LT EN RU
Naujienos
2017 spalio 09 Vežėjai jau gali kreiptis į VKTI dėl papildomų Rusijos trišalių leidimų

Valstybinės kelių transporto inspekcijos skyriuose padalinta 1000 papildomai gautų Rusijos trišalių leidimų kroviniams gabenti. Leidimai VKTI skyrius pasiekė spalio 9 d.

Plačiau
2017 spalio 04 Susitikimo Aplinkos ministerijoje metu – siekis atsisakyti perteklinių reikalavimų

Rugsėjo 29 d. asociacijos „Linava“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis lankėsi Aplinkos ministerijoje. Susitikimo su atliekų departamento direktoriumi Daliumi Krinicku ir Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacijos prezidente Raminta Radavičiene metu aptarti numatomi pertekliniai reikalavimai vežėjams, kurių rekomenduota atsisakyti. Asociacijos „Linava“ nuomone, vežėjai neturėtų būti apkraunami papildomomis prievolėmis registruoti transportuojamas atliekas ar registruotis kaip atliekų vežėjai.

Plačiau
2017 spalio 03 Austrijoje stiprinama sunkvežimių išmetamųjų dujų kontrolė

Austrijos transporto ministerija informuoja, kad spalio pradžioje policija pradeda sustiprintą sunkvežimių išmetamųjų dujų kontrolę automagistralėse. Šiam tikslui bus naudojama telemetrinė (nuotolinio matavimo) sistema, kuri nustato pravažiuojančių transporto priemonių išmetamųjų dujų rodiklius.  Kaip skelbiama ministerijos pranešime, jeigu bus nustatomas per didelis azoto oksido kiekis dujose, policija galės sustabdyti sunkvežimį.

Plačiau
2017 rugsėjo 26 Apklausa dėl išpuolių prieš Lietuvos vežėjus užsienyje

Asociacija „Linava“ prašo atsakyti į klausimus, dėl nusikaltimų vykdomų prieš Lietuvos vežėjus Europos Sąjungos šalyse.

Plačiau
2017 rugsėjo 18 Lietuvos vežėjams papildomai skirta 200 Čekijos leidimų

Susisiekimo ministerija informuoja, kad dvišaliame kelių transporto ekspertų susitikime Prahoje sutarta, kad mūsų šalies vežėjai 2017 metams papildomai gaus 200 Čekijos leidimų, skirtų vežti krovinius į/iš trečiųjų šalių. Abi pusės taip pat preliminariai susitarė pariteto pagrindu esamą leidimų kvotą padidinti ir 2018 metams. Susitikime Lietuvai atstovavo Susisiekimo ministerijos specialistai.

Plačiau
2017 rugsėjo 15 Po asociacijos kreipimosi, atsakymai dėl gabenimų Lenkijoje naudojantis PUESC sistema

Asociacija „Linava“ buvo informuota apie problemas su kuriomis susidūrė Lietuvos vežėjai gabendami akcizines prekes Lenkijoje. Net ir pateikus pranešimą  (SENT) apie akcizinių krovinių gabenimą PUESC sistemoje, Lenkijos muitinės pareigūnai reikalavo, kad vežėjas samdytų privačią palydos tarnybą. Dėl šio reikalavimo buvo kreiptasi į Lietuvos ambasadą Lenkijoje ir atsakingas institucijas. Gauti ne tik atsakymai, bet ir pasiūlymas surengti mokymus Lietuvos vežėjams.

Plačiau
2017 rugsėjo 15 VKTI pasidalino vežėjams aktualia informacija

Valstybinė kelių transporto inspekcija (VKTI) pateikė vežėjams aktualią informaciją, kuri naudinga kasdieninėje veikloje bei leis susipažinti su VKTI vykstančiais pokyčiais. Informaciją pateikė VKTI Transporto veiklos priežiūros departamento direktorius Genius Lukošius.

Plačiau
2017 rugsėjo 13 Bus svarstoma administracinė atsakomybė už su žmogaus palaikų vežimu susijusius nusižengimus

Informuojame, kad inicijuojami Administracinių nusižengimų kodekso 369 straipsnio pakeitimai, įsigaliosiantys 2018 m. lapkričio 1 d., kuriais numatoma atsakomybė juridinių asmenų vadovams ar vairuotojams už nusižengimus, susijusius su palaikų gabenimu.

Plačiau
2017 rugsėjo 12 Bus stabdomas muitinės sistemų darbas

Lietuvos muitinė informuoja, kad 2017 m. spalio 7 d. nuo 9:00 val. iki spalio 8 d. 13:00 val. dėl planinių profilaktikos darbų neveiks Muitinės deklaracijų apdorojimo sistema (toliau – MDAS), Nacionalinė tranzito kontrolės sistema (toliau – NTKS), Duomenų apie Lietuvos Respublikos prekybos srautus su Europos Sąjungos šalimis narėmis surinkimo ir apdorojimo sistema (toliau – IDAIS).

