Birželio pradžioje įvyko generalinė IRU asamblėja

Birželio 6-7 dienomis Ženevoje (Šveicarija) įvyko jau 75-ą kartą organizuojama Tarptautinės kelių transporto sąjungos (IRU) generalinė asamblėja. Jos metu daug laiko skirta taršos, geopolitikos, finansavimo ir vairuotojų trūkumo klausimams spręsti.

Kaip ir kasmet IRU organizuoja generalinę asamblėją. Jos metu sąjungai priklausančių asociacijų atstovai iš viso pasaulio turi galimybę diskutuoti svarbiais transporto industrijai klausimais. Šių metų pagrindinės ir dažniausiai nuskambėjusios temos buvo Tarptautinės krovinių vežimo keliais sutarties konvencijos (CMR) taikymas ir „žaliosios“ logistikos bei geopolitiniai iššūkiai, tokie kaip karas Ukrainoje ir problemos Irane.

Generalinėje asamblėjoje taip pat buvo aptartos ir vairuotojų trūkumo bei transporto parkų finansavimo problemos, o savo įžvalgomis dalinosi viso pasaulio mobilumo ir transporto industrijų lyderiai.

Šių metų asamblėja išskirtinė – jį pažymėjo IRU gyvavimo 75-metį.

„Šie metai yra svarbūs IRU. Kartu su savo nariais ir partneriais mes švenčiame 75 metų sukaktį. Nuo 1948 metų IRU formuoja ryšius tarp industrijos ir valdžios ir kartu su Jungtinių Tautų (UN) organizacija gerina transporto ir mainų saugumą bei ilgaamžiškumą.

Didžiuojuosi sakydamas, kad po 75 metų mes ir toliau užimame svarbią rolę pasaulio transporto industrijoje“, – sveikinimo žodyje teigė IRU prezidentas Radu Dinescu.

„Linava“ prie IRU prisijungė dar 1992 metais ir drauge jau daugiau nei 30 metų prisideda prie Lietuvos ir pasaulio transporto industrijos augimo.