LT EN RU
Naujienos
2022 spalio 03 Kviečiame dalyvauti Tarptautiniame Transporto Inovacijų forume

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi Transporto inovacijų asociacijos kvietimu dalyvauti viename iš didžiausių bei reikšmingiausių Baltijos regione transporto ir logistikos sektoriaus renginių –Tarptautiniame Transporto Inovacijų forume 2022“.

Plačiau
2022 spalio 03 Rusija nuo spalio 10d. uždraudžia į šalį įvažiuoti ES registruotiems vilkikams

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi svarbia informacija apie Rusijos vyriausybės sprendimą uždrausti Europos sąjungos (ES) šalyse registruotų vilkikų įvažiavimą į šią šalį.

Rusijos vyriausybės vadovo Michailo Mišustino pasirašytame dokumente teigiama, jog Europos sąjungai (ES) priklausančiose šalyse taip pat Norvegijoje, Didžiojoje Britanijoje bei Ukrainoje registruotam transportui nuo spalio 10 d. uždraudžiama vykdyti krovinių vežimą Rusijos keliais.

Nutarimas įsigalioja 2022 m. spalio 10 dieną ir galios iki 2022 m. gruodžio 31-osios.

Dokumente minima, kad tai apima ir dvišalės prekybos prekių transportą, ir tranzitą ar įvažiavimą iš trečiųjų šalių.

Detaliau susipažinti su sprendimu galite šioje nuorodoje: Rusijos sankcijos ES vilkikams

Plačiau
2022 rugsėjo 30 Keičiasi asociacijos „Linava“ iki šiol naudotas dizainas

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad keičiasi asociacijos iki šiol naudotas dizainas. Jis pokyčių įneš visoje organizacijos veikloje – nuo logotipo iki vizitinių kortelių, firminių blankų ar bukletų.

 „Savalaikiai vizualiniai pokyčiai – natūrali kiekvienos organizacijos dalis. Tai parodo, jog organizacija yra novatoriška, nebijanti naujovių, mokanti prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos ir pozityviai žvelgianti į priekį. Tikimės, kad naujasis dizainas dar labiau atspindės mūsų veiklą bei įkvėps dideliems darbams“, – teigia Andrius Burba, asociacijos „Linava“ inovacijų ir transporto politikos sekretorius.

Naujajame „Linava“ dizaine akcentuojamasi į keturias spalvas – baltą, juodą, mėlyną bei žalią. Keičiasi stilių formuojantys elementai.

Kartu dizainu atsinaujins vizitinės bei nuolaidų kortelės, firminiai blankai, maišeliai, puodukai ir lipdukai, marškinėliai. Taip pat dalyvio kortelės, reklaminiai bukletai, plakatai, reklaminiai stendai.

Stilistiškai bus atnaujintas ir „Linava“ biuras – interjero apipavidalinimo elementai.

Pagal naująjį asociacijos dizainą sukurtas ir naujasis asociacijos tinklapis, kurį laikinai (kol pilnai bus baigti svetainės paleidimo darbai ir naujoji svetainė pakeis dabartinę) galima rasti čia: https://naujas.linava.lt/

Plačiau
2022 rugsėjo 30 Prezidiumo posėdyje nuspręsta atidėti neeilinių rinkiminių regioninių susirinkimų ir rinkiminio kongreso organizavimą

Rugsėjo 29 d., ketvirtadienį įvyko asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdis. Jo metu buvo nuspręsta atidėti neeilinių rinkiminių regioninių susirinkimų ir Asociacijos XLII neeilinio rinkiminio kongreso organizavimą.

Plačiau
2022 rugsėjo 29 Dėl vizų skyriaus darbo

Informuojame, kad nuo spalio 31 iki lapkričio 2d. vizų skyrius Vilniuje nedirbs.

Asociacija LINAVA

Plačiau
2022 rugsėjo 28 Lengvatinės paskolos įsirengti saulės elektrines, įgyvendinti energinio efektyvumo didinimo projektus

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi naudinga informacija gauta iš Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) apie lengvatines paskolas. 

