LT EN RU
Naujienos
2017 rugpjūčio 18 Prašymai išduoti leidimą vežti negabaritinius krovinius jau priimami ir elektroniniu būdu

Šių metų kovo mėnesį asociacija „Linava“ kreipėsi į Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministeriją dėl vežėjams atsiradusių sunkumų išduodant leidimus, kurie skirti vežti negabaritinius krovinius. Valstybinė kelių transporto inspekcija informuoja, kad nuo šiol vežėjai prašymus išduoti leidimą važiuoti valstybinės reikšmės keliais didžiagabarite ir (ar) sunkiasvore transporto priemone galės pateikti elektroniniu būdu.

Plačiau
2017 rugpjūčio 11 Medininkuose sutriko kompiuterinės sistemos, krovininimam transportui patariama rinktis kitus sienos perėjimo punktus

Lietuvos muitinė informuoja, kad šiandien, rugpjūčio 11 d., nuo 10:00 val. iki 17:00 val. dėl techninio sutrikimo neveikia Nacionalinės tranzito kontrolės sistema (toliau – NTKS).

Plačiau
2017 rugpjūčio 09 Laikini trikdžiai Baltarusijos mokamų kelių sistemoje „BelToll“

Baltarusijoje nuo rugpjūčio 9 d. 22:40 iki rugpjūčio 10 d. 00:00 mokamų kelių apmokėjimo sistemoje „BelToll“ planuojami techniniai darbai.

Plačiau
2017 rugpjūčio 09 Galimos spūstys Lenkijos-Lietuvos pasienyje

Dėl kelio Marijampolė-Suvalkai remonto darbų, Lietuvos-Lenkijos pasienyje susidarė didelės automobilių spūstys. Prašome planuoti savo maršrutus atsižvelgdami į susidariusią situaciją.

Plačiau
2017 rugpjūčio 04 Dėl aukštos temperatūros ribojamas sunkvežimių eismas Rumunijoje

Rumunijoje dėl aukštos oro temperatūros pradėtas riboti sunkvežimių eismas. Apribojimai įsigaliojo nuo rugpjūčio 2 d.

Plačiau
2017 liepos 26 Rusijos muitinė patvirtino, kad TIR knygelė gali būti naudojama kelioms pakrovimo-iškrovimo vietoms

Rusijos vežėjų asociacija „ASMAP“ informavo, kad kreipėsi į Rusijos Federacijos FMT (Federalinė muitinės tarnyba) prašydama išaiškinti, ar galima naudoti TIR knygelę kelioms krovinio pakrovimo – iškrovimo vietoms. Buvo gautas išaiškinimas, kad pagal TIR konvenciją tokia galimybė numatyta, o ankstesnis FMT įsakymas Nr. 58-p 2014.02.18, kuriame numatyta, kad TIR knygelė uždaroma pirmoje išsikrovimo vietoje, neteko galios.

Plačiau
2017 liepos 26 Padidėjo vizų prašymų skaičius

Migracijos departamentas prie LR VRM informuoja, kad dėl padidėjusių prašymų skaičiaus vizų ir leidimų laikinai gyventi išdavimo terminai pailgėjo. Kad šiek tiek paspartintų dokumentų nagrinėjimo procesus ir palengvinti darbuotojų darbą, Migracijos departamentas siūlo prašymus vizai gauti pildyti El. būdu.

El. prašymo formą rasite paspaudę šią nuorodą http://www.migracija.lt/index.php?283560776

Plačiau
2017 liepos 24 Savaitgaliais didėja eilės pasienyje su Baltarusija

Lietuvos muitinės departamentas informuoja, kad vasaros savaitgaliais pasienio postuose su Baltarusija padidėja automobilių srautas.

Plačiau
2017 liepos 20 Pavojingų krovinių vežimo saugos specialisto paslaugos

„Linavos mokymo centras“ įmonėms teikia pavojingų krovinių vežimo saugos specialisto nuomos paslaugas. Specialistai užtikrins, kad įmonė atitiktų visus teisės aktų reikalavimus, keliamus atliekant pavojingų krovinių pervežimus.

Plačiau
2017 liepos 19 DKV pasiūlymai važiuojantiems į rytus

Asociacijos partneris „DKV Euro Service Baltikum“ pastaruoju metu pateikė specialių pasiūlymų įsigyjant degalus rytų rinkose ir vežėjams siūlo išskirtines sąlygas Rusijoje ir Baltarusijoje.

