LT EN RU
Naujienos
2022 gegužės 26 Hakatone „Hack4Linava” – dėmesys inovacijoms ir naujų galimybių vežėjams paieška

Penktadienį Vilniuje prasideda pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas transporto hakatonas „Hack4Linava”, kuriame bus pristatyti inovatyvūs sprendimai transportui, o geriausi iš jų apdovanoti solidžiais prizais. Tris dienas vyksiančiame renginyje įvairių sričių profesionalai, startuoliai, inovatyvios įmonės, perspektyvūs studentai ieškos atsakymų, kaip spręsti vežėjams kylančius iššūkius.

Plačiau
2022 gegužės 25 Keisis dienpinigių mokėjimo komandiruojamiems darbuotojams tvarka: vežėjai kviečiami į nuotolinį seminarą

Nauja dienpinigių mokėjimo komandiruojamiems darbuotojams tvarka bus pristatoma birželio 16 d. 10 val. „Linavos“ mokymo centro organizuojamame nuotoliniame seminare. Atsakingi transporto įmonių darbuotojai kviečiami registruotis ir sužinoti aktualias darbo teisės naujoves, kurias pristatys advokatas dr. Justinas Usonis. 

Plačiau
2022 gegužės 25 „Lietuvos Davose“ pristatomas hakatonas „Hack4Linava“, o viceprezidentas V. Bučinskas dalyvaus diskusijoje apie karo poveikį vežėjams

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ vadovų komanda trečiadienį dalyvauja didžiausiame šalies verslo, politikos ir visuomenės lyderių forume „Lietuvos Davosas 2022“. Jame pristatomas jau šį savaitgalį įvyksiantis ir pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas transporto verslo hakatonas „Hack4Linava“, o asociacijos viceprezidentas Vytas Bučinskas dalyvaus diskusijoje apie karo Ukrainoje poveikį transporto sektoriui.  

Plačiau
2022 gegužės 20 Kitą savaitgalį hakatone „Hack4Linava“ inovacijos susijungs su transporto sektoriumi

Gegužės 20 d. vykusiame Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ Prezidiume pristatyta naujausia informacija apie pirmą kartą Lietuvoje organizuojamą hakatoną „Hack4Linava“. Jau po savaitės šio renginio metu geriausias inovacijų idėjas transporto sektoriui pasiūliusios komandos laimės piniginius prizus, galės prisidėti jas įgyvendinant, užmegzti ryšius su tarptautine verslo bendruomene, susikurti sau darbo vietą ar net verslą pradėti.

Plačiau
2022 gegužės 19 Lietuva ir Azerbaidžanas pasirašė susitarimą dėl tarptautinio vežimo keliais

Susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas, šią savaitę kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos delegacija lankydamasis Baku, su Azerbaidžano skaitmeninės plėtros ir transporto ministru Rashadu Nabiyevu aptarė bendradarbiavimą logistikos ir krovinių gabenimo kelių, geležinkelių ir oro transporto srityse. Siekiant plėtoti ekonominius ryšius ir gerinti susisiekimą tarp abiejų šalių, vizito metu pasirašytas susitarimas dėl tarptautinio vežimo keliais, praneša Susisiekimo ministerija.

Plačiau
2022 gegužės 19 Nuo šeštadienio įsigalioja nauji Mobilumo paketo reikalavimai: ką turėtų žinoti vežėjai

Jau nuo gegužės 21 d., šeštadienio, įsigalioja nauji Mobilumo paketo reikalavimai, kurie palies įmones, kurių veikla buvo nereglamentuojama ir tai iškreipdavo konkurencinę aplinką. Tokios bendrovės privalės turėti Bendrijos licenciją verstis profesine vežimo kelių transportu veikla, kitaip negalės atlikti tarptautinių pervežimų. Tokie vežėjai raginami suskubti pasirūpinti formalumais, kad nereikėtų stabdyti veiklų.    

Plačiau
2022 gegužės 18 Pirmą kartą organizuojamas hakatonas

Visa informacija atskirame puslapyje www.hack4linava.lt

Lietuvoje pirmą kartą organizuojamos kūrybinės verslo dirbtuvės – hakatonas „Hack4Linava“, kurių metu geriausias inovacijų idėjas transporto sektoriui pasiūliusios komandos laimės ne tik piniginius prizus. Jų autoriai galės prisidėti jas įgyvendinant, užmegzti ryšius su tarptautine verslo bendruomene, susikurti sau darbo vietą ar net verslą pradėti. Per tris dienas dalyvių parengtus pasiūlymus vertins tarptautinė ekspertų komisija – svečiai iš užsienio ir žinomi Lietuvos verslo atstovai.  

