LT EN RU
Naujienos
2018 rugsėjo 10 Vokietijos muitinė tikrins, kaip vykdomas minimalaus atlyginimo įstatymas

Vokietijos muitinės ir nelegalaus darbo kontrolės tarnyba šiandien pranešė (šaltinis: VerkehrsRundschau, 2018-09-10), kad rugsėjo 11-12 dienomis visoje Vokietijos teritorijoje bus tikrinama, kaip vykdomos Minimalaus atlyginimo įstatymo nuostatos, pagal kurias darbdavys darbuotojams turi mokėti 8,84 EUR valandinį atlygį.

Plačiau
2017 liepos 18 Vokietijos ministerijos atsakymas dėl kassavaitinio poilsio

Vokietijoje įsigaliojus draudimui vairuotojams atlikti kassavaitinį poilsį transporto priemonėje, asociacija „Linava“ kreipėsi į Lietuvos Respublikos ambasadą Berlyne dėl detalesnio reikalavimų paaiškinimo. Gautas Vokietijos Transporto ir skaitmeninės infrastruktūros ministerijos atsakymas. Pateikiame ministerijos atsakymo neoficialų vertimą.

Plačiau
2017 gegužės 26 IRU prašo Vokietijos atidėti kassavaitinio poilsio draudimą kabinoje

IRU kreipėsi į Vokietijos Transporto Ministrą A.Dobrintą dėl Vokietijos draudimo kassavaitinį (45val.) poilsį atlikti transporto priemonės kabinoje. Raginama bent dvejiems mėnesiams atidėti naujojo teisės akto įgyvendinimą, taip suteikiant vežėjams galimybę prisitaikyti prie naujųjų reikalavimų.

Plačiau
2017 gegužės 24 Vokietijoje įsigalioja nauji reikalavimai kassavaitiniam poilsiu

Tarptautinė vežėjų sąjunga IRU anksčiau informavo, kad Vokietijos Parlamento žemieji rūmai (Bundesratas) priėmė įstatymą, kurio numatoma drausti normalų kassavaitinį poilsį transporto priemonėje. Šis reikalavimas įsigalioja nuo gegužės 25 d.

Plačiau
2015 rugpjūčio 17 Keičiasi fakso numeris dėl minimalaus valandinio atlyginimo Vokietijoje

Tarptautinė kelių transporto sąjunga IRU informavo, kad nuo š. m. rugpjūčio 14 d. vairuotojų registravimo formą dėl Vokietijos minimalaus valandinio atlyginimo reikia siųsti nauju fakso numeriu +49 221 96 48 72.

Plačiau
2015 liepos 08 Vokietija. Pasikeitė informacinio formuliaro MiLoG forma

Vokietijos muitinės tinklapyje publikuojama pakeista informacinio formuliaro 033037 mobil forma.

Plačiau
2015 liepos 02 Vokietijos muitinė paskelbė informaciją apie Minimalaus darbo užmokesčio įstatymo taikymą

Vokietijos muitinė savo tinklapyje paskelbė informacija apie minimalaus darbo užmokesčio įstatymo (MiLoG) taikymą mobilioms veikloms ir pateikė atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Plačiau
2015 birželio 25 Vežėjai įspėjami – Vokietijos minimalaus atlyginimo įstatymo nuostatos dar galioja

Asociacija „Linava“ primena, kad vežėjai, teikiantys krovinių ir keleivių vežimo paslaugas Vokietijos teritorijoje (kabotažas, į/iš Vokietijos teritorijos) privalo pateikti ataskaitas Kelne esančiam Vakarų federaliniam finansų direktoratui (Bundesfinanzdirektion West) ne rečiau nei kas šešis mėnesius.

Plačiau
2015 gegužės 27 Dėl Vokietijos muitinės pareigūnų kontrolės veiksmų, taikant Vokietijos minimalaus darbo užmokesčio įstatymą

Nuo 2015 m. sausio 30 d. Vokietijos įstatymo dėl  minimalaus atlyginimo taikymas  tranzitiniams pervežimams, kuriuos atlieka užsienio šalyse įsteigtos transporto įmonės, atidedamas iki kol bus priimtas sprendimas, ar šis įstatymas neprieštarauja ES teisei.

Plačiau
2015 gegužės 26 Vokietijos Ekonomikos Taryba kritikuoja Minimalaus atlyginimo įstatymą

Asociaciją „Linava“ pasiekė Vokietijos CDU Ekonomikos Tarybos (Wirtschaftsrat der CDU e.V.) raštas – atsakymas į „Linavos“ kreipimąsi dėl pasekmių, kurias Lietuvoje reziduojančioms transporto įmonėms gali sukelti Vokietijos Minimalaus atlyginimo įstatymo taikymas.

Gautame rašte išreiškiama neigiama nuostata minėto įstatymo atžvilgiu – CDU Ekonomikos Tarybos generalinio sekretoriaus Wolfgango Steigerio teigimu, atstovaudama įmonių interesams politikoje ir pasisakydama už ekonomikos vystymą pagal Ludwigo Erhardo socialinės rinkos ekonomikos modelį, Taryba kovoja prieš valstybės prerogatyvą nustatyti atlyginimą, o taip pat prieš laisvos prekybos apribojimus.

