LT EN RU
Naujienos
2021 balandžio 09 Pirmoji specialioji rubrika „Pokalbis su Prezidentu“
Šiandien 11.30 val. vyks pirmoji internetinė specialiosios rubrikos „Pokalbis su Prezidentu“ laida. Jos metu asociacijos prezidentas Romas Austinskas atsakys į dominančius klausimus.
Kviečiame žiūrėti!
Plačiau
2021 balandžio 08 Patvirtinta Etikos komisijos sudėtis, jos vadovu išrinktas V. Nekrošius

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje, vykusiame š. m. balandžio 8 d., pavirtinta naujai suformuotos Etikos komisijos sudėtis 3 metų kadencijai. Nuo šiol šiai komisijai vadovaus teisininkas Vytautas Nekrošius, kuris kartu eis ir šios komisijos nario pareigas su viceprezidentu Rimantu Martinavičiumi ir prezidiumo patarėju Vytautu Naudužu.

Plačiau
2021 balandžio 08 Kvietimas dalyvauti apklausoje dėl vandeniliu ir elektra varomų transporto priemonių

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ kviečia narius dalyvauti apklausoje ir išsakyti nuomonę apie vandeniliu ir elektra varomas transporto priemones. Apibendrinti šios apklausos rezultatai bus pateikti Energetikos ministerijai, kuri pateiks informaciją apie situaciją mūsų šalyje Europos Komisijos (EK) užsakymu ruošiamai „Global Hydrogen Review“ apžvalgai, kuri pasirodys šį rudenį.

Tad labai svarbi asociacijos narių pateikta informacija apie tai, kiek šiuo metu mūsų šalies transporto sektoriaus įmonės naudoja šias pažangias technologijas. Kviečiame atsakyti į anketos klausimus iki š.m. balandžio 23 d.

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=bXjXTtbUj069837EWVCb2B53E2C0079HkI6a_phB5k1UNTlNWFZSTlI0RDFMR0xLTDdUVlZKU1FISC4u

EK vykdo išsamią visų Europos Sąjungos (ES) šalių narių apklausą, siekiant įvertinti vandenilio gamybą, panaudojimą ir tikslus skirtinguose sektoriuose. „Global Hydrogen Review“ apžvalgą rengia Tarptautinė energetikos agentūra (International Energy Agency, IAE).

Lietuvos vandenilio platforma įkurta 2020 m. lapkričio 30 d., Energetikos ministrui pasirašius bendradarbiavimo susitarimą su 19 verslo asociacijų bei įmonių. Šis bendradarbiavimo formatas telkia šalies mokslo institucijų, verslo ir viešojo sektoriaus atstovus bendram tikslui – siekti vandenilio technologijų plėtros šalyje.

ES Vandenilio strategijoje konstatuojama, kad vandenilis, pagamintas iš atsinaujinančių energijos išteklių, bus kritiškai svarbus iki 2050 metų, siekiant ES klimatui neutralios ekonomikos. Taip pat numatyta siekti integruoti vandenilį dekarbonizuojant pramonės, transporto, energijos gamybos ir pastatų sektorius visoje Europoje.

Plačiau
2021 balandžio 07 Dėl metinių ataskaitų teikimo

Finansų ministerija informuoja, kad atsižvelgdami į tai, kad Covid-19 sukeltas karantinas neleidžia rengti „gyvų“ susitikimų jau antrus metus iš eilės, į tai, kad nėra užtikrinimo, kiek tokia situacija tęsis ateityje (kad galėtų 300 ar daugiau asmenų susirinkti uždaroje erdvėje), į tai, kad karantino sąlygomis nuotoliniai susitikimai tapo įprastu bendravimo/susitikimų rengimo būdu, ji ragina ne ilginti finansinių ataskaitų pateikimo terminus, bet peržiūrėti galiojantį reglamentavimą, kad būtų sudarytos galimybės visuotinius susirinkimus rengti ne tik gyvai, bet ir nuotolinėmis priemonėmis.

Atkreipiame dėmesį, kad finansinių ataskaitų kuo ankstesnis parengimas ir pateikimas yra svarbus ne tik finansinių ataskaitų vartotojams, bet ir patiems subjektams, pvz., norintiems gauti valstybės paramą nukentėjus nuo karantino. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad finansinės ataskaitos yra tuo aktualesnės, kuo anksčiau parengtos ir pateiktos finansinių ataskaitų vartotojams sprendimams priimti.

Daugiau prisegtame dokumente:

Dėl metinių ataskaitų teikimo termino atidėjimo

Plačiau
2021 balandžio 06 Vilkikų eilė Lietuvos-Baltarusijos pasienyje mažėja

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad naujausiais duomenimis, Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje įstrigusių vilkikų šiuo metu yra 870, iš kurių 840 Baltarusijos, o 30 – Lietuvos pusėje. Per šventinį savaitgalį pasienyje įstrigusių vilkikų sumažėjo perpus.

