„airBaltic“ pajamos gegužę išaugo 4 proc.

Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ praneša, kad preliminarios 2024 m. gegužės mėnesio pajamos viršijo 68 mln. eurų ir, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 4 proc. Šis rezultatas, nors ir yra antrojo ketvirčio viduryje, atspindi nuolatinį stabilumą ir rodo teigiamas verslo tendencijas.

Be to, 2024 m. gegužę „airBaltic“ Lietuvoje skraidino 66 100 keleivių – 1 proc. daugiau nei 2023 m. gegužę. Nepaisant nežymaus vieno mėnesio keleivių skaičiaus padidėjimo, oro bendrovė išlaiko užtikrintus finansinius rezultatus ir didėjančias pajamas. Be to, gegužę „airBaltic“ įvykdė 716 skrydžių – 14 proc. daugiau nei pernai.

„Gegužės mėnesį „airBaltic“ toliau užtikrintai demonstravo gerus finansinius ir veiklos rezultatus, o bendrovės pajamos išaugo. Gegužės pradžioje išplėtėme savo skrydžių tinklą – pradėjome skraidyti 15 naujų krypčių iš visų savo bazių, įskaitant septynias naujas šalis Pietryčių Europoje. Siekiame užtikrinti geriausią susisiekimą tarp Baltijos šalių ir likusio pasaulio, taip pat gerinti keleivių patirtį ir prisidėti prie ekonomikos augimo“, – teigia „airBaltic“ prezidentas ir generalinis direktorius Martinas Gaussas.

„Artimiausiais mėnesiais planuojame ir toliau plėsti savo tinklą – pradėsime naujus „Pop-Up“ ir reguliarius skrydžius, tęsime veiklą iš sezoninės bazės Gran Kanarijoje ir pradėsime tiesioginius skrydžius į naują unikalią kryptį – Madeirą. Tikimasi, kad šie pokyčiai dar labiau padidins mūsų srautą Baltijos regione ir už jo ribų“, – išskiria M. Gaussas.

 Gegužė, 2024Gegužė, 2023Pokytis
Preliminarios pajamosKeleivių skaičius68.1 mln. eurų66 10065.3 mln. eurų65 300+4%+1%
Skrydžių skaičius716628+14%

Per pirmuosius tris mėnesius „airBaltic“ pasiekė rekordines pirmojo ketvirčio pajamas – daugiau nei 132 mln. eurų (27 proc. daugiau nei 2023 m.), o keleivių skaičius pasiekė dar vieną istorinį piką – 20 proc. augimą. Šių metų pradžioje „airBaltic Group“ pranešė apie rekordinį visų laikų 2023 m. pelną – 34 mln. eurų.

Praėjusį mėnesį „airBaltic“ pradėjo skrydžius iš Vilniaus į Krokuvą, Hamburgą ir Lisaboną, planuoja pridėti tiesioginius skrydžius į Oslą (Torpą), taip pat iš Palangos į Amsterdamą. Be to, oro bendrovė tikisi padidinti skrydžių dažnumą maršrutais iš Vilniaus į Paryžių, Miuncheną, Taliną ir iš Palangos į Rygą. Šiais metais „airBaltic“ sujungs Lietuvą 21 tiesioginiu maršrutu ir suteiks galimybę skraidyti į kitas pasaulio šalis su vienu sustojimu per daugiau nei 20 bendrojo kodo partnerių.

„airBaltic“ iš Vilniaus, Rygos, Talino, Tamperės ir, sezoniškai, Gran Kanarijos, skraidina daugiau nei 130 krypčių Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Šiaurės Afrikoje ir Kaukazo regione. Visą „airBaltic“ skrydžių tvarkaraštį ir bilietus galima rasti bendrovės tinklalapyje www.airbaltic.com.

Apie „airBaltic“:

„airBaltic“ („Air Baltic Corporation AS“) yra 1995 m. įsteigta akcinė bendrovė. Pagrindinė jos akcininkė yra Latvijos valstybė, kuriai priklauso 97,97 proc. akcijų, o kitiems akcininkams – 2,03 proc. „airBaltic“ siūlo skrydžius į daugiau nei 70 Europos, Artimųjų Rytų, Šiaurės Afrikos ir Kaukazo regiono miestų. Per pastaruosius 28 metus „airBaltic“ tapo stipria ir tarptautiniu mastu pripažinta oro transporto bendrove, kurioje dirba daugiau nei 2 500 darbuotojų. Oro bendrovės „airBaltic“ parką sudaro 47 orlaiviai „Airbus A220-300“, todėl šis orlaivių parkas yra vienas jauniausių Europoje. Aviakompanija yra gavusi tarptautinius apdovanojimus už kompetenciją, novatoriškas paslaugas ir reikšmingus pasiekimus. Dvejus metus iš eilės „Skytrax“ apdovanojo „airBaltic“ kaip geriausią oro transporto bendrovę savo regione. Be to, 2022 m. Tarptautinė oro transporto asociacija (IATA) skyrė „airBaltic“ įvairovės ir įtraukties komandos apdovanojimą. 2023 m. oro transporto bendrovė gavo geriausio keleivių salono aptarnavimo Europoje „APEX Passenger Choice“ apdovanojimą. Be to, 2024 m. „airBaltic“ buvo apdovanota „PROS AI Innovator“ apdovanojimu už dirbtinio intelekto panaudojimą siekiant transformacinių rezultatų ir veiklos optimizavimo.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.