Plačiau
2017 liepos 18 Vokietijos ministerijos atsakymas dėl kassavaitinio poilsio

Vokietijoje įsigaliojus draudimui vairuotojams atlikti kassavaitinį poilsį transporto priemonėje, asociacija „Linava“ kreipėsi į Lietuvos Respublikos ambasadą Berlyne dėl detalesnio reikalavimų paaiškinimo. Gautas Vokietijos Transporto ir skaitmeninės infrastruktūros ministerijos atsakymas. Pateikiame ministerijos atsakymo neoficialų vertimą.

Plačiau
2017 liepos 12 Vasariniai eismo apribojimai Makedonijoje

Krovinių ir transporto birža „Vialogist“ informuoja, kad Makedonijoje nuo liepos 1 d. įsigaliojo vasariniai sunkvežimių eismo apribojimai.

Plačiau
2017 liepos 05 Griežtinama tabako gaminių muitinės kontrolė

Lietuvos muitinė (cust.lt) informuoja, kad siekiant užtikrinti tinkamą trečiosiose šalyse pagamintų ir (arba) iš trečiųjų šalių įvežtų ir muitinės sandėliuose, muitinės laikinojo saugojimo sandėliuose ir (arba) laisvosiose zonose saugomų, juose parduodamų ir iš jų išvežamų tabako gaminių (cigarečių) kontrolę, nuo 2017 m. rugpjūčio 1 d., (vadovaujantis 2013 m. spalio 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 952/2013, kuriuo nustatomas Sąjungos muitinės kodeksas, 163 straipsnio 2 dalies ir 188 straipsnio 1 dalies b punkto nuostatomis), muitinė gali reikalauti iš deklaranto pateikti šiuos dokumentus ar jų kopijas:

Plačiau
2017 birželio 23 Dėl eismo apribojimų Lenkijoje

Asociaciją „Linava“, reaguodama į  vežėjų pateiktą informaciją, kad š. m birželio 23-25 d. dienomis Lenkijoje numatoma taikyti papildomus eismo apribojimus, atkreipia dėmesį, jog ši informacija yra klaidinga. Šiomis dienomis papildomi eismo apribojimai nėra taikomi.

Plačiau
2017 birželio 21 Keičiasi Kazachstano trečių šalių leidimų išdavimo tvarka

Valstybinė kelių transporto inspekcija (VKTI) informuoja, kad keičiasi Kazachstano trečių šalių leidimų išdavimo tvarka.

Plačiau
2017 birželio 21 Keičiasi Rusijos dvišalių leidimų su spec. žyma išdavimo tvarka

Valstybinė kelių transporto inspekcija (VKTI) informuoja, kad keičiasi Rusijos dvišalių leidimų su spec. žyma „leista vežti ir trečios šalies krovinius“ išdavimo tvarka.

Plačiau
2017 birželio 21 Plečiamas Belgijos mokamų kelių tinklas, keičiasi mokesčio tarifai

Nuo liepos 1 d. laukia pokyčiai Belgijos mokamų kelių tinkle „Viapass“. Sunkesnėms nei 3,5 t. bendrosios masės transporto priemonėms keičiasi mokesčio indeksavimas ir tarifai, taip pat atsiranda naujų mokamų kelių atkarpų.

Plačiau
2017 birželio 20 Pokyčiai Lenkijos keliuose (eismo apribojimai, plečiamas mokamų kelių tinklas)

Lenkijoje nuo paskutinio birželio penktadienio iki paskutinio rugpjūčio sekmadienio (2017 m. nuo birželio 30 d. iki rugpjūčio 27 d.) įvedami sunkvežimių eismo apribojimai. Taip pat nuo liepos 9 d. plečiamas mokamų Lenkijos kelių tinklas. Į jį bus įtraukta apie 360 km. naujų mokamų kelių atkarpų.

Plačiau
2017 birželio 14 Neveikia išankstinė registracija Ukrainos vizai gauti

Lietuvos ambasada Ukrainoje pranešė, kad laikinai neveikia išankstinė registracijos sistema. Dokumentai, nacionalinei vizai D gauti priimami antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 10:00 iki 12:00 be išankstinio užsirašymo.

Plačiau
2017 birželio 14 „TollCollect“ įrangos montavimas ir demontavimas (specialios kainos asociacijos nariams)

Asociacija „Linava“ ir serviso iš Lenkijos „GAB-TRANS“ bendradarbiavimas leis asociacijos nariams naudotis naujais narystės „Linavoje“ privalumais. Asociacijos „Linava“ nariams taikomos specialios kainos montuojant ar demontuojant į/iš sunkvežimių „TollCollect“ įrangą, kuri skirta Vokietijos kelių mokesčio skaičiavimui.

Plačiau
KLAUSK