Plačiau
2021 balandžio 02 Vilkikų eilė Lietuvos-Baltarusijos pasienyje vis dar sklaidosi

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad pasienyje įstrigusių vilkikų šiuo metu yra 1740, iš kurių 1300 Baltarusijos, o 440 – Lietuvos pusėje. Jau daugiau kaip savaitę nusidriekusi eilė sklaidosi lėčiau, nei tikėtasi.

Plačiau
2021 balandžio 02 Vežėjai prašo nedidinti kelių mokesčio kelioliką kartų, nepritaikius kelių infrastruktūros

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ prašo Seimo ir Vyriausybės peržiūrėti praėjusiais metais paskubomis priimtus pakeitimus, pagal kuriuos vežėjų mokamas kelių mokestis, pradėjus skaičiuoti pagal nuvažiuotą atstumą, kai kuriais atvejais išaugs net 20 kartų. Nuo 2023 m. įsigaliojančios naujovės turės skaudžias ekonomines pasekmes transporto sektoriaus verslui, kuris išgyvena vis sudėtingesnius laikus. Be to, tai gali turėti įtakos ir augančioms kai kurių produktų bei paslaugų kainoms.

Plačiau
2021 balandžio 02 Krizė pasienyje – itin svarbi vežėjų patirtis (APKLAUSA)

Dėl prasidėjusios krizės prie Baltarusijos pasienio, kai dėl sugedusių Muitinės departamento IT sistemų nusidriekė kelių tūkstančių vilkikų eilės, vežėjai patyrė didelius nuostolius. Asociacija „Linava“ stengėsi problemą išryškinti viešojoje erdvėje, tačiau sistemų gedimai buvo tvarkomi net kelias dienas.

Norime įvertinti mūsų narių patirtus nuostolius, kurie susidarė dėl prastovų prie sienos. Gedimų pasitaiko, tai žmogiška. Tačiau tokio masto – vežėjai nepamena. Tai rykštė verslui, tačiau norime sužinoti daugiau detalių, kaip tai asmeniškai palietė mūsų narius.

Šie klausimai itin svarbūs tolimesnėje asociacijos komunikacijoje. Siekiame būti išgirsti viešojoje erdvėje, tad jūsų atsakymai padės tai pasiekti, jei žinosime realias problemas ir istorijas. Be to, tai svarbu ne tik komunikacijai, bet ir tolimesniems „Linavos“ veiksmams, kurių ji imsis norėdama ginti vežėjų interesus.

Prašome išsakyti savo nuomonę užpildant šią anketą:

https://forms.gle/DmgBJZanUzeySJJRA

Labai lauksime Jūsų atsakymų iki š.m. balandžio 16 d.

 

Plačiau
2021 kovo 31 Per parą vilkikų eilė Lietuvos-Baltarusijos pasienyje sumažėjo 290

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad pasienyje įstrigusių vilkikų eilė toliau lėtai mažėja. Šiuo metu Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje yra 1540 vilkikų eilėse įstrigusių vilkikų, iš kurių 1000 – Baltarusijos, o 540 – Lietuvos pusėje. Per parą bendras įstrigusių vilkikų skaičius sumažėjo 290, kai vakar iš viso eilėje driekėsi 1944 sunkvežimiai. Visgi nerimą kelia tai, kad per pastarąją parą įstrigusių vilkikų Lietuvos pusėje išaugo nuo 310 iki 540, nors Baltarusijos pusėje sumažėjo nuo 1520 iki 1000.

Plačiau
2021 kovo 31 Startuoja speciali rubrika „Pokalbis su Prezidentu“

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“, įvertinusi augantį šios organizacijos narių poreikį konsultuotis įvairiais klausimais, susijusiais su transporto sektoriaus aktualijomis, kylančiais iššūkiais ir asociacijos veikla, inicijuoja vaizdo projektą „Pokalbis su Prezidentu“.

Plačiau
2021 kovo 30 Per parą vilkikų eilė Lietuvos-Baltarusijos pasienyje sumažėjo 114

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad pasienyje įstrigusių vilkikų eilė ir toliau mažėja, tik lėtai. Šiuo metu Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje yra 1830 įstrigusių vilkikų, iš kurių 1520 Baltarusijos pasienyje, o Lietuvos pusėje – 310. Per parą šis skaičius pakito nežymiai – eilė sumažėjo vos 114 vilkikų, nes vakar eilėje jų stovėjo 1944.  

