Jungtinės Karalystės ambasada Vilniuje informuoja vežėjus apie pasikeitimus

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ dalijasi informacija iš Jungtinės Karalystės ambasados Vilniuje.

Jungtinės Karalystės ambasada Vilniuje informuoja vežėjus, vykdančius veiklą JK:

  1. Nuo 2022 m. spalio 1 d importo deklaracijos turi būti pateikiamos naudojantis Muitinės deklaracijos tarnyba. Turite veikti dabar, o Gov.UK ir „YouTube“ rasite reikalingos pagalbos.
  2. Jei žinote, kad nebūsite pasiruošę iki šios datos, turėtumėte apsvarstyti galimybę pasitelkti muitinės tarpininką, kuris gali jums padėti. Sąrašas pateiktas Gov.UK.
  3. Jei savo importo deklaracijoms negalite naudoti Muitinės deklaracijos tarnybos arba muitinės tarpininko, mes leidžiame CHIEF ženklelių turėtojams prašyti leidimo trumpam pratęsti CHIEF naudojimą po rugsėjo 30 d., jei turite aiškią verslo priežastį. Turite kreiptis naudodamiesi internetine forma, o daugiau informacijos galite rasti Gov.UK.
  4. Tiems, kurie tinkamai kreipiasi dėl pratęsimo, bus suteikta pagalba, kad jie galėtų kuo greičiau persikelti į Muitinės deklaravimo tarnybą.
  5. Ribota deklarantų grupė negali visiškai perkelti savo importo, todėl gali ir toliau naudoti CHIEF importui, nesikreipdami dėl tolesnio naudojimo. Mes tiesiogiai susisieksime su tais deklarantais, kad jiems apie tai praneštume.
  6. Jei ir toliau naudosite CHIEF nuo 2022 m. spalio 1 d. be leidimo, HMRC pasilieka teisę pašalinti jūsų prieigą.