Informacija apie ES lėšas 2021-2027 m. laikotarpiui

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) pateikta informacija iš Inovacijų Agentūros apie tai, kada verslą pasieks ES lėšos, skirtos 2021-2027 m. laikotarpiui.

Inovacijų agentūros (IA) prezentacijoje dalijamasi informacija apie IA administruojamas verslo finansavimo priemones. Ten yra pateikiama informacija, pagal kokias IA administruojamas priemones dar šiais metais planuojami kvietimai paraiškoms teikti.

INVEGA pradeda teikti paskolas apyvartinėms lėšoms ir investiciniams projektams finansuoti pagal priemonę „Tiesioginės paskolos nuo karo nukentėjusiems verslo subjektams.

Paskolas gali pasiimti įmonės, kurios laikomos nukentėjusiomis nuo Rusijos invazijos į Ukrainą sukeltos krizės, t.y. jei:

  1. Įmonės vykdomo eksporto ar importo dalis su Ukraina ir (ar) importo dalis su Rusija ir (ar) Baltarusija sudaro ne mažiau kaip 25 proc. bendros įmonės importo ar eksporto (įskaitant ir su ES šalimis) dalies nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2021 gruodžio 31 d. arba
  2. Įmonės gamtinių dujų, šilumos ir elektros energijos sąnaudos sudaro ne mažiau kaip 8 proc. metinių įmonės sąnaudų (pagal 2021 m. duomenis), arba
  3. 2022 m. sausio 1 d. duomenimis, viena iš įmonės vykdomų ekonominių veiklų patenka tarp itin paveiktų sektorių, kurie nurodyti Europos Komisijos Karo komunikato I priede „Itin paveikti sektoriai“.

Inovacijų agentūros (IA) prezentaciją su daugiau informacijos rasite šiame faile: Informacija iš Inovacijų agentūros