Kongresui pirmininkaus neteisėtus veiksmus atlikęs buvęs generalinis sekretorius M. Atroškevičius

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad po įvykusio nuotolinio balsavimo, kuris surengtas pagal nuotolinio kongreso organizavimo tvarką, paaiškėjo, jog š. m. gruodžio 8 d. XLII kongreso metu jam pirmininkaus Mečislovas Atroškevičius, buvęs asociacijos generalinis sekretorius, o dar anksčiau – viceprezidentas, dėl kurio neteisėtų veiksmų buvo švaistomos asociacijos „Linava” lėšos ir turtas.

M. Atroškevičius asociacijos „Linava“ generalinio sekretoriaus pareigas ėjo nuo 2018 m. rugsėjo mėnesio iki 2020 m. rugsėjo. Jis buvo atleistas dėl to, kad būdamas generaliniu sekretoriumi padarė neteisėtus veiksmus ir atlikdamas tam tikrus piniginius pervedimus be Prezidiumo pritarimo, asociacijai pridarė žalos už kiek daugiau nei 8 tūkst. eurų.

Primename, kad praėjusių metų birželio 14 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė ieškovei „Linavai“ palankų sprendimą ir pripažino, kad tuometinio generalinio sekretoriaus M.Atroškevičiaus sprendimu, 2020 m. pavasarį ir vasarą iš asociacijos atlikti mokėjimai (8 882,88 Eur) į fizinio asmens Darijušaus Prokopovičiaus sąskaitą Vokietijoje buvo neteisėti.

Piniginės lėšos buvo pervestos, vadovaujantis neteisėtais minėto asmens mamos, UAB „Develona“ įmonės direktorės Jadvygos Prokopovič, prašymais, kadangi antstolis Darius Bliznikas buvo areštavęs atsakovės UAB „Develona“ lėšas ir visas turtines teises 50 342,46 Eur sumai. Būtent dėl šios priežasties, teismas pripažino, kad mokėjimai negalėjo būti atlikti, o šie veiksmai yra imperatyvūs įstatymo normų pažeidimai.

Be to, pirmininkauti kongresui išrinktas M. Atroškevičius vis dar nėra atlyginęs asociacijai „Linava“ padarytos finansinės žalos – asociacija iš jo siekia prisiteisti padarytą žalą, o byla nagrinėjama teisme.

Dėl galimybės pirmininkauti kongresui rinkimuose dalyvavo ir dabartinis „Linavos“ viceprezidentas Rimantas Martinavičius, kuris turi nepriekaištingą reputaciją ir didžiulį įdirbį atstovaujant šalies vežėjų interesus – pagal balsavimo rezultatus jis liko antras. Taip pat „Linavos“ prezidentas Romas Austinskas, kuris irgi turi nepriekaištingą reputaciją. Jis liko trečias.

Primename, kad viešojoje erdvėje asociacija „Linava“ ne kartą buvo minima kaip ta, kurios vadovaujančiuose organuose yra abejotinos reputacijos žmonių. Dabartinė asociacijos „Linava“ vadovybė deda maksimalias pastangas, siekdama užtikrinti, kad tokia etiketė nebebūtų lipdoma didžiausiai ir seniausiai vežėjų bendruomenę atstovaujančiai organizacijai.

Tad vienas iš siūlymų yra kongreso metu įtvirtinti labai svarbius asociacijos įstatų pakeitimus, kurie suteiktų asociacijai daugiau atvirumo, skaidrumo ir padėtų atsikratyti net kai kurių Seimo narių klijuojamos etiketės dėl abejotinos reputacijos žmonių ir palyginimų, jog „Linavoje“ kaip ir futbolo federacijoje reikia įvesti tiesioginį valdymą.

Tad pirmininkauti išsirinktas M. Atroškevičius, kuris buvo atlikęs neteisėtus veiksmus ir tie veiksmai privedė prie grubių finansinių pažeidimų, daugiau nei 700 transporto įmonių atstovaujančios organizacijos veiklos sklandesne nepadaro. Priešingai – gali sukelti daug neigiamų reakcijų net viešoje erdvėje.