JAV automobilių nuomos milžinė „Hertz“ įsigis iki 175 tūkst. elektromobilių iš GM

Niujorkas, rugsėjo 21 d. (AFP-BNS). JAV automobilių nuomos milžinė „Hertz“ iki 2027 metų pabaigos iš „General Motors“ (GM) įsigis iki 175 tūkst. elektromobilių, antradienį paskelbė abi bendrovės, automobilių pramonei patiriant vis didesnį spaudimą dėl indėlio į klimato kaitą ir priklausomybės nuo naftos. 

Pirmieji pristatymai turėtų įvykti jau pirmąjį 2023 metų ketvirtį, teigiama bendrame pareiškime. 

Tolesni pirkimai priklausys nuo to, kaip greitai „General Motors“ padidins elektromobilių gamybą. 

Automobilių gamintojas teigia, kad iki 2025 metų Šiaurės Amerikoje planuoja pagaminti po milijoną transporto priemonių per metus. 

„Esu įsitikinęs, kad dėl mūsų siūlomų transporto priemonių pasirinkimo, technologijų ir vairavimo galimybių diapazono kiekviena nuomos patirtis dar labiau padidins mūsų produktų pirkimo svarbą ir paskatins mūsų įmonės augimą“, – teigė GM generalinė direktorė Mary Barra. 

„Hertz“, kuri siekia, kad iki 2024 metų ketvirtadalį jos automobilių parko sudarytų elektromobiliai, jau pasirašė sutartis dėl 100 tūkst „Tesla“ ir 65 tūkst. „Polestars“ – elektromobilių įmonės, kurią kontroliuoja Švedijos „Volvo“ ir jos savininkė, Kinijos „Geely“, – automobilių įsigijimo. 

Nors JAV keliuose vis dar dominuoja benzinu varomi automobiliai, automobilių gamybos milžinės pristato vis daugiau elektromobilių, investuodami milijardus dolerių. 

Be susitarimo su „Hertz“, GM antradienį paskelbė susitarusi dėl bendradarbiavimo su Aplinkos apsaugos fondu (angl. „Environmental Defense Fund”), siekdama užtikrinti, kad iki 2030 metų bent 50 proc. jos parduodamų naujų transporto priemonių neišskirtų emisijų. 

Galutinis gamintojos tikslas yra iki 2035 metų pardavinėti tik ekologiškas keleivines transporto priemones, sakė M. Barra.

redakcija@bns.lt, Užsienio verslo naujienų skyrius

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.