LT EN RU
Naujienos
2019 vasario 18 Kovo 1 d. įsigalios palengvinimai įdarbinant užsieniečius

Migracijos departamentas informavo apie procedūrinius palengvinimus įdarbinant trečiųjų šalių piliečius – nuo kovo 1 d. nebereikės pateikti dokumentų, patvirtinančių užsieniečių turimą kvalifikaciją ir darbo patirtį, keičiant darbdavį nebereikės gauti naujo leidimo laikinai gyventi bei atsisakyta privalomo darbo sutarčių registravimo Užimtumo tarnyboje. Plačiau apie pakeitimus:

Dėl leidimų laikinai gyventi išdavimo užsieniečiams, atvykstantiems dirbti į Lietuvos Respubliką pagal darbo sutartį

Nuo 2019 m. kovo 1 d. užsieniečiams, atvykstantiems dirbti į Lietuvos Respubliką ne aukštos kvalifikacijos darbus, nebereikės pateikti dokumentų, patvirtinančių jų turimą kvalifikaciją ir ne mažesnę negu vienerių metų darbo patirtį pagal turimą kvalifikaciją per pastaruosius dvejus metus.

Užsienietis, kurio profesija yra įtraukta į profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą pagal ekonominės veiklos rūšis, arba jo darbdavys kartu su prašymu išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi turės pateikti:

  • darbdavio tarpininkavimo raštą, kuriame papildomai nurodoma:
    • užsieniečio turima kvalifikacija, užsieniečio dabartinė (-ės) ir buvusi (-ios) darbovietė (-ės), kuriose užsienietis pagal profesiją dirbo pastaruosius 2 metus, darbo joje (jose) laikotarpis ir pareigos. Darbdavys turi įsitikinti, kad užsienietis turi dokumentus, patvirtinančius jo turimą kvalifikaciją (diplomą, pažymėjimą ar pan.) ir ne mažesnę negu vienerių metų darbo patirtį pagal turimą kvalifikaciją per pastaruosius dvejus metus (darbo knygelę, pažymą iš dabartinės ir (ar) buvusios darbovietės ar pan.); ir
    • įsipareigojimą įdarbinti užsienietį pagal darbo sutartį ne trumpesniam negu 6 mėnesių laikotarpiui; arba
  • aukščiau aprašytą darbdavio tarpininkavimo raštą ir ne trumpesniam negu 6 mėnesių laikotarpiui sudarytą darbo sutartį.

Dėl darbdavio arba darbo funkcijos pas tą patį darbdavį pakeitimo

Nuo 2019 m. kovo 1 d. užsieniečiai darbuotojai, pakeitę darbo funkciją pas tą patį darbdavį arba pakeitę darbdavį, neturės įsigyti naujo leidimo laikinai gyventi, jeigu:

  • ne vėliau kaip likus 3 mėnesiams iki planuojamo pakeitimo pateiks Migracijos departamentui prašymą leisti pakeisti darbdavį ar darbo funkciją;
  • Migracijos departamentas, patikrinęs, ar užsienietis atitinka Įstatyme nustatytas sąlygas dirbti pas naują darbdavį ar atlikti naujas darbo funkcijas pas tą patį darbdavį, priims sprendimą leisti pakeisti darbdavį ar darbo funkciją. Šį sprendimą Migracijos departamentas priims per 20 darbo dienų.
  • Užsienietis turės asmeniškai migracijos tarnybai, kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra deklaravęs gyvenamąją vietą pateikti nustatytos formos prašymą leisti pakeisti darbdavį arba darbo funkciją pas tą patį darbdavį. Prašymo formą galima rasti http://migracija.lrv.lt/lt/ skyriuje Paslaugos > Prašymų formos > Prašymas leisti pakeisti darbdavį arba darbo funkciją pas tą patį darbdavį.  Kartu su prašymu turės būti pateikti šie dokumentai:

1. galiojantis kelionės dokumentas;

2. leidimas laikinai gyventi;

3.1. kai užsieniečio, turinčio leidimą laikinai gyventi, išduotą kaip darbuotojui, profesija nėra įtraukta į profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą pagal ekonominės veiklos rūšis – naujojo darbdavio arba to paties darbdavio (jei keičiama darbo funkcija) tarpininkavimo raštas dėl darbdavio arba darbo funkcijos pakeitimo;

