LT EN RU
Naujienos
2018 balandžio 19 Asociacijos nariai pristatyti parodoje „TransRussia“

Rusijoje vykstančioje tarptautinėje transporto ir logistikos parodoje „TransRussia“ asociacijos „Linava“ stende pristatomas Lietuvos kelių transporto sektorius. Paroda vyksta balandžio 17-19 d.

Plačiau
2018 balandžio 19 Neeiliniame prezidiumo posėdyje paskirtas generalinis sekretorius (papildyta: išaiškinimas dėl dalies klausimų)

Balandžio 13 d. Kaune vyko neeilinis prezidiumo posėdis, kuris buvo atviras, tad jame dalyvavo ir asociacijos nariai. Jo metu paskirtas nuolatinis generalinis sekretorius, kuriuo tapo iki šiol laikinai šias pareigas ėjęs Tomas Garuolis. 

Plačiau
2018 balandžio 19 Migracijos departamentas primena apie būtinybę laiku nutraukti darbo sutartis su užsieniečiais

Primename, kad Migracijos departamentas priimti sprendimą panaikinti užsieniečio leidimą laikinai gyventi ir išduoti jam naują leidimą laikinai gyventi darbui pas kitą darbdavį gali tik užsieniečiui nutraukus darbo sutartį su ankstesniu darbdaviu. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 50 straipsnio 1 dalies 6 punktą leidimas laikinai gyventi panaikinamas, jeigu nutraukiama darbo sutartis su užsieniečiu.

Plačiau
2018 balandžio 18 Kvietimas į neeilinį Kauno regioninį susirinkimą

Kauno regiono narių prašymu skelbiamas neeilinis Kauno regiono susirinkimas, kuris vyks 2018 m. gegužės 31 d. viešbučio Via-Baltica konferencijų salėje, Verslo g. 17, Kumpių km., Kauno raj.

Plačiau
2018 balandžio 18 „ESTELO“ suvažiavime aptarta transporto sektoriaus plėtra regione

Minske ir Gardine vyko Eurazijos transporto, ekspedicinių ir logistikos organizacijų sąjungos „ESTELO“ suvažiavimas. Jo metu aptarti regiono vežėjams aktualūs klausimai. Suvažiavime asociacijai atstovavo prezidiumo narys Oleg Tarasov ir generalinis sekretorius Tomas Garuolis.

Plačiau
2018 balandžio 17 Europos Sąjungos Teisingumo Teismas išaiškino kabotažo sąvoką

2016 m. Europos Komisija apskundė Daniją Europos Sąjungos Teisingumo Teismui (ESTT) dėl Reglamente 1072/2009/ES („Dėl bendrųjų patekimo į tarptautinio krovinių vežimo kelių transportu rinką taisyklių“) išdėstyto kabotažo apibrėžimo traktavimo. Europos Komisijos nuomone, „kabotažo operacija“ turi būti aiškinama taip, kad vykdant vieną kabotažo operaciją gali būti kelios pakrovimo vietos ir kelios iškrovimo vietos. Tuo metu Danijos vertinimu, viena kabotažo operaciją gali apimti kelias pasikrovimo vietas ir vieną išsikrovimo vietą, arba atvirkščiai – vieną pasikrovimo vietą ir kelias išsikrovimo vietas.

Plačiau
2018 balandžio 17 Bendrame LPK ir vyriausybės posėdyje – dėmesys verslo konkurencingumo skatinimui

Balandžio 13 d., Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovai susitiko su Vyriausybės nariais ir pateikė savo matymą, kokius sprendimus reikia priimti artimiausiu metu, siekiant užtikrinti valstybės konkurencingumą. Asociacijai atstovavo „Linava“ prezidentas ir LPK viceprezidentas Erlandas Mikėnas.

Plačiau
2018 balandžio 16 Tęsiasi asociacijos vadovybės susitikimai su regionų vežėjais

Kovo 22 d. asociacijos vadovybė pradėjo susitikimus su regionų vežėjais. Susitikimuose dalyvauja asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas, regionų prezidiumo nariai ir steigiamos draudimo bendrovės vadovas. Susitikimo metu pristatomas draudimo bendrovės steigimo procesas, atsakoma į kitus vežėjams aktualius klausimus. Balandžio 23 d. vyks susitikimas su Vilniaus regiono vežėjais.

Plačiau
2018 balandžio 16 Keičiamas Muitinės informacinių technologijų paslaugų centro elektroninio pašto adresas

Lietuvos muitinė informuoja, kad nuo 2018 m. balandžio 23 d. keičiamas Muitinės informacinių technologijų paslaugų centro (toliau – ITPC) elektroninio pašto adresas iš helpdesk@lrmuitine.lt į ITPC@lrmuitine.lt.

Plačiau
2018 balandžio 16 Lenkijoje susipažinta su TIR įgalioto siuntėjo veikla

Balandžio 10-11 d. asociacijos „Linava“, kitų verslo struktūrų ir valstybinių institucijų atstovai lankėsi Lenkijoje, kur jiems buvo pristatyta praktinė ir teorinė TIR įgalioto siuntėjo veikla ir šios sistemos funkcionavimas. Asociacijai atstovavo prezidiumo narys ir TIR ir muitų komiteto pirmininkas Bronislavas Geležiūnas bei TIR skyriaus vadovė Gintarė Lingytė.

