Baltarusijoje keičiasi elektroninių eilių organizavimo tvarka

Baltarusijos prezidentas pasirašė įsaką Nr. 280, pagal kurį iš dalies keičiama nuo 2015 m. galiojusi transporto priemonių elektroninio rikiavimo kontrolės punktuose sistema.

Skelbiama, kad siekiant pagerinti elektroninių eilių sistemos efektyvumą, naikinamas nemokamas transporto priemonių išdėstymas laukimo zonoje. Taip pat atšaukiama anksčiau galiojusi mokamo transporto priemonių įvažiavimo į kontrolės punktą iš laukimo laiko rezervavimo paslauga.

Vietoje to numatyta, kad visos į laukimo zoną įvažiuojančios transporto priemonės turi mokėti už registraciją elektroninėje eilių sistemoje. Tuo pačiu metu įėjimas į laukimo zoną bus supaprastintas ir bus vykdomas eilės tvarka.

Dalis lėšų, gautų funkcionuojant elektroninei eilių sistemai, bus pervesta Valstybės sienos komitetui pasienio tarnybos logistikos gerinimui. Tokių pervedimų tvarką ir dydį nustatys Ministrų Taryba.

Vyriausybei taip pat suteikti įgaliojimai nustatyti elektroninės eilių sistemos veikimo tvarką, laukiamosios įrangos ir transporto priemonių registravimo joje reikalavimus, kurie suvienodins ir efektyvins lauktuvių operatorių darbą.