Dėl tachografų keitimo – bendros pastangos su Lenkijos ZMPD

Lietuvos ir Lenkijos vežėjai birželio pradžioje vyksiančioje IRU generalinėje asamblėjoje ketina kelti bendrą klausimą dėl tachografų keitimo.

Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Romas Austinskas ir generalinis sekretorius Vytautas Milėnas lankėsi pas kolegas iš Lenkijos vežėjų asociacijos ZPMD. Susitikimo metu aptarta situacija transporto srityje, pasikeista įžvalgomis apie verslo perspektyvas, taip pat aptarta bendra pozicija dėl analoginių ar skaitmeninių tachografų keitimo į išmaniuosius.

Kaip žinoma, iki 2025 metų rugpjūčio Lietuvos vežėjai iš analoginių ir skaitmeninių į išmaniuosius turi pakeisti apie 60 tūkst. tachografų. Preliminariais skaičiavimais verslui į šį procesą teks investuoti apie 60 mln. eurų. „Linava“ jau kurį laiką kelia klausimą, kad tokiam procesui vežėjams turi būti užtikrinta valstybės pagalba vienokia ar kitokia forma.

Kaip sakė „Linavos“ prezidentas Romas Austinskas, Lenkijos vežėjų nuotaikos labai panašios kaip ir Lietuvoje – nerimą kelia ateities perspektyvos, nemažai vežėjų dirbo su Rytų šalimis, dėl to atsidūrė pokyčių sūkuryje, taip pat neramina mokestinė aplinka.

„Lenkijos vežėjai neturi daug optimizmo, situacija labai panaši, kaip ir pas mus, tad sutarėme pagal poreikius bendradarbiauti spendžiant abiejų šalių vežėjams aktualius klausimus“, – po vizito Lenkijoje sakė R.Austinskas.