LT EN RU
Naujienos
2022 rugpjūčio 12 Sveikinimas Žolinių ir Švč. Mergelės Marijos paėmimo dangun šventės proga

Mielieji,

Žolinės ir Švč. Mergelės Marijos paėmino dangun diena – tai prasminga, džiugi ir spalvinga vasaros pabaigos šventė. Artėjant rudeniui, naujiems darbams, kviečiame visa siela pasidžiaugti likusiomis vasaros dienomis, gamtos dovanomis, pabūti kartu su šeima ir artimaisiais, aptarti jau nuveiktus darbus ir kurti gražius bei ryžtingus rytojaus planus.

Pagarbiai,
Asociacijos „Linava“ prezidentas Romas Austinskas
Asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas

 

Plačiau
2022 rugpjūčio 11 Policija praneša apie rugpjūtį planuojamas prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie rugpjūčio mėnesį šalies keliuose rengiamas prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones.

Plačiau
2022 rugpjūčio 11 „Biržų autobusų parkas” siūlo vilkikų nuomos paslaugą

Bendrovė Biržų autobusų parkas” nori pasiūlyti naują vilkikų nuomos paslaugą krovinių vežėjams. Įmonė ieško partnerių, kurie norėtų išsinuomoti septynis 2018 m. pagamintus DAF XF 480 SC MAX modelio vilkikus.

Plačiau
2022 rugpjūčio 10 Lietuvos bankas: mokėjimų tikrinimai įgyvendinant sankcijas turi trukti iki trijų savaičių

Lietuvos bankas praneša susitaręs su Lietuvos bankų asociacija, kad šalyje veikiantys komerciniai bankai dėl tarptautinių sankcijų sustabdytus mokėjimus tipiniu atveju turi patikrinti ne ilgiau nei per tris savaites. Jei dėl objektyvių priežasčių patikrinimas užtruktų – tinkamai informuoti klientą apie mokėjimo sulaikymo eigą ir terminus. 

Plačiau
2022 rugpjūčio 10 Vyriausybė prašo informuoti apie pasirengimą įsitraukti į Ukrainos atstatymo darbus

Siekdama įvertinti Lietuvos verslo pasirengimą įsitraukti į Ukrainos atstatymo darbus, Vyriausybės kanceliarija parengė apklausą ir kviečia užpildyti specialią anketą.

Plačiau
2022 rugpjūčio 10 Parengtos darbo apmokėjimo sistemos kūrimo metodinės rekomendacijos

Ekspertų komanda, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, parengė metodinę priemonę „Darbo apmokėjimo sistemos kūrimo metodinės rekomendacijos“. Rekomendacijos skirtos įvairių organizacijų vadovams ir visiems asmenims, kuriems svarbus teisingas ir efektyvus darbo užmokesčio valdymas.

Plačiau
2022 rugpjūčio 09 Kviečiame teikti pasiūlymus įsakymo projektui dėl nepriekaištingos reputacijos praradimo

Asociacija „Linava“ kviečia savo narius teikti pastabas ir pasiūlymus Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) parengtam LTSA direktoriaus įsakymo projektui, kuriuo nurodomi pažeidimai, už kuriuos bausti vežėjai, vežėjo vadovas ar transporto vadybininkas praranda arba gali prarasti nepriekaištingą reputaciją.

Plačiau
2022 rugpjūčio 08 „Linava“ primena apie pasikeitusią apmokėjimo tvarką naudojantis A2 ir A4 greitkeliais Lenkijoje

Pasitaikant atvejų, kai Lietuvos transporto įmonių, vežančių darbuotojus į pamainą kitoje šalyje, vairuotojai sulaukia baudų už nesumokėtus kelių mokesčius Lenkijoje, asociacija „Linava“ primena savo nariams apie kaimyninėje šalyje nuo 2021 m. gruodžio 1 d. įsigaliojusią tvarką dėl apmokėjimo už naudojimąsi valstybiniais greitkeliais A2 ir A4. Atkreipiamas dėmesys, kad apmokėti reikia elektroniniu būdu, o nesilaikantiems tvarkos, gresia baudos.

Plačiau
2022 rugpjūčio 05 Kazachstanas įveda diferencijuotas dyzelinio kuro kainas: asociacija „Linava“ sieks užtikrinti kuo geresnes sąlygas Lietuvos vežėjams

Šiandien Kazachstano energetikos ministras Bulatas Akchulakovas pasidalino žinia, kad šioje šalyje bus įvedamos diferencijuotos dyzelinio kuro kainos. Teigiama, kad toks sprendimas priimtas siekiant užkirsti kelią dyzelinio kuro stygiui šalyje. Nuo šiol kainos bus diferencijuojamos priklausomai nuo gyvenamosios vietos, vartojimo apimčių ir transporto rūšies.