Tokios galimybės atsiveria gegužės 27-29 d. Vilniuje, Mokslinės informacijos ir komunikacijos centre (Saulėtekio al. 5) vyksiančiose kūrybinėse dirbtuvėse, kurias organizuoja Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija ir Tarptautinė transporto sąjunga (angl. International Road Transport Union, IRU).   

Plačiau
2022 gegužės 18 LTSA: turintiems transporto priemones nuo 2,5 iki 3,5 tonos licencija bus privaloma

Vežėjai, krovinius gabenantys tarptautiniais maršrutais krovininėmis transporto priemonėmis (ar junginiais), kurių didžiausia leidžiama masė daugiau nei 2,5 tonos, bet neviršija 3,5 tonos,  privalės turėti licencijas. Naujoji tvarka įsigalioja nuo šių metų gegužės 21 d. ir bus privaloma visoje Europos Sąjungoje, informuoja Lietuvos transporto saugos administracija.

Plačiau
2022 gegužės 18 Ekspertai: transporto įmonės privalo ieškoti būdų aktyviau taikyti inovacijas ir skaitmenines technologijas

Didžiausią ekonominį sunkmetį per visą šalies Nepriklausomybės laikotarpį išgyvenantis transporto ir logistikos sektorius yra priverstas ieškoti ne tik naujų rinkų Vakarų Europoje ir tolimosiose šalyse, bet ir sprendimų optimizuoti kasdieninę veiklą, reikalaujančią didžiulių finansinių išteklių. Tuo tikslu vis aktyviau diegiami inovatyvūs vadybiniai ir technologiniai sprendimai, startuolių sukurti produktai, kurie leistų išlikti konkurencingiems. Šiuo metu šio sektoriaus skaitmenizacija, kuri leistų maksimaliai optimizuoti veiklos procesus, taupyti kaštus ir nukreipti juos verslo plėtrai, siekia vos 50 proc.

Plačiau
2022 gegužės 17 Azerbaidžane ieškoma naujų galimybių Lietuvos vežėjams

Azerbaidžano sostinėje Baku su Lietuvos delegacija viešintis asociacijos „Linava“ prezidentas Romas Austinskas aptaria Lietuvos vežėjų galimybes bendradarbiauti su šios šalies transporto ir logistikos sektoriaus atstovais, diskutuoja apie galimus tranzito kelius.  

Plačiau
2022 gegužės 17 Prašoma padėti atkurti Ukrainą – kreipiamasi pagalbos dėl naudoto transporto perdavimo

Asociacijos „Linava“ vadovybė kreipiasi į savo narius prašydami įvertinti galimybę perduoti nenaudojamas, planuojamas išregistruoti, tačiau vis dar tinkamas naudoti transporto priemones Ukrainos Respublikai.

Plačiau
2022 gegužės 16 VRM: planuojami pakeitimai palengvinsiantys trečiųjų šalių piliečių įdarbinimą efektyvinant migracijos procedūras

Vidaus reikalų ministerija (VRM) tvirtina, kad sąlygos pratęsti dokumentus, leidžiančius teisėtai gyventi Lietuvoje, šiuo metu Lietuvos įmonėse dirbantiems Rusijos ir Baltarusijos piliečiams yra sudarytos. Ministerija pabrėžia, kad atvykti į Lietuvą Baltarusijos piliečiai gali tik turėdami galiojančią vizą, tačiau priduria, kad jau parengtas įstatymo projektas, palengvinsiantis trečiųjų šalių piliečių įdarbinimą efektyvinant migracijos procedūras. 

Plačiau
2022 gegužės 13 Kazachstane aptarti Lietuvos vežėjams aktualūs klausimai, bendradarbiavimo galimybės

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas, Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) Kazachstano verslo tarybos pirmininkas Romas Austinskas, su mūsų šalies delegacija lankydamasis Kazachstane, susitiko su šios šalies valstybės pareigūnais, transporto ir logistikos sektoriaus atstovais. Gegužės 11-13 d. vykusių susitikimų metu aptarta esama logistikos situacija, tranzitinių krovinių vežimo per Kazachstaną galimybės geležinkeliu, jūrų ir kelių transportu, tolimesnis abiejų šalių transporto ir logistikos įmonių bendradarbiavimas. 