Plačiau
2018 balandžio 13 Atmintinė apie sienos kirtimo vietos ir laiko rezervavimą, registraciją aikštelėse ir laukimo tvarką

Autotransporto priemonės, kirsiančios sieną Kybartų (A/B/C/D kategorijos ), ir C kategorijos per Medininkų, Šalčininkų, Lavoriškių pasienio postus, gali rezervuoti sienos kirtimas vietą ir laiką interneto svetainėje www.ltsiena.lt , www.ltborder.lt. Pateikiame atmintines lietuvių ir rusų kalbomis.

Plačiau
2018 balandžio 12 Laikinai nedirbs Rusijos konsulatas

Informuojame, kad Rusijos konsulatas Vilniuje š. m. balandžio 30 d ir gegužės 1, 2, 9 dienomis nedirbs.

Plačiau
2018 balandžio 12 Seminaras: “Asmens duomenų apsauga. Atsakomybė už asmens duomenų teisės aktų pažeidimus”

Gegužės 28 d. „Linavos“ mokymo centras organizuoja seminarą “Asmens duomenų apsauga. Atsakomybė už asmens duomenų teisės aktų pažeidimus”.

Plačiau
2018 balandžio 12 TIR-EPD: už pirmą metų ketvirtį vežėjams bus grąžinta beveik tiek pat lėšų kiek ir už 2017 m.

Asociacijos „Linava“ prezidiumo nutarimu vežėjams grąžinama po 2,5 Šveicarijos franko už kiekvieną TIR knygelę, kurios išankstinė deklaracija įforminama per TIR-EPD sistemą. Už pirmą šių metų ketvirtį vežėjams bus gražinta 32 625 eurų. Už praėjusius metus įmonėms jau grąžinta 38 197 eurų. Besinaudojančių TIR-EPD sistema ir taupančių lėšas vežėjų vis daugėja. Kreditines sąskaitas vežėjai gali rasti manotir.lt įmonės paskyroje.

Plačiau
2018 balandžio 12 Asmens duomenų teisinės apsaugos reikalavimų pakeitimai

Informuojame apie 2018 m. balandžio 11 d. paskelbtą Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo Nr. I-1374 pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo bus nustatomi asmens duomenų tvarkymo su darbo santykiais susijusiame kontekste ypatumai, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos įgaliojimai bei asmens apsaugos pažeidimų nagrinėjimo ir administracinių baudų skyrimo tvarka. Šis įstatymas bus taikomas kartu su 2018 m. gegužės 25 d. Lietuvoje pradedančiu galioti Reglamentu (ES) 2016/679 bei jo įgyvendinamaisiais teisės aktais.

Plačiau
2018 balandžio 12 Pirminiai 2017 metų vežėjų veiklos rezultatai atskleidžia prieštaringą sektoriaus situaciją

Nesenai LR Susisiekimo ministerija paskelbė duomenis apie Lietuvos transporto paslaugų sektoriaus 2017 metų veiklos rezultatus. Bendrieji 2017 metų kelių transporto sektoriaus rodikliai rodo, kad Lietuvos vežėjai tarptautinėje erdvėje išlieka konkurencingi. Tačiau Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas pastebi, kad Lietuvos banko pateikti ir Susisiekimo ministerijos pakomentuoti duomenys turėtų būti nagrinėjami ir vertinami visapusiškai, siekiant objektyviai atspindėti strateginio sektoriaus padėtį. „Krovinių pervežimų ir įmonių apyvartos augimas džiugina, tačiau tai tik pusė situacijos vaizdo, kita pusė –  verslo sąnaudos, kurios pastaraisiais metais smarkiai didėjo. Taip pat labai rimti iššūkiai tiek Europos Vakaruose, tiek Rytuose“, – teigia E. Mikėnas.

Plačiau
2018 balandžio 10 Teisinių ir organizacinių reikalų komitete aptarti galimi įstatų pokyčiai

Balandžio 10 d. vyko asociacijos „Linava“ Teisinių ir organizacinių reikalų komiteto posėdis. Jo metu daugiausiai kalbėta apie siūlomus įstatų pakeitimus. Dalis jų bus pristatyti prezidiume ir kongrese.

Plačiau
2018 balandžio 09 Apmokestinamas išankstinės informacijos pateikimas Baltarusijos muitinei (TIR-EPD modulis lieka nemokamas)

Nuo balandžio 10 d. Baltarusijoje keičiasi išankstinio informavimo muitinėje tvarka. Nustoja funkcionuoti nemokamas portalas ЭПИ, kuris skirtas išankstinei informacijai Baltarusijos muitinei pateikti.

Plačiau
2018 balandžio 09 TIR garantijos suma padidinta iki 100 tūkst. eurų dar trijose šalyse

Asociacija „Linava“ informuoja, kad pagal naujai pasirašytą susitarimą, Kroatija, Danija ir Moldova padidino TIR sistemos garantinę sumą iki 100 tūkst. eurų. Tokia TIR sistemos garantinė suma jau galioja 31 valstybėse.

Plačiau
2018 balandžio 05 Prezidiumo posėdyje – generalinio sekretoriaus klausimas

Balandžio 4 d. vyko asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdis. Jo metu susipažinta su kandidatais į generalinio sekretoriaus poziciją. Sprendimas dėl naujo sekretoriato vadovo bus priimtas artimiausiu metu.

Plačiau
KLAUSK