I. Udovickio BKT pamažu atnaujina krovą – A. Latakas

Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšų krovą pernai nutraukęs ir veiklą sustabdęs Birių krovinių terminalas (BKT) pamažu atnaujina darbą, sako Klaipėdos uosto vadovas Algis Latakas. 

Anot jo, terminale kraunama Klaipėdos trąšų gamintojos „Granmax“ produkcija.

„Neturiu skaičių, bet krova vyksta nedidelių visiškai partijų, šiek tiek vyksta trąšų gamintojo „Granmax“ krova“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje Klaipėdoje sakė A. Latakas.

Uosto vadovas teigia, kad bendrovė pakeitė požiūrį, mat anksčiau planavo imtis tik itin didelių krovinių, o dabar krauna ir mažesnius: „Jeigu iš pradžių galvojo, kad imsis krovos, kuri bus dešimtimis milijonų, tai dabar pakeitė požiūrį ir jeigu yra mažesni kroviniai, jie gali jų imtis ar imasi“.

A. Latako teigimu, didelė terminalo dalis jau pritaikyta žemės ūkio produkcijos krovai, o BKT yra pasiruošusi bet kada ją pradėti. 

„Nėra paslaptis, kad BKT yra paruošusi didelę dalį terminalo žemės ūkio produkcijos krovai, gavę visus leidimus, turi visas technologijas, išmanymą ir, esant tokiam kroviniui – ar jis būtų iš Ukrainos, ar iš kitur – gali jį krauti. Įmonė, kiek mes su jais bendraujame, tikrai yra nusiteikusi optimistiškai ir žada parodyti rezultatą“, – kalbėjo jis.

A. Latako teigimu, įmonė nevėluoja mokėti rinkliavų.

Maždaug 11 mln. tonų „Belaruskalij“ produkcijos į laivus 2021 metais krovęs BKT šią veiklą nutraukė pernai vasarį dėl Europos Sąjungos ir JAV sankcijų bei Lietuvos Vyriausybės sprendimo, jog „Belaruskalij“ ir „Lietuvos geležinkelių“ sutartis kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui. Tuomet įmonė pernai vasarį skelbė, jog iki gegužės pabaigos atleis visus 142 darbuotojus.

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu BKT dirba 41 darbuotojas

I. Udovickis tiesiogiai valdo 5 proc. įmonės akcijų  ir 65 proc. – netiesiogiai, per Šveicarijos bendrovę „Hasenberg“, kurios 100 proc. akcijų priklauso I. Udovickio kontroliuojamai Latvijos „Fortis Asset Management“.