Akivaizdu, kad šios naujovės tiesiogiai palies ir Lietuvos vežėjus, kurie, gabendami krovinius tranzitu per arba į šią šalį, yra priversti piltis degalų Kazachstane.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo teigimu, šiuo metu yra itin svarbu ir toliau palaikyti glaudžius santykius su partneriais Kazachstane tam, kad Lietuvos vežėjus informacija apie artėjančius pakeitimus pasiektų kaip įmanoma anksčiau, o numatyti pokyčiai būtų kuo labiau palankūs mūsų vežėjams.

„Įvertinus tai, kad informacija apie pokyčius Kazachstane yra nauja ir neseniai mus pasiekė, asociacija „Linava“ su partneriais Kazachstane kalbasi ir aiškinasi, kaip šios naujovės palies Lietuvos vežėjus. Jei reikės, kreipsimės ir į atitinkamas Kazachstano institucijas oficialiai, siekiant užtikrinti kuo geresnes sąlygas mūsų šalies vežėjams pilantis degalus šioje šalyje“, – teigia Z. Buivydas.

Kazachstano energetikos ministro B. Akchulakovo teigimu, šiuo metu jų šalyje yra siūlomas apie 300 litrų paros limitas, kas prilygsta maždaug tūkstančiui kilometrų. Visiems, peržengiantiems šią ribą, degalinėse degalus teks piltis degalus, kurių litras kainuos apie 450 tengų.

„Neslėpsiu, norime, kad mūsų piliečiai, turintys vairuotojo pažymėjimus, turėtų teisę per dieną įsipilti 100 litrų dyzelinio kuro dabartine kaina – regionuose tai yra 230-260 tengų už litrą. Tai daugiau nei pakankamai. Tai net daugiau nei automobiliuose esančių bakų tūris“, – sakė B. Akchulakovas.

Asociacijos „Linava“ Inovacijų ir transporto politikos sekretoriaus Andriaus Burbos teigimu, tokio Kazachstano Vyriausybės sprendimo buvo galima tikėtis dėl šiuo metu regione vis dažniau pastebėto nesąžiningo kuro perpardavinėjimo kitose šalyse.

„Kazachstano kuro kainos regione buvo bene mažiausios. Dėl šios priežasties pasitaikydavo ir nesąžiningo perpardavinėjimo atvejų kitose, pavyzdžiui, kaimyninėse šalyse. Visa tai galiausiai nulėmė kuro stygių patiems Kazachstano gyventojams, todėl natūralu, kad valdžia buvo priversta imtis atitinkamų veiksmų situacijai suvaldyti“, – teigia A. Burba.

Atkreipiame dėmesį, kad net ir diferencijavus dyzelinio kuro kainas Kazachstane, jos vis tiek išliks ženkliai mažesnėmis už kuro kainas Europoje.

Asociacijos „Linava“ teigimu, šią situaciją vertinant bendrai ir iš Kazachstano perspektyvos, sprendimas diferencijuoti kuro kainas yra sveikintinas, nes taip pirmiausia siekiama užtikrinti, kad šalies gyventojai ir verslai turėtų galimybę piltis degalus pigiai, kad kuro visada būtų degalinėse. Tai, kad įvedamas ribojimas kitų šalių vežėjams leisti piltis mažiau degalų, yra normalus žingsnis, vertinant iš jų perspektyvų. Pirmiausia ir turi būti paisoma vietinių žmonių ir verslų interesų.

Plačiau
2022 rugpjūčio 05 Asociacijos „Linava“ nariai kviečiami dalyvauti LPK rengiamoje įmonių vadovų apklausoje

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) kvietimu dalyvauti jų rengiamoje mūsų šalies pramonės įmonių vadovų nuomonių ir prognozių apklausoje.

Plačiau
2022 rugpjūčio 05 Logistikos bendrovėms pagalbos priemonė išplėsta – galės įsigyti ir vilkikų

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi naujausia informacija iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos apie tai, kad siekiant pagelbėti verslui, kuris susiduria su pasaulinių tiekimo grandinių sutrikimais, sudaryta galimybė pasinaudoti valstybės teikiamomis lengvatinėmis paskolomis tam tikrų kategorijų transporto priemonėms – vilkikams ar jų priekaboms – įsigyti. Paraiškas verslas gali teikti pagal jau veikiančią priemonę „Tiesioginės COVID-19 paskolos“.

Plačiau
2022 rugpjūčio 04 „Linava“ įspėja narius – nuo rugpjūčio 16 d. laikinai uždaromi kai kurie JK sausumos patikros punktai

Nuo rugpjūčio vidurio bus laikinai uždaryti kai kurie Jungtinės Karalystės (JK) sausumos patikros punktai. Apie tai „Linavą“ informavo Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje. 