Plačiau
2022 gegužės 12 Finansų ministerija: patiriančioms finansinių sunkumų įmonėms mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminas gali būti atidėtas

Įmonėms, dėl įvairių priežasčių patiriančioms finansinių sunkumų, mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminas gali būti atidėtas arba išdėstytas, su mokesčių mokėtoju sudarius mokestinės paskolos sutartį. Tai nurodoma Finansų ministerijos rašte, kuris adresuotas „Linavai“ ir kitoms vežėjus, logistus ir muitinės tarpininkus vienijančioms asociacijoms.

Plačiau
2022 gegužės 12 Ieškomi savanoriai prisidėti prie hakatono „Hack4Linava” gimimo

Asociacija „Linava” ieško aktyvių ir pozityvių savanorių, galinčių padėti ruošiantis hakatonui „Hack4Linava“ (kūrybinėms verslo dirbtuvėms), kurios vyks gegužės 27-29 d. Vilniuje.

Plačiau
2022 gegužės 11 Profesionalūs krovinius ar keleivius vežantys vairuotojai Lietuvoje bus rengiami pagal atnaujintus ES standartus

Nuo gegužės šalyje galioja nauja profesionalių vairuotojų, vežančių krovinius arba keleivius komerciniais tikslais, mokymo ir rengimo tvarka. Susisiekimo ministerijos parengta nauja tvarka, kuriai pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, užtikrins, kad tokių vairuotojų pradinės profesinės kvalifikacijos įgijimo ir periodinių mokymų (vadinamojo „95 kodo“) sistema atitiktų Europos Sąjungos direktyvose nustatytus atnaujintus reikalavimus.

Plačiau
2022 gegužės 11 Pažangiausių transporto verslo idėjų autoriams – galimybė susikurti darbo vietą ne tik Lietuvoje

Lietuvoje pirmą kartą organizuojamos kūrybinės verslo dirbtuvės – hakatonas „Hack4Linava“, kurių metu geriausias inovacijų idėjas transporto sektoriui pasiūliusios komandos laimės ne tik piniginius prizus. Jų autoriai galės prisidėti jas įgyvendinant, užmegzti ryšius su tarptautine verslo bendruomene, susikurti sau darbo vietą ar net verslą pradėti. Per tris dienas dalyvių parengtus pasiūlymus vertins tarptautinė ekspertų komisija – svečiai iš užsienio ir žinomi Lietuvos verslo atstovai.  

Plačiau
2022 gegužės 06 Kviečiame registruotis į nuotolinius mokymus transporto vadybininkams

„Linavos“ mokymo centras kviečia registruotis ir dalyvauti organizuojamuose nuotoliniuose mokymuose transporto vadybininkams, kurie vyks 2022 m. gegužės mėn. 16-20 d.

Plačiau
2022 gegužės 06 Siūloma, kad užsieniečiams būtų supaprastintos galimybės įsidarbinti Lietuvoje

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi informacija apie tai, kad šią savaitę Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtam įstatymo ,,Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimo projektui, kuriuo siūloma palengvinti užsieniečių, ypač aukštos kvalifikacijos specialistų, įdarbinimą, supaprastinti migracijos procedūras, mažinti administracinę naštą. Dabar šie projektas keliauja į Seimą, kur dėl jo  bus priimtas galutinis sprendimas. 

Plačiau
2022 gegužės 05 Asociacijos „Linava“ atstovai Z. Buivydas ir A. Burba – IRU generalinėje asamblėjoje ir specialiose tarybose

Situacija Ukrainoje, augančios degalų kainos ir galimi šio iššūkio sprendimai, tolimųjų reisų vairuotojų trūkumas ir jų apmokymas – tai tik keletas klausimų, kurie aptariami gegužės 5-6 d. Šveicarijos mieste Ženevoje vykstančioje Tarptautinės kelių transporto sąjungos (angl. International Road Union, IRU) generalinėje asamblėjoje bei Krovininio transporto ir Keleivinio transporto tarybose.

Plačiau
KLAUSK