Išplėstiniame keleivinio transporto tarybos posėdyje – viceministro vizitas bei vežėjams aktualiausi klausimai

2023 m. sausio 18 d. Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ būstinėje įvyko Išplėstinis keleivinio transporto tarybos posėdis, kuriame dalyvavo ne tik Keleivinio transporto tarybos nariai bei „Linava“ sekretoriato ir Prezidiumo atstovai, tačiau ir Susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas. Buvo aptarti svarbiausi, šalies keleivinio transporto vežėjams rūpimi klausimai.

Pasak posėdyje sveikinimo kalbą tarusio „Linava“ viceprezidento bei keleivinio transporto tarybos pirmininko Rimanto Martinavičiaus, keleivių vežėjų bendruomenė šiuo metu yra tikrai stipri ir vieninga. Nepaisant to, kad asociacijos dabar yra net trys, jis džiaugėsi, kad yra bendras tikslas ir sunkiai dirbama, kad sektorius veiktų geriau. 

„Mūsų laukia dideli išbandymai ir daugybė pokyčių įgyvendinant naująją reformą, tačiau esu tikras, kad su tuo susitvarkysime, o keleivių vežėjų sektorius taps dar patrauklesniu keleiviams“, – sakė „Linava“ viceprezidentas.

Dėl didelio ir atkaklaus šalies keleivių vežėjų darbo siekiant geriausių rezultatų džiaugėsi ir „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas. Jis akcentavo, kad į valstybės biudžetą, mokesčiais krovinio ir keleivinio transporto vežėjai per metus bendrai yra pasiruošę sunešti milijardą ar daugiau eurų. Tad savo ruožtu, vežėjų atstovai valdžios institucijų visada prašo ir prašys tam tik netrukdyti. 

„Štai, pavyzdžiui,  2021 m. vežėjai valstybei atnešė 800 mln. eurų,  bet verta pabrėžti, kad maždaug 200 mln. eurų iš šalies vežėjų vietoje Lietuvos nugulė Lenkijoje. Laikai dabar sunkūs ir kasmet jie tampa vis sudėtingesniais. Tad visi ieško geriausių sąlygų. Norisi, kad tos sąlygos vežėjams vykdyti veiklą geriausios būtų Lietuvoje, galimybės vežėjams mūsų šalyje augti būtų tinkamos“, – teigė Z.Buivydas. 

Tuo tarpu „Linava“ prezidentas Romas Austinskas bei Inovacijų ir transporto politikos sekretorius Andrius Burba džiaugėsi pačios „Linava“, kaip daugiau nei 700 vežėjų atstovaujančios asociacijos, tobulėjimu.

„Mes visada galvojame, kaip ir mums patiems reikia keistis ir tvarkytis. Norime, kad „Linava“ būtų stipri ir sėkmingai dirbtų šalies vežėjų labui. Kaip bebūtų – nėra šeimų be dūmų, bet tikimės, kad mūsų dūmai yra ne toksiški, o ekologiški“, – sakė „Linava“ prezidentas Romas Austinskas.

„Džiaugiamės, kad viešumo, įsitraukimo į skirtingus formatus yra vis daugiau, dabar aktyviau nei bet kada anksčiau dalyvaujame posėdžiuose Seime, Vyriausybėje ir skirtingose ministerijose. Galime pripažinti, kad esame stipriausia vežėjų organizacija šalyje“, – teigė A.Burba. 

Išplėstiniame posėdyje buvo trumpai apžvelgti 2022 metai ir ką per juos pavyko nuveikti. Bei aptartos 2023 metų strateginės kryptys. 

Su Susisiekimo viceministru M. Tarnausku vyko produktyvi diskusija, kurioje buvo aptarti vežėjams šiuo metu svarbiausi klausimai.

Viceministras M.Tarnauskas davė pažadą dažniau ir reguliariai susitikti su Keleivinio transporto tarybos nariais bei atvirai aptarti problemas, ieškoti sprendimų. Iš susitikimo „namų darbams“ jis išsinešė tam tikrų klausimų, kurie, tikimasi, greitu metu jau turės ir konkrečius atsakymus.

Išsakyta vežėjų pozicija dėl kelių transporto kodekso siūlomų pakeitimų bei kalbėta, jog tolimojo susisiekimo reforma buvo atidėta iki 2023 m. kovo mėnesio, o tai yra didelis pasiekimas keleivių vežėjams. Bet nežinomybė dėl šio sektoriaus vis tik išlieka, kadangi veiklos sąlygos vis sunkėja su naujais reikalavimais.

Už ilgametį darbą įteikta padėka Alfonsui Prabišui, baigusiam ilgametį vadovavimą UAB „Ukmergės autobusų parkas“.

Posėdyje taip pat buvo išrinkti nauji Keleivinio transporto tarybos nariai.

KELEIVINIO TRANSPORTO TARYBA

  1. Rimantas Martinavičius, UAB „Tauragės autobusų parkas“ – Tarybos pirmininkas;
  2. Vytautas Bulka, UAB „Svirka“ – narys;
  3. Arnoldas Gražys, UAB „Panevėžio autobusų parkas“  – narys;
  4. Rimvydas Olšauskas, UAB „Ukmergės autobusų parkas“ – narys;
  5. Vaidas Ramanauskas, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ – narys;
  6. Vaidas Seirackas, UAB „Busturas“ – narys;
  7. Teresa Butrimovič, UAB „Šalčininkų autobusų parkas“ – narė;
  8. Arvydas Štulas, UAB „Jurbarko autobusų parkas“ – narys;
  9. Vidmantas Šulčius, UAB „Kuršėnų autobusų parkas“ – narys.

Po diskusijų Išplėstinio keleivinio transporto tarybos posėdžio dalyviai vyko apsilankyti „SG Dujos vandenilio kuro eksperimentinių tyrimų laboratorijoje“.