Plačiau
2022 rugsėjo 28 Netrukus startuos naujas „Linava“ portalas su daug naujų funkcionalumų

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad jau visai netrukus dabartinis asociacijos oficialus portalas pakeis savo veidą bei taps žymiai patrauklesnis ir funkcionalesnis. Naujojo portalo kūrimo darbai – finišo tiesiojoje. Jis neužilgo bus pilnai veikiantis bei turės saugų prisijungimą, ko nebuvo iki šiol. Šiuo metu į jį užsukti galima per šią nuorodą: https://naujas.linava.lt/ 

Plačiau
2022 rugsėjo 28 „Promo Cars“ dėka asociacijos „Linava“ transportas bus gerai matomas ir išsiskirs didelėje transporto masėje

 Džiaugiamės galėdami pasidalinti produktyviu bendravimu su patikimu partneriu – automobilių apklijavimo paslaugas teikiančia įmone „Promo Cars“. Su partnerių pagalba nuo šiol asociacijos „Linava“ transportas taps kur kas labiau pastebimas ir dar geriau atpažįstamas.

Plačiau
2022 rugsėjo 28 Uzbekistano ir Kazachstano atstovai kreipsis į Lietuvos institucijas dėl greitesnių procedūrų, darbinant vilkikų vairuotojus

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas bei kiti asociacijos atstovai, lankydamiesi Centrinės Azijos valstybėse, susitiko su Uzbekistano darbo migracijos agentūros atstovais Fayzullakhujayev Khujaakbar Fayzullayevich ir Ruziev Alisher, kurio metu buvo informuoti, jog planuojama kreiptis į atsakingas Lietuvos institucijas prašant mažinti biurokratines kliūtis dėl profesionalių tarptautinę kvalifikaciją turinčių vairuotojų iš įdarbinimo Lietuvos transporto įmonėse.

Plačiau
2022 rugsėjo 27 Jungtinės Karalystės ambasada Vilniuje informuoja vežėjus apie pasikeitimus

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi informacija iš Jungtinės Karalystės ambasados Vilniuje.

Plačiau
2022 rugsėjo 22 Misijoje Uzbekistane – klausimai dėl valstybės paramos vežėjams ir bendradarbiavimo su regiono lyderiais aptarimas

Asociacijos „Linava“ Inovacijų ir transporto politikos sekretorius Andrius Burba rugsėjo 19-30 dalyvauja verslo misijoje Uzbekistane, kurioje vežėjų asociacijos AIRCUZ prezidento Sanjar Pulatov ir garbės konsulo Faruch Kadirbėkov kvietimu, dalyvauja B2B susitikimuose su transporto ir logistikos įmonių atstovais. Taip pat ir tarptautinėje konferencijoje „Tarptautiniai automobiliniai pervežimai: išsūkiai ir galimybės“, Lietuvos garbės konsulato Taškente atidaryme, kur susitiks su Uzbekistano transporto ir ekonomikos ministerijų bei Pasaulio banko atstovais dėl bendrų projektų tolimesnio vystymo bei aptars naujas bendradarbiavimo galimybes, siekiant diversifikuoti asociacijos narių pervežimus Centrinės Azijos rinkose.

Plačiau
2022 rugsėjo 22 „Linavos“ mokymo centras kviečia į jau netrukus prasidėsiančius mokymus

Įpusėjus rugsėjui viešoji įstaiga „Linavos“ mokymo centras primena, kad jau visai netrukus vyks mokymai transporto vadybininkams ir ekspedicijos vadybininkams. Registracija vis dar galima, tačiau vietų lieka jau visai nedaug. Tad kviečiame nepraleisti progos ir registruotis.

Plačiau
2022 rugsėjo 22 Verslo misijoje Kazachstane – nauji kontaktai ir diskusijos aktualiomis temomis

Asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas, prezidiumo patarėjas Vytautas Naudužas, asociacijos prezidentas Romas Austinskas bei asociacijai priklausantys vežėjai rugsėjo 17-23 d. dalyvauja verslo misijoje Kazachstane, kur susitiko su vietos verslo atstovais, dalyvavo tarptautiniame verslo forume „Transportas ir logistika“, diskutavo vežėjams aktualiomis temomis.

