Baltarusijos palengvinimas ES vežėjams – suteikiama galimybė įsigyti mokamus kelionės leidimus

Nuo 2022 metų spalio 10 d. Baltarusija leidžia Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse registruotiems vežėjams įvežti krovinius į savo šalies muitines, juos palikti, paimti kitus krovinius ar jais apsikeisti, įsigijus mokamus kelionės leidimus. Asociacija „Linava“ paaiškina, kad šis sprendimas keičia tik tai, kad ES šalių vežėjai, tarp jų ir Lietuvos, galės įsigyti mokamus leidimus, ko iki šiol nebuvo, ir įvažiuoti į Baltarusijos šalies muitinės teritoriją.

Tai yra svarbus palengvinimas, kuris leis verslui užtikrinti, kad jis galėtų vykdyti veiklą. Nemokami kelionės leidimai šiems metams su Baltarusija, kuriais šalys įprastai apsikeičia, jau yra pasibaigę, o be kelionės leidimų negalima vykdyti pervežimų veiklos. Kitaip tariant, tai yra didelis palengvinimas tiems vežėjams, kurie nebegali gauti leidimų iš Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) kroviniams vežti.

Skelbiama, kad pervežimams vykdyti būtinas transporto inspekcijos leidimas tarptautiniam krovinių pervežimui keliais Baltarusijos teritorijoje. Tuo tikslu vežėjas iš ES turi išsiųsti prašymą Transporto inspekcijai prisijungti prie el. asmeninės paskyros Dazvol automatizuotoje sistemoje, gavęs išrašytą sąskaitą už prašomų registruoti leidimų skaičių, nurodytais rekvizitais apmokėti užsakymą.

Tokio leidimo išdavimas Transporto inspekcijoje kainuoja 15 bazinių vienetų (480 Baltarusijos rublių 2022-10-07), praneša Baltarusijos susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba. Kitaip tariant – apie 200 eurų.

„Atkreipiame vežėjų, planuojančių prašyti šių leidimų ir juos susiforminti, dėmesį, kad būtina griežtai laikytis Baltarusijos Ministrų Tarybos 2022 m. balandžio 22 d. nutarimo Nr. 247 „Dėl transporto priemonių judėjimo“, – rašoma pranešime.

Taip pat svarbu paminėti, kad šis sprendimas nesuteikia galimybės ES šalių vežėjams gabenti krovinius per Baltarusijos teritoriją savo automobiliais. Tranzitas per šią šalį taip pat negalimas ir toliau.

http://afn.by/news/i/305659?fbclid=IwAR1g5j79PXyUtKeVZeO4gLpPnnds_Dz_-9liO6vI6AZHLXECjRGD5u_Dv_8