriose esą iš vairuotojų renkami pinigai neišmokant dalies oficialiai deklaruoto atlyginimo, galiausiai lėšos nusavinamos darbdavio naudai. Nesiimame vertinti konkrečių atvejų, neturime nė menkiausios abejonės mūsų atsakingų institucijų kompetencija. Esame įsitikinę, jog Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinės darbo inspekcijos tyrimai atsakys į visus klausimus, o visuomenė bus informuota apie priimtus sprendimus.

Plačiau
2018 sausio 12 IRU apdovanos geriausius transporto įmonių vadovus

Tarptautinė vežėjų sąjunga IRU apdovanos geriausius aukščiausio rango transporto įmonių vadovus, kurie nusipelnė kelių transportui vadovavimo pasiekimais ar besidalindami savo profesionalia patirtimi. Apdovanojimas „IRU Award for Top Road Transport Managers“ (Iru apdovanojimas aukščiausio lygio kelių transporto vadovams) susideda iš diplomo ir specialaus ženkliuko.

Plačiau
2018 sausio 12 Organizuojamas seminaras apie asmens duomenų apsaugą

Vasario 19 d. organizuojamas seminaras „Asmens duomenų apsauga. Atsakomybė už asmens duomenų teisės aktų pažeidimus“.

Plačiau
2018 sausio 11 Nauja kelių mokesčių sistema Ispanijoje (N-1 Guipuzcoa, Baskija)

IRU informuoja, kad nuo 2018 metų sausio 9 d. Baskijoje pradėjo veikti nauja kelių mokesčių sistema „VIA-T“.

Plačiau
2018 sausio 11 Prezidiumo posėdyje numatyta kongreso vieta – Klaipėda

Posėdžio metu numatyta ir ateinančio XXXIII kongreso vieta. Pirmą kartą kongresas vyks Klaipėdoje. Aptarti kiti vežėjams svarbūs klausimai.

Plačiau
2018 sausio 11 Skelbiamas autotransporto priemonių plovyklos pardavimo aukcionas

Asociacija „Linava“ skelbia sunkvežimių ir autobusų plovimo įrangos pardavimo aukcioną. Aukcionas bus vykdomas sausio 12 d., 15:00, asociacijos „Linava“ patalpose (Jankiškių g. 41, Vilnius). Pradinė plovyklos kaina – 9500 eurų+PVM.

Plačiau
2018 sausio 10 Įvyko Teisinių ir organizacinių reikalų komiteto posėdis

Sausio 9 d. vyko Teisinių ir organizacinių reikalų komiteto posėdis, kuriam vadovauja prezidiumo narys Romas Vosylius. Jo metu svarstytas asociacijos lėšų draudimo kompanijos steigimui panaudojimo teisėtumas, generalinio sekretoriaus finansinės atskaitomybės ribos, nepriekaištingos reputacijos reikalavimai valdymo organų nariams bei įstatų pakeitimai susiję su reikalavimais kandidatams į asociacijos prezidentus.

Plačiau
2018 sausio 09 Dėl galimybių sutaupyti konvertuojant valiutą

Asociacijos „Linava“ nariai turi galimybę atlikti valiutų konvertavimą rinkos kursu, išvengiant komercinių bankų maržos. Prašome vežėjus susipažinti su paslaugos sąlygomis ir pranešti apie pageidaujamas konvertuoti valiutas. 

Plačiau
2018 sausio 09 Keleivių vežėjų problemos aptartos LTSA

2018 m. sausio 9 d. asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Tomas Garuolis, Transporto reikalų skyriaus vyr. specialistas J. Stolovickij ir keleivių vežėjų atstovai lankėsi Lietuvos transporto saugos administracijoje (toliau – LTSA). Susitikime dalyvavo LTSA direktoriaus pavaduotojas Justas Rašomavičius ir Transporto veiklos reguliavimo skyriaus vedėjas Virginijus Čiškauskas.

Plačiau
KLAUSK