Plačiau
2022 rugpjūčio 04 „Linava“ prašo stabdyti nesąžiningų verslininkų veiklą išnaudojant vilkikų vairuotojus iš trečiųjų šalių

Vis dažniau Lietuvoje teisę dirbti gavę profesionalūs tarptautinę kvalifikaciją turintys tolimųjų reisų vilkikų vairuotojai ne iš Europos Sąjungos (ES) šalių yra neteisėtai išnuomojami užsienio šalių įmonėms. Nesąžiningiems verslininkams pažeidžiant Užsieniečių teisinės padėties įstatymą, sparčiai eikvojamas metinis kvotų limitas ir galimai išnaudojami užsienio šalių piliečiai, norintys dirbti tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojais. Tad prašoma nedelsiant užkirsti kelią neteisėtai darbuotojų „nuomai“, galimam jų išnaudojimui ir uždrausti kvotas naudoti įmonėms, kurios neturi licencijų verstis tarptautinio krovinių vežimo keliais už atlygį veikla

Plačiau
2022 rugpjūčio 03 „Linava“ kviečia savo narius dalyvauti verslo misijoje Kazachstane ir užmegzti naujų kontaktų (atnaujinta)

 „Linava“ kviečia asociacijai priklausančius vežėjus dalyvauti Lietuvos verslo misijoje Kazachstano mieste Almatoje, kuri vyks rugsėjo 17-23 d. Vizito metu numatyti susitikimai su šios šalies verslininkų asociacijų atstovais, Lietuvos generalinio konsulato Almatoje darbuotojais, tarptautinės parodos “Transportas ir logistika” (https://translogistica.kz/ru/) lankymas. Pirmų trijų užsiregistravusių įmonių atstovai, atitinkantys nustatytus smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) įmonėms taikomus kriterijus, galės gauti beveik 1 tūkst. eurų siekiančią kompensaciją. 

Plačiau
2022 rugpjūčio 02 Vežėjams primenama apie reikalavimus gabenant pašarus

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad pašarų tvarkymo subjektų kontrolės metu nustatoma pažeidimų ir todėl primena vežėjams apie reikalavimus, taikomus gabenant pašarus, ypač grūdines kultūras. 

Plačiau
2022 rugpjūčio 02 Įsigaliojo Lietuvos Respublikos Kelių transporto kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai

Informuojame, kad nuo š. m. rugpjūčio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo Kelių transporto kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai ir papildymai, susiję su Mobilumo paketo reikalavimų įgyvendinimu.

Plačiau
2022 rugpjūčio 01 LTSA tikslina reikalavimus valstybiniams transporto priemonių numerio ženklams

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) patikslino reikalavimus transporto priemonės valstybinio numerio ženklo tvirtinimui. Reikalavimuose patikslinta valstybinio numerio ženklo tvirtinimo vieta ir būdas, žymenų įskaitomumas, taip pat nustatyti reikalavimai valstybinio numerio ženklo žymenų zonoms, kuriose negalės būti jokių tvirtinimo elementų ir su jais susijusių kiaurymių.

Plačiau
2022 rugpjūčio 01 Sudarytas 2022 m. juodųjų dėmių keliuose žemėlapis – su rekomendacijomis vairuotojams

Transporto kompetencijų agentūra (TKA), pagal 2018-2021 m. įskaitinių eismo įvykių duomenis, nustatė 2022 m. juodąsias dėmes valstybinės reikšmės keliuose ir sudarė juodųjų dėmių žemėlapį – šiemet jame pažymėtos 42 juodosios dėmės, t. y. 2 juodosiomis dėmėmis mažiau negu praėjusiais metais. TKA parengtame virtualiame 2022 m. juodųjų dėmių žemėlapyje pateikiamos vairuotojams skirtos rekomendacijos kiekvienoje juodojoje dėmėje, kurias parengė ekspertai, atsižvelgiant į avaringos vietos susidarymo aplinkybes.

Plačiau
2022 liepos 29 Z. Buivydas: „Verslas tikisi, kad naujovės bent šiek tiek palengvins vilkikų vairuotojų įdarbinimą“

Šiandien Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas ir Inovacijų ir transporto politikos sekretorius Andrius Burba dalyvavo Migracijos departamento organizuotame susitikime, kurio metu aptarti nuo šių metų rugpjūčio 1 d. įsigaliosiantys Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimai.

Plačiau
2022 liepos 29 „Linavos“ mokymo centras kviečia dalyvauti rugpjūčio mėnesio mokymuose

Viešoji įstaiga „Linavos“ mokymo centras kviečia rugpjūčio mėnesį dalyvauti jų organizuojamuose mokymuose ir seminaruose, kuriuose galima įgyti arba dar labiau pagilinti įvairias vežėjams aktualias kompetencijas.

Plačiau
KLAUSK