3.2. kai užsienietis, kuris turi leidimą laikinai gyventi, išduotą kaip darbuotojui, ir, Lietuvos Respublikoje pabaigęs studijas ar mokymąsi pagal profesinio mokymo programą, ketina dirbti pagal įgytą kvalifikaciją – naujo darbdavio arba to paties darbdavio (jei keičiama darbo funkcija) tarpininkavimo raštas dėl darbdavio arba darbo funkcijos pakeitimo ir dokumentas, patvirtinantis užsieniečio turimą kvalifikaciją;

3.3. kai užsieniečio, turinčio leidimą laikinai gyventi, išduotą kaip darbuotojui, profesija yra įtraukta į profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą pagal ekonominės veiklos rūšis – naujojo darbdavio arba to paties darbdavio (jei keičiama darbo funkcija) tarpininkavimo raštas dėl darbdavio arba darbo funkcijos pakeitimo, kuriame papildomai nurodoma užsieniečio turima kvalifikacija, užsieniečio dabartinė (-ės) ir buvusi (-ios) darbovietė (-ės), kuriose užsienietis pagal profesiją dirbo pastaruosius 2 metus, darbo joje (jose) laikotarpis ir pareigos;

Tarpininkavimo rašto dėl darbdavio arba darbo funkcijos pakeitimo formą galima rasti http://migracija.lrv.lt/lt/ skyriuje Paslaugos > Prašymų formos > Tarpininkavimo raštas dėl darbdavio arba darbo funkcijos pakeitimo.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2019 m. kovo 1 d. darbo sutarties, sudarytos su užsieniečiu, kuris ketina dirbti Lietuvos Respublikoje, registruoti Užimtumo tarnybos teritoriniame padalinyje nebereikės.

 

Plačiau
2019 vasario 18 Teismas paskelbė nutartį dėl E.Mikėno ir grupės asmenų veiksmų

Vilniaus apygardos teismas galutiniu ir neskundžiamu sprendimu paliko galioti 2019 m. sausio 18 d. nutartį (nutartis pridedama), kuria teisėjas konstatuoja, kad Erlando Mikėno ir grupės asmenų veiksmuose yra akivaizdūs nusikalstamos veikos požymiai, numatyti BK 300 straipsnio 1 dalyje, todėl dėl šios veikos turi būti pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Plačiau
2019 vasario 16 Iškelti trys kandidatai į „Linavos“ prezidentus

Vasario 15 d. vykusiame „Linavos“ Keleivinio transporto narių susirinkime kandidatais į prezidentus iškelti Romas Austinskas, Erlandas Mikėnas ir Oleg Tarasov.

Plačiau
2019 vasario 15 Išankstinė registracija migracijos valdybos skyriuose

Primename, kad nuo 2019 m. sausio 28 dienos užsieniečiai, siekiantys Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyboje pateikti prašymus dėl leidimų gyventi išdavimo ir (ar) keitimo yra priimami tik su išankstine rezervacija.

Plačiau
2019 vasario 14 Pavojingos stovėjimo aikštelės Prancūzijoje

Asociacija „Linava“ gavo informacijos, kad dėl šiuo metu vykstančio „geltonųjų liemenių“ judėjimo, Prancūzijoje padažnėjo eismo trukdžių ir turto gadinimo atvejų. Vežėjai yra raginami būti atsargūs bei poilsio atlikimui rinktis tik saugias stovėjimo aikšteles, kurias galite rasti naudojantis  „TRANSPark“ parkavimo sistema. Aikštelės reitinguojamos pagal jų saugumo ir komforto bei paslaugų lygį, taip pat vairuotojai gali rasti savo kolegų nuomonę ir vertinimus susijusias su jų maršrutuose esančiomis stovėjimo aikštelėmis.

Plačiau
2019 vasario 14 Laikinai uždaromas Monblano tunelis

IRU informavo, kad naktį iš vasario 18 d. į vasario 19 d. nuo 22 val. iki 6 val. dėl atliekamų techninės priežiūros darbų bus uždarytas Prancūziją ir Italiją jungiantis Monblano (Mont Blanc) tunelis.

Plačiau
2019 vasario 14 Panevėžio regiono susirinkimas neįvyko

Dėl nesusirinkusio kvorumo „Linavos“ Panevėžio regiono susirinkimas neįvyko – atvyko 13 iš 58 regiono narių. Pakartotinis susirinkimas Panevėžyje vyks kovo 5 d.

Plačiau
2019 vasario 13 Vežėjai dar kartą kreipėsi į EP lyderius

„Linavos“ iniciatyva vasario 13 dieną 8 šalių vežėjų asociacijos dar kartą kreipėsi į Europos Parlamento (EP) pirmininkų sueigą, ragindamos nuketi „Mobilumo paketo“ svarstymą kitai kadencijai.