Plačiau
2015 gegužės 20 Europos Komisija ėmėsi veiksmų dėl Vokietijos sprendimo

Tarptautinė kelių sąjunga IRU informavo, kad gegužės 19 dieną Europos Komisija pradėjo teisės aktų pažeidimo procedūrą prieš Vokietiją dėl įvesto minimalaus darbo užmokesčio taikymo transporto sektoriuje. Toks sprendimas buvo priimtas po konsultacijų su Vokietijos valdžios institucijomis bei atlikus detalų tokių Vokietijos veiksmų teisinį vertinimą.

Plačiau
2015 balandžio 17 Dėl minimalaus darbo užmokesčio įstatymo taikymo Lietuvos vežėjams

Po to, kai asociacija LINAVA kreipėsi į Lietuvos Respublikos vyriausybę dėl Vokietijos minimalaus darbo užmokesčio taikymo keliamų sunkumų Lietuvos vežėjams, Lietuvos ambasadorius Vokietijoje susitiko su šios šalies Bundestago nariu Ch. Von Stettenu

Plačiau
2015 balandžio 15 Vežėjai kviečiami pasirašyti peticiją dėl minimalaus valandinio atlygio Vokietijoje

Pradėjus Vokietijoje taikyti minimalaus darbo užmokesčio normą Vokietijoje, Lenkijos vežėjų asociacija (ZMPD) nusiuntė peticiją Europos Parlamentui, kuria nepritariama Vokietijos Vyriausybės taikomiems protekcionistiniams veiksmams. ZMPD kreipimasis šiuo metu yra vertinama Parlamento tarnybų ir artimiausiu metu įgis statusą bei bus oficialiai paskelbta Europos parlamento tinklapyje.

Plačiau
2015 kovo 26 Tarp protestuojančių prie Europos parlamento – ir lietuviai

Trečiadienį Briuselyje Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Vengrijos ir Čekijos vežėjų atstovai protestavo prieš Vokietijos ir Prancūzijos sprendimus dėl minimalaus valandinio atlyginimo reikalavimo. Mitinge dalyvavo ir „Linavos“ atstovas Rusijos Federacijoje Julius Salenekas bei UAB „Baltic Transline Transport“ vadovas Vidmantas Petkevičius.

Plačiau
2015 kovo 24 Vežėjų protestų banga tęsis prie Europos Parlamento

Trečiadienį Rumunijos, Lenkijos, Vengrijos, Čekijos ir Lietuvos vežėjų asociacijos (UNTRR, ZMPD, MKFE, CESMAD Bohemia ir LINAVA) organizuoja bendrą protesto akciją prieš protekcionistines Vokietijos ir Prancūzijos priemones, nukreiptas į užsienio šalių vežėjus.

Plačiau
2015 kovo 06 Lenkijos vežėjai sukilo prieš Prancūzijos ir Vokietijos sprendimus

Kovo 4 d. apie 500 Lenkijos vežėjų atstovų surengė protesto akcijas prie Vokietijos ir Prancūzijos ambasadų Varšuvoje. Taip jie išreiškė nepasitenkinimą dėl minimalaus valandinio atlyginimo (8,5 eurų) vežėjams Vokietijoje ir kassavaitinio poilsio draudimo transporto priemonėse Prancūzijoje.

Plačiau
2015 kovo 02 Atsakas į konkurencinių sąlygų ribojimą Vokietijoje – protestai

Aktyvi vežėjų teisių gynyba protestuojant – tokios priemonės prieš Vokietijos ir Prancūzijos kuriamus transporto rinkos suvaržymus ketina griebtis dešimties Europos Sąjungos valstybių vežėjų asociacijos. Akcijas numatoma organizuoti prie Vokietijos ir Prancūzijos ambasadų tose šalyse, kurių atstovai dalyvavo Lenkijos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos ZMPD organizuotame pasitarime vasario 27 dieną Varšuvoje.

Plačiau
2015 kovo 02 Vokietija: vežėjai raginami naudotis duomenų apsaugos įstatymo nuostatomis

Vienas dažniausių klausimų, vežėjams kylančių po to, kai Vokietijoje įsigaliojo naujas minimalaus darbo užmokesčio įstatymas, yra dėl dokumentų pateikimo Vokietijos pareigūnams. Susitikime su asociacijos „Linava“ atstovais Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai priminė tai, kad Lietuvoje įdarbintiems vairuotojams galioja Lietuvos Respublikos darbo kodeksas bei LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas, todėl jokių kitų dokumentų (darbo sutarčių ar pan.), išskyrus pranešimą 033037 (mobil forma) ir dirbtą laiką, pateikti nerekomenduojama.

Plačiau
2015 vasario 18 Vienuolikos ES šalių ministrų kreipimasis į Vokietijos valdžios institucijas

Vienuolikos Europos Sąjungos šalių Transporto bei Darbo ir socialinių reikalų (tame tarpe ir Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo bei Susisiekimo) ministrai pasirašė jungtinį kreipimąsi į Vokietijos Darbo ir socialinių reikalų bei Transporto ministrus dėl minimalaus darbo užmokesčio įstatymo Vokietijoje.

Plačiau
2015 vasario 06 Kvietimas prisijungti prie teisminio ieškinio Vokietijos Konstituciniam teismui

Su asociacija „Linava“ bendradarbiaujanti advokatų kontora „DDLegal“ kviečia Lietuvos vežėjus susivienyti ir apskųsti Vokietijos Konstituciniam teismui sprendimą taikyti minimalų darbo užmokestį dirbantiems Vokietijoje užsienio piliečiams.

Plačiau
KLAUSK