Krovininio transporto taryba atnaujino darbą

Po ilgos pertraukos gegužės 9 dieną į posėdį susirinko atnaujintos sudėties „Linavos“ Krovininio transporto taryba, kuriai pirmininkauja „Linavos“ viceprezidentas Oleg Tarasov. Posėdyje aptarti vežėjams aktualūs klausimai ir galimi sprendimų variantai, suplanuoti artimiausi darbai.

Vienas iš svarbiausių klausimų – trečiųjų šalių vairuotojų leidimų laikinai gyventi išdavimo tvarka. Aptarus konkrečius atvejus, su kuriais susiduria vežėjai, buvo sutarta, kad artimiausiu metu bus organizuojamas susitikimas su Migracijos departamento vadovais, kur jiems būtų detaliai pristatyta vežėjų pozicija ir ieškoma sprendimų. „Linavos“ prezidentas Romas Austinskas Krovininio transporto tarybą informavo apie jau atliktus darbus šiuo klausimu.

Analizuota ir situacija dėl reikalavimų trečiųjų šalių vairuotojams, pageidaujantiems pakeisti tachografo korteles. Posėdyje tarybos nariai išsakė idėjas, jog racionaliausia būtų grįžti prie ankstesnės tvarkos bei atsisakyti pažymų. Šį klausimą ketinama aptarti su Susisiekimo ministerija, kuriai bus perduota vežėjų pozicija.

Kalbant apie analoginių ir skaitmeninių tachografų pakeitimą į išmaniuosius, buvo atkreiptas dėmesys, jog norint iki 2025 metų rugpjūčio pakeisti apie 60 tūkst. tachografų, verslui teks investuoti apie 90 mln. eurų. Posėdyje buvo keliamas klausimas, ar šiam poreikiui verslas gali tikėtis valstybės pagalbos ir aptarta būtinybė ieškoti galimybių skolintis palankiomis sąlygomis.

Posėdyje taip pat nagrinėti klausimai dėl naktinio darbo, nelegalių vežėjų ir vairuotojų, taip pat dėl techninių apžiūrų.

„Linavos“ generalinis sekretorius Vytautas Milėnas pasidžiaugė, kad į Krovininio transporto tarybą nuotoliu jungėsi ne tik tarybos nariai, bet ir nariai, ieškantys palankių sprendimų vežėjams. Anot generalinio sekretoriaus, toks darbo formatas iš pirmų lūpų išgirsti aktualijas, kuriomis gyvena vežėjai bei daug greičiau reaguoti į kylančias problemas.