Plačiau
2019 vasario 13 Alytaus regiono pakartotinis susirinkimas – kovo 8 d.

Vasario 13 d. neįvyko Alytaus regiono vežėjų susirinkimas, nes jame nebuvo kvorumo. Pakartotinis susirinkimas vyks kovo 8 d.

Plačiau
2019 vasario 13 Linavos mokymo centras ruošia ekspedicijos vadybininko kursus

Vasario 25 d. 08:30 – 17:00 Linavos mokymo centre vyks kursai, kurių mokymo programa skirta transporto ekspedicijos vadybininkams – tiek pradedantiesiems, tiek ir turintiems patirtį. Kursų metu įgysite pagrindines teorines žinias bei atliksite praktines užduotis.

Plačiau
2019 vasario 13 Informacija apie „Brexit“ – iš Europos Komisijos pareigūnės lūpų

2019 m. vasario 18 d. 9.00–10.30 val. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Laikrodžio salėje (Gedimino pr. 16, įėjimas iš Vilniaus gatvės) vyks susitikimas su Europos Komisijos Generalinio sekretoriaus pavaduotoja Céline Gauer, atsakinga už Europos Sąjungos (ES) pasiruošimą Jungtinės Karalystės išstojimui.

Vienas iš susitikimo tikslų yra aptarti pasiruošimą Jungtinės Karalystės pasitraukimui su verslo asociacijų atstovais, profesinėmis sąjungomis ir ekonomikos ekspertais, bei atsakyti į susijusius klausimus. Susitikimas vyks anglų kalba.

Norintys dalyvauti, į susitikimą prašome registruotis iki vasario 14 d. 16.00 val., užpildant formą internete: bit.ly/Susitikimas_Gauer. Kontaktai pasiteirauti: ausrine.dirzinskaite@ext.ec.europa.eu, 8 5 210 73 54.

 

 

Plačiau
2019 vasario 12 Dėl Uzbekistano leidimų vežėjams

Uzbekistane pastaruoju metu buvo užstrigę nemažai krovininių automobilių, nes nuo vasario 1 d. Lietuvos vežėjai nebuvo gavę leidimų vežti krovinius.

„Linavos“ Ryšių su užsienio šalimis komiteto pirmininkas Oleg Tarasov informavo, jog leidimai jau yra pasiekę Uzbekistano ambasadą Rygoje. Rytoj jie bus atgabenti į Lietuvą, o ketvirtadienį leidimai jau bus pradėti dalinti Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) padaliniuose.

Jei paaiškės papildoma informacija, susijusi su leidimais, „Linavos“ nariai bus apie tai informuojami nedelsiant.

 

 

Plačiau
2019 vasario 12 Vilniaus regiono vežėjų susirinkime nebuvo kvorumo

Vasario 12 d. Vilniuje neįvyko Vilniaus regiono vežėjų susirinkimas, nes nebuvo kvorumo. Pakartotinis susirinkimas vyks vasario 26 d.

Į susirinkimą susirinko 46 iš 235 Vilniaus regiono narių. Tam, kad būtų kvorumas, reikėtų 118 narių.

Kol buvo skaičiuojami dalyviai, susirinkime Rusijos Teisinių paslaugų firmos „Evrazoto“ advokatas Aleksandr Žigulin supažindino vežėjus su Rusijos vienkartinių ir specialiųjų (vykdyti tarptautinį pervežimą į/iš trečiųjų šalių) vienkartinių leidimų pildymo taisyklėmis. Teisininkas taip pat papasakojo, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria Lietuvos vežėjai, pildydami Rusijos leidimus ir patars, kaip tų problemų išvengti. Vilniaus regiono vežėjai turėjo nemažai klausimų, susijusių su leidimų pildymu.

A.Žigulin taip pat dalyvaus „Linavos“ Alytaus, Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos regionų susirinkimuose.

Plačiau
2019 vasario 11 Vyriausybėje atsižvelgta į „Linavos “ pasiūlymus

Vasario 11 d. vykusiame šešėlinės ekonomikos mažinimui skirtame susitikime Vyriausybės kanceliarijoje  buvo svarstomas muitinės veiklos tobulinimas bei kova su kontrabanda. Susitikime, kuriame dalyvavo „Linavos“ generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius, sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis bei TIR departamento vadovas Heliodoras Giedrys, svarstant Muitinės veiklos tobulinimą buvo aptarta žmogiškųjų išteklių užtikrinimo strategija, taip pat technologinis atnaujinimas bei kiti su šešėlio mažinimu susiję klausimai.

