Informacija dėl pokyčių Lietuvos – Baltarusijos pasienyje

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ pastaruoju metu sulaukia daug užklausų dėl situacijos Lietuvos – Baltarusijos pasienyje. Ypač po to, kai Lietuvos Vyriausybė sausio mėnesį nusprendė denonsuoti prieš 16 metų pasirašytą susitarimą su Baltarusija dėl bendradarbiavimo per sieną principų. Tad informuojame, jog šiuo metu vienas svarbiausių pokyčių yra susijęs ne su kelių transportu, tačiau su kroviniams gabenti skirtų traukinių transportu ir tai, kad į Lietuvą atvykstančių traukinių iš Baltarusijos eismas nuo vasario 16 d. organizuojamas tik per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą (PKP).

Pasak Valstybinės sienos apsaugos tarnybos (VSAT), krovinius iš Baltarusijos gabenančių traukinių eismas nuo vasario 16 d. organizuojamas tik per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą (PKP). Per Stasylų geležinkelio PKP tokie sąstatai nevyks, kol čia bus įrengta stacionari rentgeno kontrolės sistema – tai planuojama padaryti 2024 m. pabaigoje.

Šių priemonių imamasi dėl didelių kontrabandos, gabenamos traukiniais iš Baltarusijos, srautų ir dėl to padidėjusios grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui. Pradėjus veikti Kenos rentgeno kontrolės sistemai, kontrabandininkai ėmė vengti gabenti nelegalius krovinius per šį punktą.

Asociacija „Linava“ nuolat bendrauja su atsakingomis institucijomis ir stebi situaciją bei pasikeitimus darančius įtaką vežėjams ir jų krovinių gabenimui. Tad įvykus svarbiems pokyčiams nedelsiant pasidalinsime aktualiausia informacija.