Lenkijai uždarius pasienio kontrolės postą – daugiau galimybių Lietuvos vežėjams?

Lenkijos sprendimas uždaryti paskutinį kontrolės punktą Baltarusijos pasienyje gali sukelti nemažų nepatogumų Europos Sąjungos (ES) ir trečiųjų šalių vežėjams, atvykstantiems per Baltarusiją, o Lietuvos vežėjai dėl to gali ir išlošti. Tokią poziciją išsakė naujienų agentūrai BNS Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas, komentuodamas šį kaimyninės šalies sprendimą.

Pasak asociacijos generalinio sekretoriaus, šis Lenkijos sprendimas gali lemti tai, kad prie Lietuvos ir Baltarusijos pasienio kontrolės punktų formuosis dar didesnės eilės nei iki šiol, o ES šalių vilkikų vairuotojams, atvykstantiems per Baltarusiją, reikės ilgiau laukti.

„Tikėtina, kad tai gali lemti, jog prie Lietuvos ir Baltarusijos pasienio kontrolės punktų formuosis dar didesnės eilės nei iki šiol, o per juos vykstantiems vilkikų vairuotojams reikės ilgiau laukti. Tokia situacija jau buvo, kai praėjusią savaitę Lenkija uždarė Bobrovnikų–Berestovicos kontrolės punktą. Tai reiškia, kad gali dar labiau ilgėti eilės ir laukimo laikas“, – naujienų agentūrai BNS sakė Z. Buivydas.

Be to, pasak jo, svarbu paminėti ir tai, kalbant apie ES bei trečiųjų šalių vežėjus, neatmestina, jog jiems gali reikėti daugiau kelionės leidimų vykti per Lietuvos teritoriją, nei turi šiuo metu. O tai reiškia, kad galbūt atsiras daugiau galimybių Lietuvos vežėjams, nes vyks derybos dėl kelionės leidimų tarp šalių.

Asociacija „Linava“ keleivių ir krovinių vežėjams, taip pat lengvaisiais automobiliais vykstantiems žmonėms rekomenduoja, jei tik yra galimybė, rinktis alternatyvius maršrutus – pavyzdžiui, per Latvijos muitinės postus arba per Lavoriškių pasienio kontrolės punktą. O jei nėra tokios galimybės, pasirūpinti, kad eilėse laukiantys vilkikų vairuotojai turėtų kuo patogesnes sąlygas, perspėti juos apie galimus pokyčius pasienyje.

Pavyzdžiui, šiuo metu ilgiausias laukimo laikas – apie 28 val. – yra Medininkų pasienio kontrolės punkte, kur laukia 296 vilkikai. Šalčininkų pasienio kontrolės punkte laukimo laikas – apie 13 val., kur šiuo metu laukia 138 vilkikai. Trumpiausias laukimo laikas – 3 val. – Lavoriškių pasienio kontrolės punkte, kur laukia 30 krovininių automobilių eilėje.