Plačiau
2019 vasario 11 Keičiasi TIR departamento Panevėžio skyriaus darbo laikas

Informuojame, kad nuo 2019 m. vasario 15 d. iki vasario 28 d. nedirbs asociacijos „Linava“ TIR departamento Panevėžio skyrius.

Vežėjai gali išvengti vykimo į TIR skyrius užsakydami TIR knygeles internetu. Internetu užsakomos TIR knygelės yra pigesnės, o kurjerių tarnyba jas pristato ir paima nemokamai. Dėl TIR knygelių išdavimo internetu, prašome skambinti TIR departamento specialistams tel. 852740280, 852786519, 852740168.

Asociacijos „Linava“ TIR departamento Utenos skyriuje (Utena, Palangos g. 66) TIR knygeles išduoda TIR skyriaus specialistė Živilė Patumsienė (tel. (686) 66699), o asociacijos „Linava“ TIR departamento Šiaulių skyriuje (Šiauliai, Ragainės g. 71 E) TIR skyriaus specialistas Bronius Žukauskas (tel. (698) 47317).

Taip pat primename, kad vežėjams grąžinama po 2,5 Šveicarijos franko už kiekvieną TIR knygelę, kurios išankstinė deklaracija buvo įforminta per TIR-EPD sistemą. Pasinaudoti šia galimybe gali visos įmonės, kurios naudoja TIR-EPD sistemą, nepriklausomai nuo to ar deklaracijas pildo pačios ar patiki šį darbą muitinės tarpininkams. Visais atvejais vežėjams grąžinama po 2,5 CHF už kiekvieną per TIR-EPD sistemą užpildytą TIR knygelę, nepriklausomai nuo to kas ją deklaravo.

Daugiau informacijos tel.: 8 5274 02 80.

 

Plačiau
2019 vasario 09 Keičiasi TIR departamento Kauno skyriaus darbo laikas

Informuojame, kad 2019 m. vasario 11 ir vasario 25 dienomis nedirbs asociacijos „Linava“ TIR departamento Kauno skyrius. Vežėjai gali išvengti vykimo į TIR skyrius užsakydami TIR knygeles internetu. Internetu užsakomoms TIR knygelės yra pigesnės, o kurjerių tarnyba jas pristato ir paima nemokamai.

Plačiau
2019 vasario 08 IRU generalinis sekretorius pritaria „Linavos“ vizijai ir planams

Vasario 8 d. „Linavos“ generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius susitiko su Tarptautinės transporto sąjungos (angl. sutrump. IRU) generaliniu sekretoriumi Umberto de Pretto. IRU kvietimu Ženevoje besilankantis M.Atroškevičius aptarė eTIR įvedimą Lietuvoje ir kitus aktualius klausimus.

Plačiau
2019 vasario 08 Mobilumo paketo svarstyme – trumpas atokvėpis

Europos Parlamente (EP) įvykusioje politinių grupių pirmininkų sueigoje buvo nuspręsta Mobilumo paketo svarstymą nukelti į kovo mėnesį.

„Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis neatmeta galimybės, kad vasario 14 d. EP politinių grupių pirmininkų sueiga nuspręs klausimo svarstymą perkelti į balandžio mėnesį.  Anot T. Garuolio, tokiems sprendimams įtakos greičiausiai turėjo nuomonių skirtumai EP politinėse grupėse, nes į viešas diskusijas įsitraukia vis daugiau EP narių.

Plačiau
2019 vasario 05 „Linavos“ atstovai – Europos ekonominės komisijos (EKK) renginiuose

„Linavos“ prezidiumo narys, TIR ir Muitų komiteto pirmininkas Bronislavas Geležiūnas ir „Linava“ TIR departamento vadovas Heliodoras Giedrys dalyvauja Jungtinių Tautų EEK Kelių transporto komiteto Darbo grupės muitinės klausimams, susijusiems su transportu (WP.30) 151 sesijoje, kurioje svarstomi TIR konvencijos pakeitimų ir įgyvendinimo klausimai. Svarbiausias klausimas – TIR konvencijos 11 priedas, kuris yra eTIR sistemos kūrimo ir įgyvendinimo teisinis pagrindas.

Plačiau
2019 vasario 05 Mūšyje dėl Mobilumo paketo – aktyvūs „Linavos“ veiksmai

Siekiant atidėti Mobilumo paketo svarstymą kitai kadencijai, Europos Parlamente Lietuvos ir periferinių šalių vežėjai, transporto ministrai bei parlamentarai ragina atsižvelgti į numatomas katastrofiškas šio sprendimo pasekmes.

Plačiau
KLAUSK