Plačiau
2021 kovo 29 Lietuvos-Baltarusijos pasienyje vilkikų eilė mažėja lėtai

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad savaitgalį Muitinės departamentui atstačius elektroninę tranzito deklaravimo sistemą, pasienyje įstrigusių vilkikų eilė mažėja, bet ne tokiais tempais, kaip tikėtasi. Šiuo metu Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje yra 1944 įstrigę vilkikai – per parą eilėje stovinčių vilkikų sumažėjo 225, vakar jų skaičius siekė 2169.

Plačiau
2021 kovo 28 Lietuvos-Baltarusijos pasienyje vilkikų eilė nežymiai mažėja

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad naujausiais sekmadienio  duomenimis, Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje situacija išlieka įtempta, nors įstrigusių vilkikų šiek tiek sumažėjo. Šiuo metu Baltarusijos pusėje stovi 1930 vilkikų, o Lietuvos pusėje – 239. Šeštadienio pavakare Muitinės departamentui atstačius elektroninę tranzito deklaravimo sistemą, vilkikų eilė per parą sumažėjo nuo 2400 iki 2169, t.y. tiek šiuo metu jų yra įstrigusių pasienyje. 

Plačiau
2021 kovo 28 Asociacijoje „Linava“ surengta kraujo donorystės akcija

Asociacija „Linava“, bendradarbiaudama su Nacionaliniu kraujo centru (NKC), kovo 26 d. surengė kraujo donorystės akciją, kurios tikslas – padėti sunkiai sergantiems ir neatlygintinai paaukoti kraujo. Prie šio kilnaus tikslo prisijungė daugiau kaip 20 transporto sektoriaus įmonės Magneta Logistics bei „Linavos“ darbuotojų.  

Plačiau
2021 kovo 27 Lietuvos-Baltarusijos pasienyje įtampa auga, vilkikų eilė ilgėja

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ skaičiuoja, kad naujausiais savaitgalio duomenimis, dėl vis dar neveikiančių Muitinės departamento IT sistemų Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje situacija dar labiau kaista – įstrigusių vilkikų nei kiek nemažėja. Šiuo metu Baltarusijos pusėje stovi virš 2100 vilkikų, o Lietuvos pusėje – 307, t.y. kiek daugiau nei vakar.

Plačiau
2021 kovo 26 Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas, naujas įpareigojimas vežėjams

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja apie penktadienį atnaujintą paveiktų šalių sąrašą, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos. Taip pat nuo šiol atsiranda įpareigojimas ekipažų ir įgulų nariams, jei jų planuojamas buvimo Lietuvoje laikas yra ilgesnis nei 72 val., „atsivežti“ neigiamą COVID-19 tyrimą arba jį atlikti Lietuvoje. Šios naujovės įsigalioja nuo kovo 29 d. 

Plačiau
2021 kovo 26 „Linava“ ragina ministrę G. Skaistę kuo skubiau atstatyti neveikiančias IT sistemas

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ viešai kreipiasi į finansų ministrę Gintarę Skaistę ir ragina kuo skubiau atstatyti jau ketvirta para neveikiančias Muitinės departamento IT sistemas. Vežėjus piktina tai, kad yra maitinami pažadais, o šįryt pranešta, jog IT atstatymo darbų baigtis perkeliama į pirmadienį, nors vežėjai toliau skaičiuoja nuostolius. Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje įstrigusių vilkikų eilė vis ilgėja – čia jau driekiasi 2400 transporto priemonių.

Plačiau
2021 kovo 26 Muitinės IT sistemų trikdžių šalinimo baigtis nusikelia į pirmadienį

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“  informuoja kad, muitinės IT sistemų (MDAS, NKTS, IDAIS ir kitų)  atstatymas vyksta, bet ne taip sparčiai,  kaip buvo tikėtasi, todėl duomenys bus perkeliami ir savaitgalį, o darbų baigtis nukeliama iki pirmadienio kovo 29 d.

Apie tai šį rytą informavo Muitinės departamento IT paslaugų centro atsakingi pareigūnai.

Jei atstatymo/migravimo darbai pavyktų anksčiau ir IT sistemų veikimas būtų atstatytas, nedelsiant informuosime savo tinklapyje, o taip pat apie tai skelbs LR muitinė.

Plačiau apie tai Muitinės departamento interneto svetainėje: Aktualijos (lrmuitine.lt)

Plačiau
2021 kovo 26 Kvietimas dalyvauti apklausoje! Galime būti išgirsti!

Gerbiami asociacijos „Linava“ nariai,

Turime progą būti išgirsti Europoje. Kviečiame aktyviai dalyvauti apklausoje ir padėti formuoti Lietuvos vežėjų poziciją svarbiais Europos žaliojo kurso politikos klausimais.

Plačiau
KLAUSK