Dėl krovininių automobilių eilių Šalčininkuose – bendros pastangos

Nors pastaruoju metu krovininių automobilių eilės pasienyje su Baltarusija Šalčininkų rajone šiek tiek sumažėjo, tačiau situacija tikrai nėra gera. Tai gegužės 13 dieną vykusiame susitikime su Šalčininkų meru Zdislav Palevič konstatavo Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ atstovai. Susitikime sutarta suvienyti jėgas, kad eilės pasienyje dar labiau sumažėtų.

„Linavos“ viceprezidentas Oleg Tarasov su prezidiumo nariu Anatolijum Ašmankevičium susitikime su Šalčininkų meru Zdislav Palevič ir vicemeru Josif Rybak aptarė, kaip susiklosčiusi situacija veikia Šalčininkų rajono gyventojus, vežėjus ir didžiulėse eilėse priverstus stovėti vairuotojus. Gyventojams nemažai nepatogumų kelia eilėse stovintis sunkusis transportas, kuris gadina tiek kelio dangą, tiek kelkraščius, taip pat kyla problemų dėl saugumo bei triukšmo. Vežėjai patiria nemažai nuostolių dėl prie sienos eilėje stovinčių automobilių, vairuotojai priversti po kelias paras praleisti labai sudėtingomis sąlygomis be galimybės pavalgyti ar nusiprausti. Susitikimo dalyviai pasidžiaugė, kad situacija kiek pagerėjo, tačiau kol kas tikrai nėra patenkinama. Pakelėje pastatyta biotualetų, greta kelio prikabinta maišų šiukšlėms, tačiau eismo sąlygos vis dar sudėtingos.

Susitikimo dalyviai aptarė vieną iš būdų sumažinti Šalčininkų rajone eilėje stovinčių krovininių automobilių eilę – elektroninę eilę, į kurią atsistojęs krovininis automobilis realiai į pasienį gali atvykti likus valandai ar kitam nustatytam laiko tarpui. Tokiu atveju krovininiai automobiliai nestovėtų šalikelėje, nebūtų gadinama kelio danga, vietos gyventojams būtų keliama mažiau triukšmo, o vairuotojai turėtų galimybę laukti pasirinktoje vietoje kur kas geresnėmis sąlygomis. Ši sistema yra įdiegta Estijoje, Lietuvoje jos diegimas kol kas nėra rimčiau svarstomas.