Kviečiame į seminarą, skirtą tarptautinių pervežimų vairuotojų komandiravimo į ES šalis naujovėms apžvelgti

„Linavos“ mokymo centras ir Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ kviečia į 2023 m. gegužės 18 d. nuotoliniu būdu TEAMS platformoje vyksiantį seminarą, kuris skirtas atsakyti į aktualiausius klausimus susijusius su vairuotojų komandiravimu. Jame informacija išsamiai dalinsis vairavimo, darbo ir poilsio režimo ekspertas, asociacijos „Linava“ krovininio transporto skyriaus vadovas Valdas Kazlauskas bei VŠĮ „Linavos“ mokymo centras muitinės reikalų bei komandiruotų į ES šalis vairuotojų deklaravimo IMI platformoje ekspertas Gintautas Pupalaigis.

Kaip pastebi vairavimo, darbo ir poilsio režimo ekspertas V. Kazlauskas, įgyvendindamas „Mobilumo paketo“ reikalavimus, krovinių vežimo automobilių transportu sektorius patiria didžiulius iššūkius. 2022 m. vasario 2 d. pradėtos taikyti Direktyvos (ES) 2020/1057 nuostatos dėl kelių transporto vairuotojų komandiravimo taisyklių iškelia vežėjams itin daug klausimų, o ir baudos dėl reikalavimų nesilaikymo atskirose šalyse yra tikrai labai griežtos.

Tad transporto sektoriaus atstovai kviečiami būti aktyviais ir nepraleisti progos sudalyvauti seminare. Jame bus galima gauti itin detalius atsakymus į šiuo metu kylančius klausimus ir taip išvengti bet kokių nesklandumų vykdant veiklą transporto srityje.

„Kviečiame būti aktyviais ir nepraleisti progos sudalyvauti seminare, kuriame iki smulkiausių detalių bus aptartos visos naujovės bei pokyčiai. Detaliai aptarsime reikalavimus pateikti dokumentus, susijusius su transporto įmonių darbuotojų komandiravimu į ES šalis vykdant tarptautinio vežimo ir kabotažo operacijas. Taps daug aiškiau, kaip elgtis su patikrinimais susidūrus kelyje bei kuomet kontroliuojančiosinsititucijos ES šalyse vykdo patikrinimus įmonėse”, – teiga V. Kazlauskas.

Remiantis 2022 m. statistine informacija, Danijos, Prancūzijos ir Austrijos kompetentingos institucijos dažniausiai iš visų ES šalių reikalavo per IMI sistemą pateikti dokumentus, susijusius su transporto įmonių darbuotojų komandiravimu į ES šalis vykdant tarptautinio vežimo ir kabotažo operacijas. Daugiausiai patikrinimų buvo atlikta Rumunijos, Lenkijos, Vengrijos ir Bulgarijos transporto įmonėse.

Patikrinimų metu buvo prašoma pateikti šiuos dokumentus: CMR važtaraščių kopijas; tachografų įrašus su informacija apie ES šalių sienos kirtimą, komandiruojamo darbuotojo darbo ir poilsio laiką toje ES šalyje, į kurią buvo komandiruotas darbuotojas; darbo laiko apskaitos žiniaraščius; darbo sutarties su darbuotoju kopiją; dokumentą, pagrindžiantį darbuotojui priskaičiuotą ir išmokėtą darbo užmokestį;

2023 m. gegužės 18 d. nuotoliniu būdu TEAMS platformoje vyksiančio seminaro metu aptarsime šiuos klausimus:

1.       Bendrieji reikalavimai:

 1. Kada vairuotojas laikomas komandiruotu pagal Direktyvą;
 2. Kada vairuotojas nelaikomas komandiruotu pagal Direktyvą.

2.       Transporto operacijų pavyzdžiai:

 1. Dvišalės operacijos;
 2. Nedvišalės operacijos;
 3. Kabotažo operacijos;
 4. Tranzito operacijos;
 5. Kelionės be krovinio.

3.       ES valstybių narių sienos kirtimas.

4.       Komandiruotės deklaracija Vidaus rinkos informacinėje sistemoje (IMI).

 1. Ūkio subjekto administraciniai įsipareigojimai prieš komandiravimą;
 2. Ūkio subjekto administraciniai įsipareigojimai komandiravimo metu;
 3. Ūkio subjekto administraciniai įsipareigojimai po komandiravimo;
 4. Viešoji sąsaja, susijusi su IMI, komandiravimo deklaracijų registravimui.

5.      Komandiravimo deklaracijų pateikimas.

 1. Praktiniai patarimai dėl komandiravimo deklaracijų pateikimo;
 2. Komandiravimo deklaracijos turinys, kas turi būti nurodyta joje;
 3. Patikrinimas kelyje.

6.       ES valstybių narių kontroliuojančių institucijų patikrinimai atsiunčiant įmonėms, komandiravusioms vairuotojus, paklausimus per IMI platformą:

 1. Kokiu būdu įmonė informuojama apie patikrinimą;
 2. Kokius dokumentus prašoma pateikti;
 3. Atsakymų pateikimo būdas, formatas ir terminai;
 4. Praktiniai patarimai dėl atsakymų pateikimo, gavus paklausimą;
 5. Pasekmės, laiku nepateikus (arba visai nepateikus) prašomų dokumentų, kuomet gautas paklausimas.

7.       Kiti klausimai.

Seminaro trukmė: 9:00 – 12:00 val.    
Dalyvio mokestis: 100 EUR (0 PVM).

Seminaro metu lektoriai pagal laiko galimybes atsakys į raštu užduodamus dalyvių klausimus, kuriuos galite atsiųsti el. paštu mc@linava.lt

Į seminarą dalyviai registruojami pagal vardą, pavardę ir el. pašto adresą, todėl šiuos tikslius duomenis turite pateikti registruodamiesi į renginį:

REGISTRACIJA

Daugiau informacijos el. paštu mc@linava.lt arba tel. +370 611 24413.

Pagarbiai

Viešoji įstaiga „LINAVOS” mokymo centras