Plačiau
2017 rugsėjo 01 Rugsėjo pradžios eismo apribojimai Lenkijoje

Lenkijos Infrastruktūros ir statybos ministerija informuoja, kad šiais metais mokslo metų pradžia yra laikoma rugsėjo 4 diena, todėl rugsėjo 1-3 dienomis Lenkijoje bus taikomi eismo apribojimai sunkesniems nei 12 t. bendrosios masės sunkvežimiams.

Plačiau
2017 rugpjūčio 31 Susitikime su Teisingumo ministerijos atstovais keltas vežėjams aktualus klausimas

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ vadovybė susitiko su Teisingumo ministerijos atstovais ir aptarė naujuose teisės aktuose numatytą galimybę konfiskuoti transporto priemonę, kuomet ją vairavo neblaivus asmuo, o kraujyje nustatyta daugiau negu 1,5 promilės alkoholio. 

Plačiau
2017 rugpjūčio 30 Laikinai bus stabdomas eismas Kaliningrado pasienyje

Rusijos Federacijos Užsienio reikalų ministerijos atstovybė Kaliningrado srityje informuoja, kad dėl atliekamų planinių techninių darbų pasienio punktuose, laikinai bus stabdomas automobilių eismas.

Plačiau
2017 rugpjūčio 30 Naujas DKV pasiūlymas pilantiems degalus Norvegijoje

Asociacijos „Linava“ partneris „DKV Euro Service Baltikum“ siūlo vežėjams ypatingas sąlygas pilantis degalus Norvegijoje. Vežėjai nuo šiol degalus galės įsigyti konkurencinga kaina gerai išvystytame degalinių tinkle.

Plačiau
2017 rugpjūčio 29 Pasienio punkte Šalčininkai – Beniakonys vyksta remonto darbai

Asociacija „Linava“ informuoja, kad nuo rugpjūčio 28 iki 31 dienos pasienio punkte Šalčininkai – Beniakonys vyksta remonto darbai. Prašome planuoti sienos kirtimą atsižvelgiant į susidariusią situaciją.

Plačiau
2017 rugpjūčio 18 Rusijos muitinės pareigūnai galės tikrinti vežėjus keliuose

Nuo rugpjūčio 30 d. Rusijos Federacijoje muitinės pareigūnai galės šalies keliuose stabdyti ir tikrinti pasirinktų autotransporto priemonių krovinius ir dokumentus. Tokią teisę jie įgijo įsigaliojus federalinio įstatymo Nr. 232-FR „Apie muitinį reguliavimą RF“ pakeitimams.

Plačiau
2017 rugpjūčio 18 Prašymai išduoti leidimą vežti negabaritinius krovinius jau priimami ir elektroniniu būdu

Šių metų kovo mėnesį asociacija „Linava“ kreipėsi į Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministeriją dėl vežėjams atsiradusių sunkumų išduodant leidimus, kurie skirti vežti negabaritinius krovinius. Valstybinė kelių transporto inspekcija informuoja, kad nuo šiol vežėjai prašymus išduoti leidimą važiuoti valstybinės reikšmės keliais didžiagabarite ir (ar) sunkiasvore transporto priemone galės pateikti elektroniniu būdu.

Plačiau
2017 rugpjūčio 11 Medininkuose sutriko kompiuterinės sistemos, krovininimam transportui patariama rinktis kitus sienos perėjimo punktus

Lietuvos muitinė informuoja, kad šiandien, rugpjūčio 11 d., nuo 10:00 val. iki 17:00 val. dėl techninio sutrikimo neveikia Nacionalinės tranzito kontrolės sistema (toliau – NTKS).

Plačiau
2017 rugpjūčio 09 Laikini trikdžiai Baltarusijos mokamų kelių sistemoje „BelToll“

Baltarusijoje nuo rugpjūčio 9 d. 22:40 iki rugpjūčio 10 d. 00:00 mokamų kelių apmokėjimo sistemoje „BelToll“ planuojami techniniai darbai.

Plačiau
2017 rugpjūčio 09 Galimos spūstys Lenkijos-Lietuvos pasienyje

Dėl kelio Marijampolė-Suvalkai remonto darbų, Lietuvos-Lenkijos pasienyje susidarė didelės automobilių spūstys. Prašome planuoti savo maršrutus atsižvelgdami į susidariusią situaciją.

Plačiau
2017 rugpjūčio 04 Dėl aukštos temperatūros ribojamas sunkvežimių eismas Rumunijoje

Rumunijoje dėl aukštos oro temperatūros pradėtas riboti sunkvežimių eismas. Apribojimai įsigaliojo nuo rugpjūčio 2 d.

Plačiau
KLAUSK