Plačiau
2022 rugsėjo 22 Baltarusija: atvykimo į kontrolės punktą laiko rezervavimas nutraukiamas. Įvažiavimas pasienyje į laukimo zoną bus apmokestintas

Informuojame, kad nuo 2022 m. rugsėjo 23 d. 00.00 val. Baltarusijos pasienio kelių transporto punktuose įvažiavimo į laukimo zoną laiko rezervacija bus nutraukta. Įvažiavimas į laukimo zoną vyks bendros eilės tvarka.

Plačiau
2022 rugsėjo 20 LTSA prašo laikytis darbo saugos ir poilsio režimų vežant keleivius

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) informacija su prašymu laikytis darbo saugos ir poilsio režimų vežant keleivius.

Plačiau
2022 rugsėjo 20 LTSA primena: krovinių vežimo leidimų Lietuvai skirta kvota turi būti išnaudota efektyviai

Lietuvos nacionalinė vežėjų automibiliais asociacija „Linava“ dalijasi naujausia Lietuvos transporto saugos administracijOS (LTSA) informacija apie nepanaudotus krovinių vežimo leidimus.

Plačiau
2022 rugsėjo 16 Keičiasi vairuotojo skaitmeninio tachografo kortelės išdavimo sąlygos

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi naujausia Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) informacija, kad keičiasi vairuotojo skaitmeninio tachografo kortelės išdavimo sąlygos. Nuo šiol vairuotojams trečiųjų šalių piliečiams, kuriuos įdarbino Lietuvos vežėjai, bus neprivaloma pateikti pažymos apie deklaruotą gyvenamąją vietą ir Lietuvos Respublikoje išduotą vairuotojo pažymėjimą. Faktą, kad vairuotojo trečiųjų šalių piliečio nuolatinė gyvenamoji vieta dėl darbo santykių yra Lietuvos Respublikoje, patvirtins turimas leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje (laikinai arba nuolat).

Plačiau
2022 rugsėjo 16 Dėl padarytų pažeidimų

Gerbiami asociacijos nariai, informuoju, kad po Kėdainių sporto arenoje įvykusio XLI pakartotinio neeilinio kongreso buvo sulaukta Asociacijos narių nusiskundimų dėl šio kongreso procedūrų pažeidimo ir sprendimų galimo neteisėtumo. Asociacijos nariai informavo, jog dėl padarytų pažeidimų kreipsis į teismą.

Plačiau
2022 rugsėjo 15 Liūdna statistika: kas dešimtas turto areštas ir kas vienuoliktas bankrotas – transporto sektoriuje

Lietuvos transporto ir saugojimo sektorius yra tarp pirmaujančių liūdnoje statistikoje – pagal šiemet paskelbtų bankrotų ir registruotų turto areštų skaičių. Naujausi „Creditreform Lietuva“ duomenys rodo, kad šiemet kas vienuolikta bankrutavusi įmonė veikė transporto sektoriuje, o vasarą kas dešimtas turto areštas fiksuotas taip pat šiame sektoriuje. Ekspertai tikina, kad tai lemia lėtėjantis vartojimas euro zonos ir NVS šalyse, sparčiai augančios išlaidos energetiniams ištekliams, todėl ragina valdžią taikyti verslui lengvatas, kompensuoti dalį išlaidų. Priešingu atveju, tikėtina, jau metų pabaigoje Lietuvoje prasidės nauja bankrotų banga.

Plačiau
2022 rugsėjo 13 Kviečiama dalyvauti seminare apie naujoves Vokietijos transporto verslo srityje

„Linavos“ mokymo centras kviečia transporto  įmonių atsakingus darbuotojus registruotis į spalio 25 d. vyksiantį nuotolinį seminarą. Jo metu Vokietijoje dirbanti advokatė dr. Danguolė Hackel pristatys naujausią informaciją, susijusią su pokyčiais ir naujovėmis Vokietijos transporto verslo srityje.

Plačiau
KLAUSK